Dünyanın Gizemli Tarikatları - Son Dakika

Dünyanın Gizemli Tarikatları

30.12.2014 22:28

1
Hileli öğretileri ile bireyin bütün yaşam alanlarını kısıtlayıp üzerindeki sosyal kontrol mekanizmalarını istedikleri gibi kullanıyorlar. İşte dünyanın kan donduran tarikatları:

2
30 sene önce ölen lideri Jim Jones'un kurduğu tarikat bugün de 19 Kasım 1978 tarihinde yaşanan katliam ile anılıyor.

3
Üyelerine cenneti vaat eden Jones onlarla birlikte sık ormanda yaşamaya başladı.

4
Ancak umduklarını bulmayan tarikatçılar orayı terk etmek istediklerinde Jones kadın ve bebeklerin de olduğu insanları zehirli limonata içmeye zorladı, içmeyenleri ise silahla vurdu.

5
En büyük toplu intihar olayı, eski bir rahip olan Jim Jones'in kurduğu bu tarikatın Guyan'daki merkezinde, 1978 Kasım'ında yaşandı.

6
Tarikat mensupları, kendileri hakkında soruşturma yapmaya gelen Kongre üyesi Leo Ryan ile beraberindekileri öldürdükten sonra topluca zehir içtiler. İntiharı reddedenler arkadaşları tarafından vuruldu ve tarikata ait olan köyde 914 kişinin cesedi bulundu.

7
ALEF Japonya'daki Aum olan eski adıyla bilinen Alef (Yüce gerçek), dünyanın en fanatik ve en tehlikeli tarikatı.

8
Üçüncü Dünya Savaşını başlatmayı amaçlayan Alef'in, Tokyo'da 1995'te metrolara Sarin gazı ile düzenlediği saldırıda 12 kişi öldü, 5 bin 500 kişi ise zehirlendi.

9
15 kişinin öldüğü başka suçlardan da mahkum olan tarikat lideri Şoko Asahara (54) 2009 yılında idam edildi.

10
İki bin üyesi olduğu söylenen ve istihbarat tarafından gözetlenen Alef, Avrupa Birliği tarafından terör örgütü olarak tanımlandı.

11
Terör tarikatı olan Boko Haram Kuzey Nijerya'da şeriat adına insanları kaçırarak ve öldürerek dehşet saçıyor.

12
2009 yılından beri 6 bin kişinin ölümünden sorumlu olan ve “Batılı tarzda eğitim yasaktır” anlamına gelen Boko Haram tarikatı son olarak kuzeydeki Chibok kentinde bulunan yatılı bir kız okulundan 150 kadar öğrenciyi kaçırdı.

13
ABD başkanı Barack Obama terör örgütünü baş düşman olarak tanımladı.

14
Dünyayı yönetenlerin asıl onlar olduğu söyleniyor. Dudak uçuklatan servetleri var ve milyonlarca üyeleri. Dünyayı yönettiği iddia edilen en gizemli örgütler hangileri? Amaçları nedir? Nasıl doğdular? Bu gizemli örgütler kaç kişiden oluşuyor?

15
MASONLUK: ‘Mason' kelimesi taş ustası anlamına gelir. Başlangıçta mason loncaları gerçekten masonlardan, yani taş ustalarından oluşmaktaydı.

16
Fakat daha sonra nedeni bilinmeyen bir şekilde, taş ustası olmayan birkaç kişi bu loncalara girdi ve bu akımla birlikte oluşan yeni gruba ‘Hür ve kabul edilmiş mason' (free mason) dendi.

17
Masonluk, başlangıcının resmi olarak 16'ncı yüzyılın sonu ve 17'nci yüzyılın başlarına dayandığı düşünülen bir çeşit ‘Kardeşlik' organizasyonudur. Dünyanın birçok ülkesinde beş milyon üyesi bulunmaktadır. Sadece İngiltere, İskoçya ve İrlanda'da 480 bin, Amerika Birleşik Devletleri'nde ise iki milyona yakın üyesi bulunmaktadır.

18
İLLUMİNATİ: 1776 yılında Almanya'nın Münih kentinde, Adam Weishaupt isimli Kabbalacı bir hukuk profesörü ve Baron von Knigge önderliğinde kurulan gizli bir topluluktur.

19
OPUS DEİ: Opus Dei, 2 Ekim 1928'de Madrid'te sıradan bir papaz olan Jose Maria Escriva de Balaguery Albas tarafından kurulan 79 yıllık İspanyol asıllı bir örgüttür.

20
Katolikliğe sadık, laik iş ve meslek sahiplerini biraraya getirerek Papa'ya Vatikan dışında destek olacak varlıklı ve iyi eğitim görmüş elit bir kadroyu oluşturmak amacı ile kurulan bu örgüt günümüzde Vatikan'da en etkili laik kurumdur.

21
KURU KAFA VE KEMİKLER TARİKATI: Bu tarikat, New Haven'deki Yale Üniversitesi'nde 1832 yılında William H.Russel'in öncülüğünde bir grup Yale'li öğrenci tarafından kuruldu.

22
Kuru Kafa ve Kemikler Tarikatı, Yale'nin diğer gizli örgütleri (Ferman ve Anahtar, Kitap ve Yılan, Kurt Başı, Eliyahu ve Berzelius) arasında en eski ve en itibarlı olanıdır. Bu üniversitenin son sınıf öğrencilerinden, her dönem sadece 15 kişi seçen bu örgüte girebiliyor.

23
TRİLATERAL KOMİSYON: 1973'te David Rockefeller, Henry Kissenger ve Zbigniew Brzezinski tarafından kurulmuş gizli bir örgüttür.

24
Tohumları ABD'de atılan ‘Yeni dünya düzeni' fikrini tüm dünyaya yani Kuzey Amerika, Avrupa ve Japonya'ya daha iyi yayabilmek için oluşturulmuştur.

25
BOHEMİAN KULÜBÜ: 1872 de kurulmus bir örgüttür. ABD'nin batı yakasındaki elitleri bu topluluğun üyesidir. Cumhuriyetçi başkan ve başkan adaylarının tümü bu topluluğun üyesidir.

26
Faliyetleri son derece gizli olan topluluğun özel vadisine giriş ABD devlet guçleri tarafından engellenmektedir. Merkezdeki çiftlik aynı anda yüzlerce kişinin hafta sonu toplantılarına katılabileceği niteliktedir. Sembolleri baykuştur. Ritüellerde baykuşa hitap edilir ve bir simge olarak baykuş motifi kullanılır.

27
28
29
30
31
32

YORUMLAR
500

Son Dakika Dünyanın Gizemli Tarikatları - Son Dakika


Advertisement