Dünyanın En Zengin Kralları - Son Dakika

Dünyanın En Zengin Kralları

06.09.2013 12:11

Amerikan Forbes dergisi dünyanın en zengin on kralının listesini yaptı.

1
Amerikan Forbes dergisi dünyanın en zengin on kralının listesini açıkladı. Listedeki tek kadın Kraliçe Elizabeth 11'inci sıraya gerilerken, Bruney'in sultanı Hassanal Bolkiah ise 22 milyar doları aşan servetiyle düşman çatlattı.
2
İşte servetine servet katan diğer isimler:
3
Kerim el-Hüseyin Şah: IV. Ağa Han, asıl adı Kerim el-Hüseyin Şah, Kerim Ağa Han olarak da biliniyor. Serveti 800 milyon dolar.
4
Şeyh Hamd Bin Halife Al Sani: Katar Emiri Şeyh Hamd Bin Halife Al Sani 1995'ten beri Katar emiri. Yaklaşık serveti ise 1 milyar dolar.
5
İkinci Albert: Monaco Prensi İkinci Albert 49 yaşında. Genç kralın serveti yaklaşık 1,2 milyar dolar.
6
Fas kralı VI. Muhammed 2 milyar dolarlık serveti ile listede 7'nci sırada bulunuyor.
7
Hans Adam

Liechtenstein Prensi İkinci Hans Adam 62 yaşında ve Kraliyet Ailesi'ne ait bir çok taşınmaz malın yanı sıra ünlü resim koleksiyonu ile biliniyor. Serveti ise yaklaşık 4,5 milyar doları buluyor.

8
Bhumibol Adulyadej Rama: Tayland kralı Bhumibol Adulyadej Rama, hanedanı adına 1946'dan beri tahtta bulunuyor. Bu aynı zamanda en uzun tahtta kalma süresi. Bhumibol Adulyadej 5 milyar dolarlık bir servete sahip.
9
Dubai şeyhi Raşid el Maktum 16 milyar dolarlık serveti ile dördüncü sırada bulunuyor.
10
Abdullah Bin Abdül Aziz: Üvey kardeşi Fahd'ın ölümünün arkasından tahta yerleşen Abdullah Bin Abdül Aziz, Suudi Arabistan kralı. Serveti ise 19 milyar dolar.
11
Birleşik Arap Emirlikleri şeyhi Halife Bin Zayed El Nahyan listede ikinci sırada yer alıyor. Petrol gelirlerinin yüzde 90'ından fazlasını elinde tutan kral 21 milyar dolarlık bir servete sahip.
12
Bruney'in sultanı Hassanal Bolkiah 22 milyar doları aşan bir servete sahip.

YORUMLAR
500

Son Dakika Dünyanın En Zengin Kralları - Son Dakika


Advertisement