Son Dakika Haberleri: Dünyanın Farklı Yerlerinden İlginç Düğün Gelenekleri

Dünyanın Farklı Yerlerinden İlginç Düğün Gelenekleri

6 yıl önce

1
Düğünler, dünyanın her yerinde en büyük şenliklerden biridir. Bu düğünleri birbirinden ayıran ise değişik gelenek, görenek ve adetleridir. İşte dünyanın dört bir yanından farklı ve ilginç düğün gelenekleri...
2
Hindistan: Hindistan'ın Bhopal şehrinde Müslüman Eğitim ve Sosyal Refah Toplumu tarafından, düşük gelirli 45'ten fazla Müslüman çift için düzenlenen düğünden, geleneklere göre giydirilmiş bir gelin.
3
Hindistan'da gelinler, kadınların giydiği sarı tarzı tasarlanmış gelinlik giyiyor. Gelinlikler kırmızı renkte ve bol işlemeli tasarlanıyor.
4
Kına ise gelinin olmazsa olmazı.
5
Hindistan'da bazı topluluklar, yoksul olan çiftler için aynı çatı altında toplu düğün düzenliyor.
6
Bulgaristan: Burası başkent Sofya'dan kilometrelerce uzaktaki Rodop dağlarının tepesinde bulunan ve Pomak azınlığın yaşadığı Ribnovo köyü. Müslüman gelin Kadrie Avdikova, Mustafa Buşnakov ile evleniyor. Kadrie, iki gün süren düğün töreninde özel gelin makyajıyla.
7
Bulgaristan'ın uzak dağ köyü olan Ribnovo, Komünist zulümlere rağmen geleneksel kış düğün törenlerini hayatta tutmayı başarmış. Bu köy düğünlerinde gelinlerin yüzleri beyaza boyanıyor ve renkli pullarla süsleniyor.
8
Başına kırmızı tül atılan, başının iki yanından süsler inen gelin, bu haliyle oyuncak bir bebeği andırıyor. Sonra genç kadın, halk müziği eşliğinde köy içinde gezdirildikten sonra müstakbel eşiyle buluşturuluyor.
9
Filipinler: 14 Şubat Sevgililer Günü'nde düzenlenen bir başka düğün de Filipinler'de.
10
Paranague şehrindeki bir alışveriş merkezinde düzenlenen sivil toplu nikah törenine yaklaşık 256 Filipinli çift katıldı.
11
İsrail: Burası İsrail'in başkenti Tel Aviv. Gelin Azeb Ghebremichael ve damat Testfom Girmay, geleneklerine özgü kıyafetleriyle Eritre Ortodok Hıristiyan düğün töreninde.
12
Burası da yine İsrail ancak bu seferki bir Yahudi düğünü.
13
Düğün geleneklerine göre, geleneksel Mitzvah Tans dansları sırasında gelin topluluk üyeleri, ailesi ve damat ile dans eder.
14
Tayland'ın başkenti Bangkok'ta bir düğün töreninde damat Bumrung Insupha ve gelin Pornthip Saetow, tören sırasında bir tabutun içinde.
15
Budist tapınağı tarafından 14 Şubat Sevgililer Günü'nde düzenlenen düğünde, yedi çift pembe tabutlara yattı. Çiftler tabutlara yatmanın kötü şansı götüreceğine ve hayatlarına mutluluk getireceğine inanıyor.
16
Evlenen çiftler için görkemli ve eğlenceli aktiviteler de düzenlendi.
17
İşte düğünlerden görüntüler...
18
19
20
21
22
23
24
25
26


Haber Yayın Tarihi: 08.03.2014 09:26 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Tepki toplayan Aşk Adası yarışmasında sular durulmuyor! Yorgan altı sahnesi tartışma yarattı Bu caminin 557 yıldır çatısı yok! "Cuma namazlarında yağmur yağmıyor" Banyo yaptığı suyu 30 dolara satışa çıkaran fenomenin hesabı kapatıldı Ameliyat masasında rahmi alınırken uyandı: İçimi kazıyorlardı, ölmek istedim! Uzmanlardan olay iddia: Yakın zamanda cinsel ilişki robotları aramızda yürüyecek