Dünyanın en kalitelisi! İyileşmek isteyen başından aşağı avuç avuç döküyor - Son Dakika

Dünyanın en kalitelisi! İyileşmek isteyen başından aşağı avuç avuç döküyor

12.09.2019 12:29

Rize'nin İkizdere ilçesinde yer altından çıkan ve dünyanın en kalitelilerinden olduğu belirtilen yeşil çaylı termal su, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor.

1
Rize'nin İkizdere ilçesinde yer altından 72 derece olarak çıkan termal su, içerdiği 4541 mineral oranı ile dünyanın en kalitelilerinden kabul ediliyor.
2
Sağlık Bakanlığı'nca yaptırılan analizlerde; söz konusu suyun, kronik bel ağrıları, eklem rahatsızlıkları, stres bozuklukları ve spor yaralanmaları gibi birçok rahatsızlığa iyi geldiği belirlendi.

3
Her damlası şifa deposu olan termal suda, Uzak Doğulu turistlerin talebi üzerine yeşil çay banyosu uygulaması da başlatıldı. Uygulama ile bahçeden toplanan işlenmemiş yeşil çay yaprakları, merkezde bulunan açık termal havuz ve özel havuzlara dolduruluyor. Havuzlara girenler de yeşil çay banyosu yapıyor. Cilt güzelliğine iyi geldiği belirlenen yeşil çay banyosuna, yabancı turistlerin yanı sıra yerli turistler de ilgi gösteriyor.

4
Termal Kaplıca Merkezi yöneticisi Amaç Ekşi, Uzak Doğulu misafirlerin isteği üzerine dünyada uygulanan yeşil çay banyosunu, her yıl eylül ayı başında hasat edilen yeşil çaylardan yaptıklarını belirterek, "Yeşil çayın insan üzerinde oluşan antidepresan özelliği ve botoks etkisini burada şifalı su ile birleştirdik.
5
Önce bunu lokal olarak özel aile banyolarımızda denedik. Olumlu sonuçlar alınca her yıl çay sezonu bitiminde, halkımıza da hizmet vermeye başladık.

6
Havuzlardan çıkanlar kendini daha dinç hissediyor, kadınlar ise banyonun cilt güzelliğine iyi geldiğini belirterek kırışıklıklardan kurtulduklarını söylüyorlar. Biz de bu uygulamamızı her yıl bu aylarda yapıyoruz" diye konuştu.
7
Güzellik Uzmanı Özgül Güney ise yeşil çayın, cilde en büyük faydasının işlenmemiş bir bitki olmasından geldiğini belirterek, "Bitki bol miktarda antioksidan barındırıyor. Yeşil çay zamanla vücudumuzda oluşan kırışıklıklara, lekelenmelere, elastik kaybına karşı savaş açarak hücre yenilenmesini güçlendirmektedir.

8
Bu durum, bizim daha genç görünmemizi sağlar. Ayrıca vücuttan söküp atma etkisiyle, ödemden kurtulmanıza da yardımcı olur. Böylelikle zayıflamamıza ve ideal kiloya gelmemize imkan sağlar" dedi.

9
10
11

Son Dakika Dünyanın en kalitelisi! İyileşmek isteyen başından aşağı avuç avuç döküyor - Son Dakika

YORUMLAR (10)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Tarlada ilişkiye giren çiftin aracı çamura saplandı! İmdatlarına polis koştu Bir tuhaf olay! Vefat etmeden kendi mezarını yaptı, içine ölen eşini gömdü Görüntüler korkunç! 90 yaşındaki kadın, huzurevi çalışanı tarafından tecavüze uğradı Mesut'un 105 milyon liralık lüks malikanesindeki detay dikkat çekti! Kapıda markasına ait logo var Duyunca bir yaşınıza daha gireceksiniz! Erkeklik organı "küçük" olanlar için site kurdular