Ece Çeşmioğlu'nun Son Hali Görenleri Şaşırtıyor - Son Dakika

Ece Çeşmioğlu'nun Son Hali Görenleri Şaşırtıyor

13.07.2015 13:00

1
1990 doğumlu Ece Çeşmioğlu, kamera karşısına ilk kez Çocuklar Duymasın dizisiyle geçti.

2
Ardından Nehir ve Gümüş dizilerinde rol aldı. Ama onu TV seyircisine tanıtan dizi 2006 yılında oynadığı İki Aile oldu.

3
O dizide Ceren rolünü canlandıran Çeşmioğlu 16 yaşında genç bir kızdı. 2012 yılında Firar isimli diziyle ilk başrolünü oynadı.

4
Bugün 25 yaşında olan Çeşmioğlu çocuk oyunculuk dönemini geride bıraktı.

5
Yaşadığınız fiziksel değişimle başlayalım. Estetik operasyon geçirdiniz mi?

Hayır geçirmedim. İhtiyacım olduğunu da düşünmüyorum. Zaman değiştikçe ben de değişiyorum. Büyüyorum. Ve doğal olarak değişiyorum.

6
Sonuçtan memnun musunuz?

Memnunum tabii. Hep aynı olmak oyunculukta en büyük tuzaktır. Her oynadığım karakterde farklı görünmek beni mutlu ediyor.

7
Daha 12 yaşında kamera önündeydiniz. Sizdeki potansiyeli kim görmüş?

Annem. Küçükken evde taklitler yapar, eğlenirmişim kendi kendime. Annem de ajansa yazdırmış beni.

8
Mesleğinizi anneniz seçmiş. Keşke başka bir işe beni yönlendirseydi dediğiniz oldu mu?

Tam tersi. İyi ki annem küçük yaşta beni oyunculuğa yönlendirmiş. Ve iyi ki karşımda değil yanımda olmuşlar.

9
Erken yaşta gelen şöhret hayatı nasıl etkiledi?

- Lise yıllarımda ‘İki Aile'de oynuyordum. Arkadaşlarım hep bir sonraki bölüm senaryolarıyla ilgili sorular sorarlardı. Küçük tüyolar verirdim.

10

Çocuk yıldızların çoğunun şöhreti sindirememelerini ya da kaybettikten sonra yaşadıklarını okuyoruz... Siz bunlara karşı nasıl tedbir aldınız?

- Tabii çok tehlikeli yaşlar. Çocukluk, ergenlik, geçiş dönemleri... Ben işin şöhret kısmıyla hiç ilgili olmadım. Bunun yetiştiğim ortamla da ilintili olduğunu düşünüyorum. Ve tabii işim konusundaki mükemmeliyetçiliğimle...

11
Neydi sizin derdiniz?

- İlgilendiğim şey; insanlar beni tanısın, okulun popüler kızı olayım değil, işimi nasıl daha iyi yaparım, oyunculuğumu nasıl geliştiririm gibi şeylerdi. Uğraşım, derdim kendimle olduğu için o tarz durumlar yaşamadım.

12
Hiç psikolojik destek gördünüz mü?

- Hayır. İhtiyacım olmadı.

13
İşin eğitimini aldınız mı?

- Mimar Sinan Güzel Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden bu sene mezun oldum. Yıllarca hayalini kurduğum bir okuldu. Yetenek sınavlarına girip kazandım. Tiyatroyu, sahne üzerinde olmayı seviyorum. Hayatım boyunca sahne üzerinde olmak isterim.

14
İki yıl sonra ekrana ‘Yazın Öyküsü' ile dönüyorsunuz. Nedir hikayesi?

- Yetimhanede yetişmiş bir kız olan Yaz'ın; 18 senedir hiç tanımadığı annesi ve müzisyen babasıyla tanışması ve sonrasında karakterlerimizin yaşayacaklarını izleyeceğiz. Yaz büyüdüğü ortamın tüm zorluklarına tek başına göğüs germiş, güçlü bir kız. Sadece yalnız kaldığında ağlayabilenlerden... Haksızlığa gelemeyen bir yapısı var. Ben Yaz kadar fütursuz değilim. Ama özgürlükçü ve mücadeleci tavrını biraz kendime benzetiyorum.

15
16
17
18
19
20
21
22
23
ÇOCUK YILDIZLAR ŞİMDİLERDE NE YAPIYOR?/ En Son Babalar Duyar dizisinin sevimli oyuncusu Jale Azaklı şimdiki haliyle şaşırtıyor.

24
8 yaşında katıldığı dizide Kadir ve Hülya'nın kızı Ceren'i canlandıran Azaklı yıllar içinde büyük değişim yaşadı.

25
Küçüklüğündeki kilolarından kurtulan genç oyuncu şimdilerde evlilik hazırlığı yapıyor.

26
Azaklı, nikah tarihini de Instagram hesabından takipçileriyle paylaştı.

27
28
29
30
31
32
33
34
35
Aşk-ı Memnu dizisindeki Bülent karakteriyle tanıdığımız Batuhan Karacakaya bakın şimdi ne halde?

36
37
38
39
40
41
Cennet Mahallesi, İstanbul'un kenar semtlerini ekrana yansıtıyordu.

42
Yıllar önce ekrana gelen 'Cennet Mahallesi' dansöz Sultan ile yanık sesli kemancı Ferhat'ın aşk hiyakesini anlatıyordu.

43
Başrollerinde Müjdat Gezen, Çağla Şikel, Zeki Alasya ve Alişan'ın yer aldığı Cennet Mahallesi'nin iki küçük çocuğu vardı; Aliş ve Ayşe.

44
Gösteri dünyasına küçük yaşta adım atan Aliş ve Ayşe'nin bugünkü görünümleri herkesi çok şaşırtıyor.

45
Dizinin çocuk karakterleri bugün gençlik yıllarını sürdürüyor.

46
Cennet Mahallesi'nin afacanları bakın ne hale geldiler.

47
48
49
50
1994 yapımı olan Bebek Firarda (Baby's Day Out) filminde Bebek Bink karakterini canlandıran Adam Robert Worton birçok kişinin gönlünde taht kurdu.

51
Adam Robert Worton'un ailesi çekimler sırasında çok zorlanmış fakat film yapımcılarıyla yaptığı sözleşmenin ihlali halinde çok büyük meblağlarda para ödeyeceklerini bildikleri için aynı sahneyi onlarca kez tekrar çekmek zorunda kalmışlardır.

52
Eminiz ki hepiniz bu sahnenin ardından bu sevimli bebeğin kaçırılmasına önce üzüldünüz, sonra da onu kaçıranlara yaşattığı maceralara bol bol güldünüz.

53
Birçoğumuzun hafızalarına kazınmış olan baş rol bebekleri herkes gibi evrim geçirmiş bir halde karşımıza çıktı.

54
90'lı yılların en popüler filmlerinden biri olan Bebek Firarda'daki bebeğin (Adam Robert)'in şimdiki hali.

55
İşte bir zamanların efsane dizisinin küçük yıldızının şimdiki hali.

56
Unutulmayan diziler arasında yer alan 'Süper Baba'nın Mine'si Payende Çizmeci, 1993'te yayına başlayan dizide rol aldığında henüz 7 yaşındaydı.

57
1997'ye kadar süren dizide Mine rolünü üstlendi.

58
Dizinin görüntü yönetmeni olan aile dostlarının teşvik etmesiyle 'Süper Baba'ya dahil olan Çizmeci dizi bittikten sonra eğitimine devam etti ve bir daha kamera karşısına geçmedi.

59
90'lı yıllarda Ayşecik dizisiyle büyük beğeni toplayan Ecem Kanun bakın nasıl değişti...

60
61
62
63
64
65
'Selena' dizisinin Nazlı'sına bir de şimdi bakın.

66
67
68
69
70
71
Ekranlara bir dönem çok yaygın olan Kemalettin Tuğcu uyarlamalarından biri Küçük Besleme'de "Bilge" adlı besleme kızı canlandıran Nur Kulakoğlu'nun yeni hali herkesi şaşırtıyor.

72
1986 doğumlu olan Kulakoğlu, 18 Mart Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği bölümünden mezun oldu.

73
1992 yılında Aşık Oldum ile başladığı oyunculuk serüvenini...

74
Mum Kokulu Kadınlar, Avcı, Küçük Besleme, Üvey Baba ve Sururi gibi yapımlarda rol alarak devam ettirdi.

75
76
77
Türk sinemasında çığır açan, Ayşecik adıyla bilinen Zeynep Değirmencioğlu'nun şimdi sakin bir hayatı var. İşte Değirmencioğlu'nun son hali.

78
Ömercik'in değişmez rol arkadaşı ve kuzeni. Babası senarist Hamdi Değirmencioğlu sayesinde henüz 2 yaşındayken Papatya adlı filmle sinemaya adım attı ve 20 yaşına gelinceye kadar da çok sayıda filmde rol aldı.

79
O pek çok çocuk yıldızdan daha şanslıydı. Beyazperdeye daha henüz iki yaşındayken "Papatya" filmiyle geçti. Daha sonra "Duvaklı Göl", "Funda" gibi filmlerde, çocuk yıldızı olarak gözüktü. Ama esas ününü 1960'da “Ayşecik” filmi ile yaptı. "Ayşecik", Türk sinemasında bir çığır açtı. Bundan sonra kendi adından çok bu isimle anıldı...

80
Filmleri yurt içinde olduğu kadar, özellikle komşu ülkelerde de aynı ilgiyi gördü. Çeşitli kuruluşların armağanlarını kazanan Değirmencioğlu, senaryo yazarı Hamdi Değirmencioğlu'nun kızı, kendisi gibi çocuk yaşta Yeşilçam filmlerinde rol almış olan ve Ömercik adı ile ünlenen Ömer Dönmez'in kuzenidir. Yıllardır oyunculuk yapmayan Değirmencioğlu, dönemin Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerinden Serkan Acar ile evlendikten sonra 1974 yılında rol aldığı Macera Yolu filminin ardından sinemayı bıraktı.

81
Günümüzde emlak işinden sonra restoran işletmeciliğine soyundu, şu an Fenerbahçe'de soyadını taşıyan bir kebapçı işletiyor.

82
Serkan Acar'ın vefatı nedeniyle evliliği sona ermiştir.

83
84
85
90'lı yılların en sevilen filmlerinden biri olan 'Problem Çocuk' serisinin başrol oyuncusunun değişimi görenleri şaşırttı.

86
Şu an 33 yaşında olan oyuncu Michael Oliver bakın ne hale geldi.

87
88
Filmleri ve hayran kitleleleriyle bir zamanların gündemden düşmeyen Yeşilçam yıldızları, şimdi bakın nasıl hayatlar yaşıyor... İşte Yeşilçam oyuncularının film gibi gerçek hayat hikayeleri... 1959 doğumlu Ömercik ya da gerçek adıyla Ömer Dönmez, 4 yaşında kamera karşısına geçti. 60'lı ve 70'li yıllarda 40'a yakın filmde oynadı.

89
Ama pek çok çocuk yıldızın kaderinden farklı olmadı onunki de. Büyüdükçe popülerliğini kaybetti.

90
Filmlerdeki değişmez rol arkadaşı ve gerçek hayattaki kuzeni Zeynep Değirmencioğlu'nun (Ayşecik) babası senarist Hamdi Değirmencioğlu onu Ses dergisinin çocuk yıldız yarışmasına sokmasaydı belki de hayatı çok farklı bir şekilde ilerleyecekti.

91
Siyah-beyaz Yeşilçam filmlerinde kimi zaman sokaklarda yankesicilik yaptı, kimi zaman Filiz Akın ablasına elinde darbukasıyla eşlik eden bir çingene oldu. Bazen de Ediz Hun'a "size baba diyebilir miyim amca" deyip mavi gözlerinden boncuk gibi yaşlar akıttı. Hayatı 1978'in kötü bir gününde, arabasının kelebek camını onarırken karardı. Üstteki bir vidayı altına eğilip kontrol ederken, elindeki tornavida düşüp, sol gözüne saplandı.

92
Hastaneye kaldırıldı, ameliyat edildi ancak gözü kurtarılamadı. Kısacası onun için "film bitti". Sonra bir süre büfecilik, taksicilik yaptı. Zeynep Değirmencioğlu'nun emlak ofisinde çalıştı. Şimdi 50'li yaşlarına merdiven dayayan Ömercik, İkinci Bahar dizisinde bir kuruyemişçiyi canlandırdı. Artık, eski parlak günlerinin çok uzağında bir yaşam sürdürüyor.

93
1980'li yılların çocuk oyuncusu Mine Çayıroğlu, bir dönem müziğe merak sarmış ve albüm çıkarmış; sonra da ortadan kaybolmuştu. 10 yıl aradan sonra ‘Hayalperest' isimli albümle piyasaya geri dönen Çayıroğlu'nun, üç şarkılık albümünde kendi imzasını taşıyan bir parça da yer alıyor...

94
Çayıroğlu, fiziksel değişimiyle de kendisinden söz ettirmeye hazırlanıyor.

95
Mine Çayıroğlu, yeni çalışması ‘Hayalperest'le müzikseverlerle buluştu.

96
2004 yılında ‘Zümrüt Gibi' isimli ilk albümünü çıkaran şarkıcı, 10 yıl aradan sonra yeni albümüyle dönüş yaptı; değişimiyle de şaşırttı.

97
Oyunculuk kariyerinin yanı sıra şarkıcılığa da devam eden Çayıroğlu, “Şarkı söylemek benim için büyük bir aşk” dedi.

98
Mine Çayıroğlu, üç şarkılık çalışmasında Ender Gündüzlü, Can Sanıbelli ve Metin Arıgül gibi müzisyenlerle çalıştı.

99
Damla Ersubaşı, 2003-2011 yılları arasında yayınlanan ''Sihirli Annem'' dizisinde tanındı.

100
İşte bir zamanların çocuk yıldızının şaşırtan değişimi.

101
102
103
104
105
106
107

YORUMLAR
500

Son Dakika Ece Çeşmioğlu'nun Son Hali Görenleri Şaşırtıyor - Son Dakika Magazin


Advertisement