Dünyanın En Uzunuyla En Kısası Bir Araya Geldi - Son Dakika

Dünyanın En Uzunuyla En Kısası Bir Araya Geldi

18.09.2010 14:59

1
GUİNNESS Rekorlar Kitabı 2011'in tanıtımını dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen ile rekoru onaylandıktan sonra bugün sertifikasını almaya hak kazanan dünyanın en kısa kadını Elif Kocaman birlikte yaptı
2
Neredeyse boyu kadar olan sertifikasını yetkililerin elinden alan 72,6 santimlik Elif Kocaman ile 246.5 santimlik Sultan Kösen ile biraraya gelince ilginç bir görüntü ortaya çıktı.
3
Dünyanın en çok satılan telifli kitabı olarak gösterilen Guinness Rekorlar Kitabı'nın 2011'in tanıtımını, Bayrampaşa'daki Forum İstanbul'da, dünyanın en uzun adamı ve dünyanın en kısa kadını yaptı. Yılda bir yayınlanan Guinness Rekorlar Kitabı'nın tanıtımında 72,6 cm'lik boyuyla yeni Türk rekortmen olan Dünyanın En Kısa Kadını Elif Kocaman ilk kez basın mensuplarının karşısına çıktı.
4
Guinness Rekorlar Kitabı Türkçe Marka Müdürü Emin Görgün, rekoru geçen sene onaylanan Dünyanın En Uzun Adamı Sultan Kösen'den sonra Dünyanın En Kısa Kadını'nın da bir Türk olduğunu söyledi. Emin Görgün, Elif Kocaman'ın soyadının aksine dünyanın en kısa kadını seçildiğini vurguladı.

5
6
7
8
9
10
11
12

YORUMLAR
500

Son Dakika Dünyanın En Uzunuyla En Kısası Bir Araya Geldi - Son Dakika


Advertisement