Son Dakika Haberleri: Dünyayı Gezerek Ayda 30 Bin Lira Kazanıyorlar

Dünyayı Gezerek Ayda 30 Bin Lira Kazanıyorlar

3 yıl önce

1
İşlerinden ayrılıp dünya turuna çıktılar. Başlangıçta ceplerinde sadece 100 sterlin (400 TL) vardı. Şimdi ise ayda hayal dahi edemeyecekleri para kazayı kazanıyor hem de diledikleri gibi geziyorlar...
2
ach (28) ve Jonathon Howe (32), İngiltere'de ‘sabah 9 akşam 5' sıradan işlerde çalışıyordu. İşlerinden ayrılıp dünya turuna çıktılar. Başlangıçta ceplerinde sadece 100 sterlin (400 TL) vardı. 2013'te Güney Doğu Asya'da tanıştılar. Bu yıl evlendiler. Üç yılda 50 ülkeye gittiler. Kurdukları blog siteleriyle büyük bir başarı yakaladılar. Sosyal medya fenomeni oldular. Şimdi ayda hayal dahi edemeyecekleri para kazayı kazanıyor. Kach ve Jonathon'un favori ülkeleri Türkiye. Kapadokya'da yaptıkları balon turunu hala unutamadıklarını söylüyorlar. Hem gezgin hem de başarılı olmanın sırrını Hürriyet Seyahat'e anlattılar.Kach (28) ve Jonathon Howe (32), İngiltere'de ‘sabah 9 akşam 5' sıradan işlerde çalışıyordu. İşlerinden ayrılıp dünya turuna çıktılar. Sosyal medya fenomeni oldular!
3
Nasıl tanıştınız? Bize hikayenizden bahsedebilir misiniz?
Nasıl tanıştınız? Bize hikayenizden bahsedebilir misiniz?
Mart 2013'ten beri ikimiz de seyahat ediyoruz. Laos'da tanıştık ve beraber seyahat etmeye karar verdik. Paramız kalmadığı zamanlarda İngilizce dersler verdik. Hindistan'da üç ay yoga, masaj ve terapi eğitimleri aldık. Parasız kaldığımız dönemlerde Yoga öğretmenliği yaptık. 2014'te Peru'ya vardığımızda tamamen parasızdık.
4
Masaj masası satın alıp bir otelin bahçesinde masaj yaparak biraz para biriktirdik. Böyle devam etmek istiyorsak bize düzenli gelir sağlayacak bir iş kurmamız gerektiğinin farkındaydık. Biriktirdiğimiz parayla iş kurmaya karar verdik.
5
Kesinlikle dünyayı dolaşmak ve iyi yaşamak, sadece hayatta kalmak değil, ileride aile kurmak da istiyorduk. 2014'te ‘Two Moneys Travel Group'u kurduk. Burada hikayemizi ve deneyim ve seyahat ile ilgili tavsiyelerimizi bizim gibi seyahat ermek isteyenlerle paylaşmaya başladık.
6
Ayda ne kadar kazanıyorsunuz ve bunun nasıl başardınız?
Ayda ne kadar kazanıyorsunuz ve bunun nasıl başardınız? <br/>
- Blogumuzu iki buçuk yıl önce hayata geçirdik. Kurduğumuz bu online şirketi kısa zamanda büyük başarı elde etti. Eğer kendi işiniz ise kendiniz için çalışıyorsanız iki kat daha fazla çalışıyorsanız. Geçmişte insanlar bunu söylüyordu ama şimdi ne demek istekilerini daha iyi anlıyorum. Kazancımız ne kadar seyahat ettiğimizle doğru orantılı. Ayrıca web sitesinin hangi bölümüne konsantre olduğumuza bağlı. Ayda en az 10 bin dolar (Yaklaşık 30 bin TL) kazanıyoruz.
7
Parayı tam olarak nasıl kazanıyorsunuz?
Parayı tam olarak nasıl kazanıyorsunuz?
- Seyahat Blog'undan para kazanmanın birkaç yolu var. Biz bunu ikiye böldük; pasif ve pasif olmayan... Pasif gelirlerimiz; çalışmasak bile sitemizde yer alan reklamlar banner ve komisyonlardan elde ettiğimiz kazanç. Pasif olmayan gelirlerimiz ise biz seyahat etmeye ara verdiğimiz zaman duran sosyal medya kampanyaları, sponsor ve pazarlama aktiviteleri...
8
Para kazanmaya başlamak ne kadar zamanınızı aldı?
Para kazanmaya başlamak ne kadar zamanınızı aldı? <br/>
- Web sitesinden para kazanmak için iki şeye ihtiyacınız var; okuyucu veya tıklama trafiği. Biz gerçek okuyucuları tercih ediyoruz. Bizim hikayemiz birçok ünlü dergide de yer aldı. Forbes, Business Insider, Cosmopolitan ve Rappler dergileri bizimle ilgili özel röportajlar yayınladı. Bir anda birçok okuyucu ve takipçimiz oldu. Blog'umuzu oluşturduktan iki ay sonra para kazanmaya başladık. Normalde bu süre minimum altı aydır.
9
Günde kaç saat çalışıyorsunuz?
Günde kaç saat çalışıyorsunuz? <br/>
- Sabahları çalışıyoruz ve yarım günden fazla çalışmamaya dikkat ediyoruz. Çok seyahat ettiğimiz zamanlarda fazla çalışamadığımız için gelirimiz otomatik olarak azalıyor ama denge kurmaya çalışıyoruz.
10
Bu şekilde yaşamanın artı ve eksileri neler?
Bu şekilde yaşamanın artı ve eksileri neler? <br/>
- En büyük avantajı seçim özgürlüğümüz. Nereye, ne zaman gideceğimize, ne kadar kalacağımıza, ne kadar saat çalışacağımıza, ne kadar kazanacağımıza biz karar veriyoruz. Hayatımızın her anı bizim sorumluluğumuzda. Bu şekilde yaşamaya başlayarak geçmişte kendi hayatımın sorumluluğunu ne kadar çok başkalarının eline bırakmış olduğumuzu fark ettik.
11
Seyahatlerinizde aklınıza gelen en unutamadığınız ‘an'ınız nedir?
Seyahatlerinizde aklınıza gelen en unutamadığınız ‘anınız nedir?
-Yüzlerce var, ancak sanırım Patagonia'da otostop çekerek, yürüyerek, at sırtında, kamyon arkasında ilerlediğimiz 1.000 kilometreyi asla unutamayacağız.
12
Sosyal medyada takipçilerinizin sayısını artırmak için neler yapıyorsunuz?
Sosyal medyada takipçilerinizin sayısını artırmak için neler yapıyorsunuz?
- Tüm takipçilerimiz bizim hayat hikayemizi ve günlük yaşadığımız olayları okumaktan büyük zevk alıyor. Ayrıca blog'umuza başladığımızdan beri değişik şekillerdeki yaşam tarzları konusunda seyahat tavsiyeleri veriyoruz. Bu bilgileri çok önemsiyorlar. Sürekli bilgi ve yaptıklarımızı özel hayatımızı paylaşarak takipçilerimizle iletişimimizi canlı tutuyoruz.
13
Hangi sosyal medya kanalını daha çok kullanıyorsunuz?
Hangi sosyal medya kanalını daha çok kullanıyorsunuz? <br/>
- Özellikle Facebook ve Twitter, daha sonra Instagram ve Pinterest. En fazla Facebook ve Twitter'da takipçilerimizle haberleşiyoruz.
14

Hangi sosyal medyanın daha faydalı olacağını kestirmek zor. Eğer fotoğraf üzerinde yoğunlaşıyorsanız Instagram daha verimli olabilir. Küçük denemeler yapıp hangisinin daha uygun olduğuna karar vermek ve onun üzerinde yoğunlaşmak lazım. Zamanınızı ve enerjinizi sizin için faydalı olmadığınızı düşündüğünüz bir kanala yoğunlaşarak harcamayın. Her şeyde de en iyisi olmak mümkün değil elinizden gelenin en iyisini yapın.15
Sizin gibi dünyayı gezmek ve aynı zamanda para kazanmak isteyenlere nasıl bir tavsiyeniz olabilir?
Sizin gibi dünyayı gezmek ve aynı zamanda para kazanmak isteyenlere nasıl bir tavsiyeniz olabilir? <br/>
- Gerçekten ne elde etmek, ne yapmak istediklerine iyi karar versinler. Seyahat etmek istiyorsunuz ama 24 saatinizi internette geçirmek istemiyorsanız farklı bir site oluşturup başka insanların seyahat anılarını yazabilirsiniz. Birçok formu olabilir önce ne yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Ama en önemlisi seyahat etmeye ve hayallerinizin peşinden koşmaya devam edin.
16
Türkiye'de de bulundunuz birçok defa. Türkiye'yi nasıl buldunuz?
Türkiyede de bulundunuz birçok defa. Türkiyeyi nasıl buldunuz? <br/>
- Türkiye'ye 5'inci gelişimiz ve bu ülkeyi çok ama çok sevdik. İnsanlar, yemekler, kültür, tarih inanılmaz bir ülke. Dünyada en favori ülkelerimiz arasında yer alıyor. Dünyanın farklı kültürlerinin binlerce yıldır buluşma noktası.
17
Dünyadaki başka favori ülkeleriniz neresi?
Dünyadaki başka favori ülkeleriniz neresi? <br/>
- Birçok yer var ama hemen birkaç yer sayabilirim; Chilean Patagonia, Sacred Valley of Peru, İstanbul, Barcelona, Morocco
18
Kach ve Jonathon yaptıkları seyahatleri ‘twomonkeystravelgroup.com' adresinde yayınlıyor.
19
20
21
22
23
24
25
26


Haber Yayın Tarihi: 02.10.2016 02:51 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Hollandalı kadın futbolcu Anouk Hoogendijk, güzelliğiyle nefes kesiyor! Güzelliğiyle bir döneme damga vuran Marilyn Monroe'nun cesediyle ilgili şoke eden gerçek, yıllar sonra ortaya çıktı! Kadın dizisinin yıldızı Özge Özpirinçci, kendisini bikinili görüntüleyen magazincilere ters köşe yaptı! Üniversite sınav sonuçları açıklanan binlerce öğrenci, kendilerini sokaklara attı! Eğlencenin dozu fena kaçtı Fırtınadan korunmak için sığındığı konteynerde, ölümle burun buruna geldi!