Edirne'de korkutan görüntü! Soğuk hava yüzünden bir bir telef oluyorlar - Son Dakika

Edirne'de korkutan görüntü! Soğuk hava yüzünden bir bir telef oluyorlar

12 gün önce

Edirne'nin Keşan ilçesinde, soğuk hava nedeniyle telef olmuş çok sayıda ardıç kuşunun görüntüsü yürek sızlattı.

1
Keşan'da, hava sıcaklığının sıfırın altında 5 dereceye kadar düşmesi, insanları olduğu kadar hayvanları da olumsuz etkiledi.
2
Keşan halkı geçtiğimiz gün Büyük Cami Mahallesi'ndeki Hacı Mehmet Ağa Camii'ne giden cemaat, avluda donarak telef olmuş çok sayıda ardıç kuşu ile karşılaştı. Donan kuşlar, toplanarak, gömüldü.

3
Aç ve susuz kaldıkları için telef oldular!
Aç ve susuz kaldıkları için telef oldular!
Veteriner Hekimi Kubilay Yılmaz, kuşların havanın ani soğuması, su ve yiyecek bulamaması nedeniyle donarak telef olduklarını söyledi.
4
Yılmaz, "Hava sıcaklıklarının ani değişmesine bağlı olarak kuşlarda yeterli direnç oluşamadığından özellikle aç ve susuz kaldıklarında donarak telef olabiliyorlar.
5
Bu nedenle kuşlar için dışarıya korunaklı kafesler yapılabilir. Bunu orman işletme müdürlükleri ve belediyeler kısmen yapıyor. Ama diğer vatandaşlar da gönüllü olarak yapabilir.
6
Dışarıdaki suların donması nedeniyle yine belirli yerlere sıcak su konulabilir. Ayrıca pencere kenarlarına, kapı önlerine kuşların beslenmesi için kuru gıdalar da konulabilir." dedi.
7
Kapı, pencere önlerine su ve yiyecek koyalım
Kapı, pencere önlerine su ve yiyecek koyalım
Kubilay Yılmaz, kuşların, kış aylarında yeterli beslenmeme ve susuz kalma durumlarında donma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını ifade ederek, "Yeterli su içmeleri ve yemek yemeleri kuşların donmasını önleyecektir. Aç ve susuz kalan diğer sokak hayvanları içinde bu aynı. Diğer hayvanlar da ölebilir. Yemek yedikçe enerji miktarı artar. Özellikle daha soğuk olan akşam saatlerinde enerji ihtiyaçları daha fazladır. Bize düşen görev, cam veya kapımızın önüne hazır kuş yemi, artık yemek ve sıcak su koymaktır." diye konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 08.02.2020 09:54 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Sibirya'da -30 derece soğuğa rağmen sokakta yaşıyorlar! Yürekleri acı dolu evsizlerden kareler Zemheri'nin masum güzeli Elvan'a bir de Instagram'da bakın! İddialı pozlarıyla büyülüyor 3 çocuğunun bulunduğu aracı ateşe veren eski yıldız sporcu kendisini bıçaklayarak intihar etti Sapkın ev sahibi, pazarlık yapmak isteyen kiracıya göğüslerini göstermesini teklif etti! 73 yaşındaki Sylvester Stallone perişan halde! Gerçek çok geçmeden ortaya çıktı