Dünyanın konuştuğu 16 yaşındaki çevre eylemcisinin kuklasını köprüye astılar! - Son Dakika

Dünyanın konuştuğu 16 yaşındaki çevre eylemcisinin kuklasını köprüye astılar!

08.10.2019 11:04

İtalya'nın başkenti Roma'da bir köprünün üzerine 16 yaşındaki İsveçli aktivist Greta Thunberg'in kuklası boynundan bir iple asılı vaziyette bulundu. Roma savcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı.

1
16 yaşında başlattığı mücadeleyle dikkat çeken İsveçli Great Thunberg'in kuklasını Roma'da bir köprüye astılar.
2
Şehrin güneyinde bulunan Isaac-Newton Köprüsü'nde asılı olan kuklanın üstünde Thunberg ile özdeşleşen iki adet örgülü saç da bulunuyordu. Kuklanın üzerinde "Greta is your God" (Greta sizin tanrınız) yazılı bir pankart yer alıyordu.
3
Roma Belediye Başkanı tweet atıp bu olayı kınadı!
Roma Belediye Başkanı tweet atıp bu olayı kınadı!
Olay sonrası Roma Belediye Başkanı Virginia Ragg söz konusu kuklanın utanç verici olduğunu belirterek İsveçli aktivist ve ailesine destek mesajlarını iletti.
4
İtalya Çevre Bakanı Sergio Costa, herkesin iklim konusunda duyarlı olması gerektiğini, söz konusu kuklanın o şekilde asılmasının "kabul edilemez ve suç teşkil eden bir hareket" olduğunu ifade etti.
5
16 yaşındaki İsveçli çevre eylemcisi Thunberg, ABD'nin New York kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Zirvesi'nde "Almanya, Fransa, Brezilya, Arjantin ve Türkiye'nin iklim değişikliğine karşı yeterli ve zamanında önlemler almayarak çocuk haklarını ihlal etmekle" suçlamıştı.
6
İklim değişikliğine karşı hareketin sesi haline gelen Greta "Hâlâ oy verecek yaşta değilim, sesimi ancak böyle duyurabilirim" diyor.

YORUMLAR (5)
  • papparappa: senin ağaçların yok oluyor ırakta,suriyede doğu türkistanda ufacık cocuklar öldürülüyor onlar içinde ağlasaydın keşke karette karetta kaplumbağası seni. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Dünyanın konuştuğu 16 yaşındaki çevre eylemcisinin kuklasını köprüye astılar! - Son Dakika


Advertisement