Dünyanın en ilginç yasakları! Türkiye'de para yırtarsanız yanarsınız - Son Dakika

Dünyanın en ilginç yasakları! Türkiye'de para yırtarsanız yanarsınız

08.10.2020 11:15

Telegraph gazetesi, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı'nın bildirisinden yola çıkarak, vatandaşlar seyahat ettikleri yerlerde de güvenli bir şekilde gezebilsin diye dünya üzerindeki çeşitli ülkelerden oldukça sıra dışı yasakları derlemiş. Bakın bu ilginç yasaklar ne!

1
Türkiye'de para yırtmak veya tahrip etmek yasak
Türkiyede para yırtmak veya tahrip etmek yasak
Türk ulusuna, bayrağına veya parasına saygısızlık edecek şekilde hareketlerde bulunmak suç sayılıyor. Bu tür davranışlarda bulunduğunuz zaman, 6 ay ile 3 yıl arası hapis cezasına çarptırılabilirsiniz.
2
Birleşik Arap Emirlikleri'nde küfretmek yasak
Birleşik Arap Emirliklerinde küfretmek yasak
Küfretmek ve küfür anlamına gelen çeşitli el hareketlerinde bulunmak Arap Emirlikleri'nde hiç hoş karşılanmıyor. Bu tür davranışlarda bulunan insanlar bazen hapse atılabiliyor veya sınır dışı edilebiliyorlar.
3
Yunanistan'da "mooning" yapmak yasak
Yunanistanda mooning yapmak yasak
Tuhaf bir davranıl olan bu kelimeyi şu şekilde açıklayabiliriz: Bir insanın pantolonunu ve iç çamaşırını indirmesi suretiyle halka açık yerlerde insanlara poposunu göstermesi. Muhtemelen Yunanistan'da bu durum çok yaşanmış olmalı ki bu tür bir yasağı getirmiş. Halk içinde bu harekette bulunurken yakalandığınız takdirde de ya para cezasına ya da hapis cezasına çarptırılabiliyorsunuz.

4
Japonya'da içinde Kodein maddesini barındıran ilaçları kullanmak veya yanınızda bulundurmak yasak
Japonyada içinde Kodein maddesini barındıran ilaçları kullanmak veya yanınızda bulundurmak yasak
İçinde Kodein bulunduran Vicks Inhaler ve bazı ağrı kesici türü ilaçları kullanmak veya yanınızda bulundurmak, Japonya hukukuna göre yasak. Bu tür ilaçlarla yakalandığınız takdirde sınır dışı edilebilir veya gözaltına alınabilirsiniz.
5
Fransa'da halka açık yüzme havuzlarında bol şort ve mayolar yasak
Fransada halka açık yüzme havuzlarında bol şort ve mayolar yasak
Fransa'da halka açık yüzme havuzlarına gitmeden önce tekrar düşünün. Bu havuzlara bol kesim şort mayo ile giderseniz içeri alınmamanız yüksek bir ihtimal.
6
Granville'e fillerin girmesi yasak
Granvillee fillerin girmesi yasak
Fransa'da Granville isimli bir kasaba, 2009 yılında sirklerle birlikte gelen fillerin kumsallarına dışkılamaları sebebiyle kumsallarına fillerin girişini yasakladı. Bu kanun hâlâ da geçerli.
7
Almanya'da otobanda benzininizin bitmesi yasak
Almanyada otobanda benzininizin bitmesi yasak
Almanya'da otoban kullanacağınızı bildiğiniz zaman depoyu fullemeyi unutmayın çünkü otobanda benzin bitmesi ve yolda kalmak ilginç bir şekilde yasalara aykırı. Almanya'da otobanda yürümek de tahmin edersiniz ki, yasak.
8
ABD'nin Virginia eyaletinde yer alan Virginia Beach'te küfür etmek yasak
ABDnin Virginia eyaletinde yer alan Virginia Beachte küfür etmek yasak
Bu kumsalı biraz daha ailelere uygun ve PG-13 hale getirebilmek için doksanlı yıllarda Virginia Beach'te küfürlü konuşmak yasalara aykırı kabul edildi. Eğer bir sebepten etrafınızdakilere söverken yakalanırsanız, yüklü bir para cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz.
9
Yunanistan'ın tarihi bölgelerinde topuklu ayakkabı giymek yasak
Yunanistanın tarihi bölgelerinde topuklu ayakkabı giymek yasak
Acropolis gibi tarihi bölgeler, olası tahribattan kaçınmak amacıyla ziyaretçilerin topuklu ayakkabı giymesini yasakladı.
10
Singapur'da sakız çiğnemek yasak
Singapurda sakız çiğnemek yasak
Sakız çiğnemek çoğu yerde saygısızlık olarak görülse de Singapur'da bu başlı başına bir suç. Tedavi amaçlı olmadığı sürece sakız çiğnemek Singapur'da yasalara aykırı.
11
ABD'nin Nevada eyaletinde yer alan Eureka'da bıyıklı erkeklerin kadınları öpmesi yasak
ABDnin Nevada eyaletinde yer alan Eurekada bıyıklı erkeklerin kadınları öpmesi yasak
Bu kadar tuhaf bir yasak neden getirilmiş merak ettik doğrusu. Kim bilir, bu yasanın çıkarılmasını ne gibi bir olay tetikledi? Size böyle bir yasak neden getirilmiş olabilir?

Son Dakika Dünyanın en ilginç yasakları! Türkiye'de para yırtarsanız yanarsınız - Son Dakika


YORUMLAR (4)
  • kemal çelebi: bıyıklı erkeklerin kadınları opmesinin yasaklanmasının altında bence kadınların parmağı vardır.. bu arada ilginç bi haber olmuş arada boyle haberler iyi geliyor insana.. Cevap Yaz 7 2 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement