Dünyanın konuştuğu bilim adamından olay açıklama: 30 yıl içinde uzaylıları göreceğiz - Son Dakika

Dünyanın konuştuğu bilim adamından olay açıklama: 30 yıl içinde uzaylıları göreceğiz

09.10.2019 12:09

Nobel Fizik Ödülü'nü kazanan Didier Queloz, insanlığın 30 yıl içerisinde uzaylıları keşfedeceğini açıkladı.

1
Güneş sistemi dışındaki bir gezegenin, güneş benzeri yıldızın yörüngesine girmesine ilişkin keşifleri nedeniyle ödüle layık bulunan İsviçreli gök bilimci Didier Queloz, uzaylıların varlığına inandığını söyledi.
2
Londra'da konuşan Queloz, "Evrende yaşayan tek varlığın biz olduğumuza inanmıyorum. Çok fazla gezegen var, çok fazla yıldız var ve kimya evrenseldir. Hayatı beraberinde getiren kimya her yerde olmak zorunda." dedi.
3
İngiltere'de bulunan Cambridge Üniversitesi'nde çalışan Dr. Queloz, insanların 30 yıl içerisinde dünya dışı yaşamı keşfedeceği tahmininde bulundu.
4
100'ü aşkın gök cismine adını veren akademisyen, dünya dışı hayatı belirleyebilecek bir makinenin bu zaman dilimi içerisinde yapılmasının gerçekçi olduğunu ifade etti.
5
İngiliz The Telegraph gazetesine konuşan Dr. Queloz, "Astrofizikte yeni bir pencere açtık. Güneş sistemlerinin etrafında dönen başkaca gezegenler olduğunu gösterdik." dedi.

YORUMLAR (4)
  • DÜNYALI: ya tamam da neden şuana kadar görmediğimiz uzaylıları hep eciş bücüş resmedip durduk görmediğimiz bir varlığın nasıl olduklarını nereden biliyoruz belki bizden çok daha yakışıklı ve güzel bir varlıklardır. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Dünyanın konuştuğu bilim adamından olay açıklama: 30 yıl içinde uzaylıları göreceğiz - Son Dakika


Advertisement