Dünyanın En Uzun Adamı Sultan Kösen, Evleneceği Kadını Buldu - Son Dakika

Dünyanın En Uzun Adamı Sultan Kösen, Evleneceği Kadını Buldu

09.10.2013 16:13

Kösen, nişanlısının Suriyeli olduğunu ve Mardin'in Kızıltepe ilçesinde düğünü olduğunu ilk kez açıkladı.

1
Dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen, 'Turkuaz Türk Kültürü ve Yemekleri Festivali' için geldiği Çin'de, kendi boyuna göre değil de, huyu huyuna suyu suyuna bir kız aradığını ve sonunda kedi olalı bir fare yakaladığını söyledi.
2
Nişanlısının Suriye vatandaşı olduğuna değinen Sultan Kösen, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yapacağı düğüne tüm Türkiye'yi beklediğini açıkladı.
3
Bugüne kadar Çin'de yapılan en büyük kültür ve yemek festivali olma özelliğine sahip 'Turkuaz Türk Kültürü ve Yemekleri Festivali'nde kendisine çeyiz bohçası hediye edildi.
4
Festival sırasında kendisine çeyiz bohçası ve hediyeler verildiğine değinen ve çok mesut olduğunu ifade eden Kösen, emeği geçen herkese teşekkür etti.
5
Bir haftadır Çin'de olduğunu ve nişanlısını özlediğini anlatan en uzun insan, "Eve dönmek için sabırsızlanıyorum ve evlenmek üzere olduğumdan dolayı çok mutluyum." dedi.
6
Evlendikten sonra balayına nereye gideceği konusunda açıklamalarda bulunan Kösen, "İnşallah sponsor çıkarsa Türkiye'nin normal ve sakin bir köşesinde geçiririz" dedi.

7
Evlendikten sonra tüm yurtdışı gezilerine eşini de yanında götüreceğini söyleyen Dünyanın en uzun adamı Kösen, "Müstakbel eşim elim, gözüm, kulağım yani her şeyim olacak" dedi.
8
Eşinin 1.75 üzeri olduğunu belirten Kösen, bu festivalde emeği geçen ve kendisine yardımcı olan tüm gönüllü çalışanlara teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32

Son Dakika Dünyanın En Uzun Adamı Sultan Kösen, Evleneceği Kadını Buldu - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı Pilateste sınırları zorlayan Hatice, yazdığı yorumla takipçilerini kızdırdı Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar