Son Dakika Haberleri: Dünyanın Önde Gelen CEO'ları Ne Kadar Kazanıyor?

Dünyanın Önde Gelen CEO'ları Ne Kadar Kazanıyor?

2 yıl önce

Günümüz globalleşme furyasıyla ortaya çıkan büyük şirketlerle, birbirinden farklı sektörlere yön veren başarılı CEO'lar oldukça tanıdık. Kimisi bunu Tim Cook, Jeff Bezos, Elon Musk gibi dijital alanda yaparken kimisi de Howard Schultz, Indro Nooyi gibi ihtiyaca yönelik geliştirdikleri ürünleri pazarlayarak başardı. Peki bu başarılı CEO'lar büyük başarıların arkasında ne kadar gelir elde ediyor...

1
Philippe Pierre Dauman
Philippe Pierre Dauman


MTV, Nickelodeon ve Paramount Pictures'ın sahibi, eğlence sektörünün önde gelen şirketlerinden Viacom'un CEO'su Philippe Dauman, Associated Press'in verilerine göre ABD'nin en çok kazanan CEO'larından seçildi. Dauman'ın kazancı ise yıllık 84,5 milyon dolar.

2
Howard Schultz
Howard Schultz


Dünyanın en büyük kahve zinciri Starbucks'ın CEO'su olan Howard Schultz, 1987'den beri başında olduğu markadan yılda 21.7 milyon dolar kazanıyor.

3
Tim Cook
Tim Cook


Steve Jobs'ın ölümünün ardından Apple'ın başına geçen Tim Cook'un yıllık maaşı 8.75 milyon dolar. Ancak ünlü isim hisselerle birlikte yıllık net 145 milyon kazanıyor. Tim Cook, bu meblağ ile dünyanın en çok kazanan CEO'larından biri olmayı başardı.

4
Reed Hastings
Reed Hastings


Çok kazananlar listesinde Cook'u, son dönemin yükselen yıldızı Netflix'in CEO'su Reed Hastings takip ediyor. Hastings'in yıllık kazancı 106 milyon dolar.

5
Marissa Mayer
Marissa Mayer


Listedeki az sayıda kadından biri olan Yahoo'nun başındaki isim Marissa Mayer, yılda 36,6 milyon dolar kazanıyor.

6
Jeff Bezos
Jeff Bezos


Amazon'un kurucusu dahi girişimci Jeff Bezos, şirket hisseleri ve maaşıyla birlikte bu işten yılda 1,68 milyon dolar kazansa da yaklaşık 84 milyar dolarlık servetiyle Bill Gates'ten sonra dünyanın en zengin ikinci kişisi olma ünvanını koruyor.

7
Elon Musk
Elon Musk


SpaceX, Tesla Motors ve PayPal gibi girişimlerin başarılı ismi Elon Musk en çok kazanan isimlerden. Musk'ın yıllık kazancı yaklaşık 99.7 milyon dolar.

8
Robert Iger
Robert Iger


Walt Disney'in CEO'su Robert Iger, şirketinden yılda 28 milyon dolar kazanıyor

9
Indro Nooyi
Indro Nooyi


Bir diğer kadın CEO olan Pepsi'nin yöneticisi Indro Nooyi'nin yıllık kazancı 14 milyon dolar.

10
Muhtar Kent
Muhtar Kent


Listede son olarak bir Türk isim yer alıyor. Coca Cola şirketinin CEO'su Muhtar Kent'in yıllık geliri tamı tamına 19,2 milyon dolar. Hisse kazancıyla zaman zaman iki katına çıkan miktarla, Muhtar Kent dünyanın en çok kazanan CEO'ları arasındaki yerini alıyor.Haber Yayın Tarihi: 22.01.2018 04:56 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti! Hükümet için çalışıyordu, çıplak fotoğrafları ortaya çıkınca hayatı tepetaklak oldu