Düşük Yapmanın 5 Nedenini Biliyor Musunuz? - Son Dakika

Düşük Yapmanın 5 Nedenini Biliyor Musunuz?

11.04.2014 18:33

Uzmanlar gebeliğin ilk 3 ayında görülen düşüklerin nedenlerini 5 farklı şekilde açıklıyor.

1
Uzmanlar gebeliğin ilk 3 ayında görülen düşüklerin nedenlerini 5 farklı şekilde açıklıyor. İşte bu dönemde oldukça sık yaşanan düşüklerin nedenleri karşınızda.
2
Rahim
3
Rahim ağzının yetersizliği 4 ve 6. aylarda rahim ağzının sancı olmaksızın açılması ve gebelik zarının yırtılması sonucunda bebek dışarı atılabiliyor. Tedavisi cerrahi müdahale gerektirebiliyor.
4
Hormonal Bozukluklar
5
Kontrol altında tutulmayan şeker, troid bozuklukları, düzensiz adet gibi problemler bu aylar içerisinde düşüğe sebep olabiliyor. Genellikle ilaçla tedavi ve gerekli durumlarda da cerrahi müdahale gerekebiliyor.
6
Enfeksiyonlar
7
Virüs ve enfeksiyonların sebep olabileceği en önemli durum kızamıkcık tehlikesidir. Gebeliğin sonlanmasında oldukça sık karşılaşılan bir durumdur.
8
Kromozomal Bozukluklar
9
Özellikle tekrarlayan düşük vakalarında anne babanın genetik durumu incelenir. Düşüklerin % 5 oranında anne babanın genetik durumundan kaynaklandığı uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda ortaya çıkarılmış.
10
Çevresel ve Diğer Faktörler
11
Sigara ve alkol kullanımı düşük riskini oldukça yükseltiyor. 35 yaş üzeri kadınlarda düşük ihtimali büyük oranda artıyor. 40 yaşlarına gelen kadında ise bu oran %50'ye kadar çıkabiliyor.
12
Yaşanan düşükleri kesinlikle kader olarak görmeyin ve doktorunuzla birlikte uyum içinde bu problemin üstesinden gelmeye çalışın. Çünkü tedavi edilen kişilerde başarılı gebelik oranı oldukça yüksek.

YORUMLAR
500

Son Dakika Düşük Yapmanın 5 Nedenini Biliyor Musunuz? - Son Dakika


Advertisement