Dünyayı Şoke Eden Fotoğraf - Son Dakika

Dünyayı Şoke Eden Fotoğraf

05.04.2010 11:32

1
Avustralya kıyılarında karaya oturan Çin bandıralı bir geminin yakıt sızıntısı tehdidi altındaki dünyanın en büyük mercan kayalıkları olarak bilinen Büyük Mercan Resifi'ni (The Great Barrier Reef) kurtarma çalışmalarının haftalarca sürebileceği bildirildi.
2

Avustralya'nın Queensland eyaleti Başbakanı Anna Bligh, temizlik faaliyetiyle görevli ekiplerin 230 metre uzunluğunda bir gemiyle bölgeye ulaştığını ve durumu kontrol altına almaya çalıştığını söyledi.

Uzmanların kurtarma çalışmalarının haftalar alabileceğini belirtiğini dile getiren Bligh, geminin mercan kayalıklarına şiddetle çarptığının ve gemide de büyük hasar meydana geldiğinin tespit edildiğini kaydetti.

3
Bligh, mercan kayalıklarına çarpan Çin bandıralı "Shen Neng 1" gemisinin, izlemesi gereken rotayı izlemediğini belirterek, gemi sahibine 920 bin dolarlık para cezası verilebileceğini ifade etti.

Queensland deniz güvenliği yetkilileri de büyük hasar gören geminin parçalanması veya taşıdığı yaklaşık bin tonluk yakıttan daha fazla sızma meydana gelmesinden endişe edildiğini söyledi.

4
Çalışmaların halen yakıt sızıntısının kontrol altına alınması konusunda yoğunlaştığını belirten yetkililer, kurtarma çalışmaları için gönderilen ikinci geminin, pazartesi günü öğle saatlerinde bölgeye ulaşmasının beklendiğini kaydetti.

Yaklaşık 2 bin kilometre uzunluğundaki Büyük Mercan Resifi, UNESCO Dünya Mirası listesinde de yer alıyor.

5
6
7
8
9

Son Dakika Dünyayı Şoke Eden Fotoğraf - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Babası Instagram'ını kapattırmıştı! Coşkun Sabah'ın kızı bomba gibi geri döndü Mide bulandıran olay! 37 yaşındaki sapık, tavuk ve civcivlere tecavüz etti Seda Sayan, Sayısal Loto çekilişini "Haydi Bismillah" diyerek yapınca gündem oldu Müge Anlı'nın vazgeçilmez ismi Arif Verimli'den takipçilerine ilginç öneri: Aşık olmayın "Doğuştan mesafem var" diyerek maske takmıyordu! Merve Boluğur sorumsuz davranışının karşılığını aldı