Düz Bir Karına Sahip Olmanın 10 Yolu - Son Dakika

Düz Bir Karına Sahip Olmanın 10 Yolu

19.08.2014 16:22

1
Göbeğinizden fışkıran fazlalıklarla aranız nasıl? Onlardan kurtulmak istiyor musunuz? Öyleyse nasıl beslendiğinize maksimum düzeyde önem vermelisiniz. Özellikle de beslenme uzmanlarının önerdiği bu 10 besini bol miktarda tüketmelisiniz.

2
Su: Herhalde buna hiç kimse şaşırmıyor. Diyetin olmazsa olmazı, su. Beslenme uzmanları, zamanınızın yüzde 75'inde kendinizi aç hissetmenizin aslında susamanızdan kaynaklandığını söylüyor. Günde en az iki litre suyu susama hissiniz olmasa bile içmelisiniz. Çok su içmenin şişkinlik yaratacağından endişe etmeyin. Tam tersi, eğer vücudunuzda sıvı eksikliği olursa vücudunuz sıvı toplar ve bu da size şişkinlik etkisi olarak geri döner. Yani ne kadar su, o kadar az ödem demektir.

3
Muz: Muz, yüksek miktarda potasyum içerir. Potasyum, vücudun doğal mineral dengesinin düzeltilmesine ve fazla sıvının atılmasına yardım eder. Diyetinizde çok fazla sodyum alıp çok az potasyum aldığınızda bu iki mineralin dengesi bozulur ve su toplanması yaşanır. Fazla sodyum, vücudunuza aşırı sıvı birikmesi sonucunu getirir. Oysa özellikle muz yemeniz, günlük 4700 mg'lık potasyum ihtiyacınızı karşılamanızı sağlar.

4
Yoğurt: Yoğurt, sindirimi karbonhidrattan daha uzun süren ve bu sayede daha uzun süre tok tutan protein açısından zengindir. Aynı zamanda probiyotik içerir. Probiyotikler, sindirimi güçlendirerek şişkinliği azaltır ve kabızlığı önler.

5
Protein: Süt ve süt ürünleri, kırmızı et, balık, tavuk, baklagiller yüksek miktarda protein içerir. Bunlar karbonhidratlardan daha uzun sürede sindirildiğinden, daha uzun süre tok kalmaya yardım eder. Dolayısıyla ihtiyacınız olmayan, sadece şişkinlik yapacak olan yiyecekleri tüketmenizin önüne geçer. Sofranızda her gün bir avuç kadar protein içeren yemek olmasına dikkat etmelisiniz.

6
Ananas: Ananas, atıştırmalık tercihlerinizden biri olmalı. Çünkü hem karnınızın düz kalmasına yardım eder hem de şeker ihtiyacınızı karşılar. Daha ne olsun? Sindirime yardım eden enzimi içeren bu meyve, şişkinliğe, mide ekşimesine ve mide yanmasına iyi gelir. Yüksek miktarda früktoz içermesi nedeniyle de şeker ihtiyacını karşılar; diğer zararlı şeker içeren, yüksek kalorili abur cuburlara yönelmenizi engeller.

7
Salatalık: Salatanızı hazırlarken içine salatalık eklemeyi ihmal etmeyin. Kıtır kıtır tüketebileceğiniz bu besin, yeme isteğinizi bastırır ve göbeğinizin düzleşmesine yardım eder. Yüksek oranda su içermesiyle de doğal bir idrar söktürücü özelliktedir. İçerdiği yüksek miktardaki lif, sindirime yardımcı olur ve daha uzun süre tok kalmanızı sağlar.

8
Zencefil: Zencefili çay olarak ya da yiyeceklerinize katarak mutlaka tüketmelisiniz. Tadı mükemmel olmasa da çok yararlı olduğunu düşünerek kendinizi buna ikna edebilirsiniz. Zencefil, enflamasyonla mücadeleye yardım eden bir besindir. Antienflamasyon ve antioksidan özellikli besin, protein sindirimine de yardım eder.

9
Elma sirkesi: Sindirime yardım eden, sindirim sistemindeki kötü bakterilerle mücadele eden elma sirkesi, vücuttaki ödemi ve toksinleri atmada da etkili olur. Salatalarınıza ya da sebzelerinize birkaç çay kaşığı kadar sirke eklemeyi ihmal etmeyin.

10
Elma: Abur cuburu kesmek için beslenme listenize elma gibi yüksek oranda lifli gıda eklemelisiniz. Bu besin maddesi, karnınızı düzleştirmekle kalmaz, sizi tok da tutar. Elma, fazla çiğneme ihtiyacı doğuran bir meyve olduğundan, çok fazla şey yemenize fırsat vermeden doymanıza yardım eder. Çünkü beynin doydun komutunu vermesi için bir şeyi yedikten sonra en az 20 dakika geçmesi gerekiyor. Öğünlerin arasında atıştırmalık olarak elma yemeyi deneyebilirsiniz. Bu, sizin yemekte aşırı yeme isteğinizin önüne geçer.

11
Karalahana: Karalahana, bedeninizin detoksifiye yapmasına yarım eden, yani toksinleri atma fırsatı veren süper sebze olma özelliği taşıyor. Bu sebze A, C ve K vitaminleri içermesinin yanı sıra aynı zamanda kalsiyum ve potasyum için de müthiş bir kaynak. Karalahana yerine ya da onunla birlikte ıspanak, marul veya diğer yeşil yapraklı sebzeleri de bol miktarda tüketebilirsiniz. Çünkü bunlar, lif ve su içeriği yüksek olan yiyecekler ve kalorileri de oldukça düşük.

YORUMLAR
500

Son Dakika Düz Bir Karına Sahip Olmanın 10 Yolu - Son Dakika


Advertisement