Dünyanın en uzun ömürlü insanları işte bu adada yaşıyor! - Son Dakika

Dünyanın en uzun ömürlü insanları işte bu adada yaşıyor!

3 gün önce

Yunanistan'da Ege Denizi'nde yer alan alan İkaria Adası, temiz havası ve muhteşem doğasıyla dünyanın en uzun ömürlü insanlarını içinde barındırıyor.

1
Ege Denizi'nde yer alan alan İkaria Adası, temiz havası ve muhteşem doğasıyla dünyanın en uzun ömürlü insanlarını içinde barındırıyor. Sisam adasının batı yakasında bulunan İkaria, özellikle sakin bir tatil geçirmek isteyenin tercihi konumunda. Avrupalı, Amerikalı turist sayısı ise diğer Yuannistan adalarına göre çok çok az.
2
El değmemiş doğası, temiz havası ve deniziyle turistleri büyüleyen İkaria yapılan araştırmalara göre Avrupa'da en uzun ömürlü insanların yaşadığı yer.
3
Atina Üniversitesi'nin, ada üzerinde yaşayan halk üzerine yaptığı bir araştırmanın sonuçlarına göre İkarialılar kıtada en çok yaşayan insanlar.
4
8 bin 500 kişi üzerine yapılan araştırma sonucu ada halkının Avrupa'nın genelinden ortalama 10 yıl daha fazla yaşadığı sonucunu ortaya koydu.
5
Sigara kullanımı ise Yunanistan'ın geri kalanından oldukça düşük seviyede.

6
İnsanları son derece nazik, hayat dolu insanlar. Her konuda, her türlü yardıma açıklar. Ve son derece "yavaş" yaşıyorlar.


7
İkaria'nın en turistik yeri Armenistis. Kuzey batıdaki bu küçük köy, daracık yokuşlu yolları ve tepelere tünemiş gibi duran barları, kafeleri ile ünlü.
8
Merdivenlerle inilen küçücük bir plajı da var. Bu küçük plaj haricinde denize girmek mümkün değil, çünkü her yer uçurum.
9
İkaria'nın 2 limanı var. Biri Evdilos, diğeri güneydeki Agia Kirykos. Buradan da diğer adalara gemi seferleri var.
10
11
12

Haber Yayın Tarihi: 14.02.2020 11:07 

YORUMLAR (7)


Diğer Galeriler

Survivor'daki el hareketiyle tepki çeken masum yüzlü Aycan Yanaç, Instagram pozlarıyla büyülüyor! Dünyanın en güçlü orduları belli oldu! Bakın Türkiye kaçıncı sırada Üç böreği birden yemeye çalışan genç hemşire boğularak öldü Kanadalı genç kadın, kedisi uğruna koronavirüsün merkezinden ayrılmadı Çocuk oyuncu Nikita Pearl Waligwa, beyin tümörü nedeniyle hayatını kaybetti