Son Dakika Haberleri: Dünyanın Tepesine Çay İçmeye Gidiyorlar

Dünyanın Tepesine Çay İçmeye Gidiyorlar

4 yıl önce

1
Bir bardak çay içmek için ne kadar uzağa gitmeyi göze alırsınız? Sizi bilmiyoruz ama bazı insanlar 1864 metre tırmanmayı bile göze alıyor bunun için. Tek amaçları ise Çin'deki Huangshan Dağı'ndaki çay bahçesine ulaşabilmek.


Tırmanış denilince herkesin aklına başka bir şey gelebilir. Ama tırmanış olduka heyecanlı. Bazen binlerce basamak çıkıyorsunuz; bazen de kırık dökük tahta köprülere, yollara basarak ilerliyorsunuz aşağıdaki binlerce metre boşluğa bakarak. Ama işin ucunda sizi dünyanın tepesinde çay keyfi bekliyor.

2
Çin Halk Cumhuriyeti'nin Anhui ilindeki Huangshan Dağı, yürüyüş ve adrenalin tutkunlarının gezi listelerinin ilk sıralarında yer alıyor.

3
Bu dağ, Taoist inanışa sahip olanlar için kutsal bir yer. Çünkü tepesinde çok eski tapınaklar yer alıyor. Çok eski zamanlarda bu dağda ve dağın çevresindeki köylerde dini eğitim alan keşişler yaşıyordu.

4
İşte o tapınaklardan biri günümüzde turistlerin çok ilgisini çeken bir çay evine dönüştürülmüş. Bu zorlu yürüyüşü tamamlayanlar burada çay içip soluklanıp tekrar aşağıya iniyorlar.

5
Eğer bu kadar yolu tırmanamam diyorsanız artık söyleyeyim, yukarıya teleferik seferleri de var. Manzarayı izleyerek çıkıyorsunuz.

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31Haber Yayın Tarihi: 21.05.2016 09:39 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Yasak Elma'nın yıldızı Tuvana Türkay'ın annesine bakın! O da estetik güzeli çıktı 124 yıl önce çekilen ilk röntgendeki ilginç detay ortaya çıktı! Bir Zamanlar Çukurova'nın Saniye'sini hiç böyle görmediniz! Cesur pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Ayasofya'da çırılçıplak poz vermişti! Tepki çeken model hakkında flaş gelişme Yıldız futbolcu, İspanyol güzelin peşine düştü! Her şeyi Instagram ele verdi