Dünyanın Merak Ettiği Yaratık - Son Dakika

Dünyanın Merak Ettiği Yaratık

06.10.2013 13:07

Efsaneye göre Nessie, İskoçya'nın Loch Ness gölünde yaşayan dev bir yaratık.

1
Efsaneye göre Nessie, İskoçya'nın Loch Ness gölünde yaşayan dev bir yaratık.

2
Canavarın ilk ‘görgü tanığı' İskoçya'yı MS 6. yüzyılda Hıristiyanlaştıran Aziz Columban. Efsaneye göre Columban sadece İskoç halkını değil, canavarı da doğru yola getirmiş.

3
Sandalla göle açılmış ve o güne kadar insan yiyen bir canavar olan Nessie'yi sakinleştirmeyi başarmış.

4
Loch Ness canavarının modern öyküsü ise 1934'te başlar. Albay Robert Wilson bu tarihte Nessie'nin bir fotoğrafını çekmeyi başardı. Loch Ness canavarı bir Pleziozor (su dinozoru) olabilirdi. Ve bu ‘belge' üzerine bilim dünyası konuyu araştırmaya, canavarı aramaya başladı.

5
İngiliz tabloid gazeteleri bir kare fotoğrafa binlerce Sterlin vaat edince, amatör maceraperestler Loch Ness gölüne kamp kurup köşeyi döndürecek kareyi beklemeye, bilim adamları insansız denizaltılarla ve gelişmiş dinleyicilerle gölün dibini taramaya başladılar.

6
Ancak İskoçya'nın Loch Ness gölünde görüldüğü söylenen canavar efsanesine ağır bir darbe geldi.

7
Loch Ness Canavarı ya da Nessie olarak adlandırılan efsanevi yaratığa ait olduğu söylenen fotoğraflar sahte çıktı.

8
Fotoğrafı çeken 61 yaşındaki George Edwards, objektifine yansıyan ‘canavar kamburunun' National Geographic belgeselinde kullanılan karbon fiber madde olduğunu söyledi.

9
Belgeselde görev alan Edwards için buna ulaşmak zor olmamıştı. Edwards'ın çektiği fotoğraf Loch Ness canavarı efsanesine inananlar için en ikna edici kanıtlardan biri olmuştu.

10
İran Körfezinde de benzer bir yaratık etleri kemiklerinden sıyrılmış şekilde bulundu. Garip yaratık balıkçılar tarafından, yüzeye çıktığında keşfedildi.
11
İran donanmasından bazı mensuplar 15 metre uzunluğundaki çürümüş halde olan garip yaratığı ilk gördüklerinde şaşırmışlarsa da sonrasında fotoğraflarını çekip sanal ortamda paylaştılar.
12
Bir Biyoloji Uzmanı tarafından görüntüsü itibarı ile büyük çoğunlukla balina iskeleti olduğu ifade edilen yaratık sosyal medya kullanıcıları tarafından da benzer yorumlar aldı.
13
Panik yaratan bir diğer yaratık ise Fransa'nın Les Sables d'Olonne sahiline vuran 18 metrelik dev balina oldu.
14
Sabah saatlerinde sahile gidenler gördükleri karşısında şaşkına döndü.
15
Fransızlar Batı Fransa sahiline vuran yaratığı görüntülemek için kıyıya akın ederken canlının türü daha sonra ortaya çıktı.
16
17
18
19
20

Son Dakika Dünyanın Merak Ettiği Yaratık - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu manzara ancak tek bir ülkede görülür! Binlerce kişi yarım saat boyunca birbirine inek gübresi fırlattı Gözümüzün önünde öyle bir değişti ki! Güldür Güldür'ün Naime'si şimdi tam bir afet Romantik komedilerin biricik güzeli, hamileliğinde cinsel ilişkiden soğuduğunu itiraf etti Dağlık alanda kaybolan adamı, paylaştığı son fotoğraf karesi kurtardı! Sır bacaklarındaki is izlerindeydi Sony 2021 Dünya Fotoğraf Ödülleri'ni kazananlar belli oldu! Birinciliği "Afrikalı Viktoryen" portresi aldı