Dünyanın En Tuhaf Ölüm Vakası - Son Dakika

Dünyanın En Tuhaf Ölüm Vakası

17.12.2014 20:49

1
Kimisi başına düşen inek yüzünden öldü, kimi de yanlışlıkla çorbayı kanına enjekte ederek. İşte okuyanların kanını donduracak dünyanın en tuhaf ölümleri...

2

Ofis camının kırılmaz olduğunu kanıtlamak adına tüm gücüyle cama yüklenen Garry Goy, 1993 yılında camın kırılmasıyla 10'uncu kattan aşağı düşerek hayatını kaybetti.

3
Bir gün babasının mezarını ziyaret etmek için mezarlığa gelen ancak kendi ismini bir mezar taşında gören Marcus Garvey, kalp krizi geçirmesiyle 1940 yılında hayatını kaybetti.

4

Hayatı boyunca ölümsüzlüğün peşinde koşan ve cıvadan hapları içerek ölümsüz kalacağını düşünen Çin imparatoru Qin Shi Huang, M.Ö. 210'da hapları içmesiyle öldü.

5

Sakallarını uzatarak yere kadar değdirmeyi başaran Hans Steininger, 1567 yılında sakalına takılarak boynunu kırıp öldü.

6

Savaş alanında düşmanının kesik başını eline alan ve atının üzerinde zaferini göstermek isterken kesik baştaki bir dişin kendisine batmasıyla enfeksiyon kapan Sigurd Eysteinsson, 892'de hayatını kaybetti.

7

Hamamböceği yeme mücadelesine katılan ve yediği böceklerin fazlalığı nedeniyle zehirlenen Edward Archbold, 2012'de hayatını kaybetmiştir.

8

Dünyanın en sıradışı ölümlerinden biri Ilda Vitor Maciel'ın başına geldi. Maciel, vücuduna enjekte ettiği çorba yüzünden öldü.

9

Rusya'da doktorların öldüğü teşhisiyle morga gönderdiği Rus Fagilyu Mukhametzyanov, 2011'de cenaze töreninde uyandıktan sonra kendini tabutta görünce kalp krizi geçirip hayatını kaybetti.

10

İnsanlığın geleceğe dönük korkularından biri olan 'robotlar tarafından öldürülme' fobisi boş yere değil. Yaklaşık bir tonluk fabrika robotu kolunun üzerine düşmesiyle ölen Robert Williams'ın ölümü 'robotların ilk cinayeti' olarak yazıldı.

11

Oyuncu Gareth Jones, 1958 yılında henüz 33 yaşındayken kendisini canlandıran aktörün kalp krizi geçirdiği anı canlandırırken kalbi dayanmamış ve kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yummuştur.

12

İnanılması en güç ölümlerden biri Homer Collyer'ın başına geldi. 1947'de evini adeta çöp eve çeviren ve yürüyecek yer bırakmayan Collyer, çıkış kapısını bulamaması neticesinde açlıktan öldü.

13

Bir bacağı olmayan ve tahtadan imal edilen protez ayakla yaşamını sürdüren Arthur Aston, 1649'da kendi tahtadan ayağıyla dövülerek öldürüldü.

14

Joao Maria de Souza, 2013 yılında başına düşen bir inek yüzünden yaşamını yitirdi.

15

Sandalyesine bağladığı 47 adet roketi ateşleyip uzaya uçacağına inanan Wang Hu, yere çakılıp öldü.

16

Paris'te Eyfel Kulesi'ne çıkan ve mantosunu paraşüt gibi kullanıp atlayan Franz Reichelt, 1911 yılında yere çakılıp hayatını kaybetti.

17

ABD'nin New Orleans eyaletinde boğulma vakasının olmadığı bir sezonu kutlayan can kurtaranların verdiği partide Jerome Moody, 1985 yılında boğularak canından oldu.

18

HMS Triniad savaş gemisinde füzeyi hedefe fırlatacağı yerde kendine doğru ateşleyen kişi feci şekilde can verdi.

19

Segway'i önce icat eden (diğer ismiyle Ginger) ardından icadıyla uçurumdan aşağı düşen Jimi Heselden, 2010 yılında olay yerinde öldü.

20

Pek çoğumuz evcil maymun beslemiyoruz; ancak yıllar yıllar önce Yunanistan Kralı I. Aleksandros, evcil bir maymun tarafından ısırılması sonucu 1920 yılında ölmüştü.

21

Silahlı saldırıya uğrayan ve şans eseri hayatta kalan Clement Vallandigham, 1871'de jüri karşısına geçip silahla nasıl vurulduğunu anlatmaya çalışırken kendini öldürdü.

22
1751 yılında şerefine düzenlenen bir akşam yemeğinde yemeği fazla kaçırıp hayatını kaybeden Julian Offray de La Mettrie'nin ölümü de aradan geçen yüzyıllara rağmen unutulmadı.

23

Jose Luis Ochoa, 2011 yılında horozunun ayağına bıçak bağlamış ve horoz dövüşü sırasında kamerasıyla görüntü alırken bu bıçakla ölmüştü.

24

1794 yılında John Kendrick, savaş gazisi olması dolayısıyla gerçekleştirilen kutlamada ateşlenen bir top mermisinin altında kalarak can verdi.

25
Kendisine yollanan düzinelerce hediye paketinin altında kalarak ölen Atina Meclis Üyesi Draco, M.Ö. 620'de hayatını kaybetti.

26
27
28
29
30
31
32

Son Dakika Dünyanın En Tuhaf Ölüm Vakası - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement