Dünyanın En Tehlikeli Hapishanesi - Son Dakika

Dünyanın En Tehlikeli Hapishanesi

12.10.2013 10:35

Honduras'ın en tehlikeli ve kalabalık hapishanelerinden biri olan San Pedro Sula Merkezindeki Cezaevi'nde, herşey mahkumların idaresinde.

1
Honduras'ın en tehlikeli ve kalabalık hapishanelerinden biri olan San Pedro Sula Merkezindeki Cezaevi'nde, her şey mahkumların idaresinde.
2
Hapishane, sıradan bir cezaevinden çok; rakunların, tavukların ve domuzların yiyecek tezgahlarının arasında ve açık kanalizasyon kanallarında rahat rahat dolaştığı etrafı çitlerle çevrilmiş bir kasabayı andırıyor.
3
Ancak bu kasaba sarıyla çizilmiş "ölüm çizgisi" tarafından kesin bir şekilde ikiye bölünmüş durumda.

4
Ne gardiyanlar mahkûmların idaresindeki iç kısma giriyor ne de mahkûmlar gardiyanların bölgesine çıkıyor.

5
Cezaevinin müdür yardımcısı, "Burayı mahkûmlar yönetiyor. Biz sadece dış güvenlikten sorumluyuz. Ama çizgiyi geçtikleri anda ateş edeceğimizi de biliyorlar." diyor.

6
Cezaevi'nde mahkumlar parmaklıklar ardında iş yürütürken, yöneticiler de cezaevinin ihtiyaçları için harcandığını öne sürdükleri karlarını riske atmamak için bu duruma göz yumuyor.
7
Aslına bakılırsa bu gayrı resmi bölünme, Honduras'taki cezaevlerinin geneli için geçerli.
8
Üç ay önce bir cezaevinde yaşanan ve 361 kişinin ölümüyle sonuçlanan dev yangının yarattığı uluslararası tepki bile durumun değişmesine yetmedi.
9
Comayagua Cezaevi'ndeki yangından sadece bir ay sonra, San Pedro Sula'daki mahkumlar liderlerine karşı ayaklandı.
10
Ayaklanmada 14 kişi öldürüldü; yetkililer üç hafta boyunca içeri girmeyi başaramadı.

11
İki hafta kadar önce de çıkan arbedede bir başka mahkum öldü 11 mahkum da yaralandı.

12
İşte o cezaevlerinden görüntüler...
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

Son Dakika Dünyanın En Tehlikeli Hapishanesi - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı