Edirne'de korkutan görüntü! Soğuk hava yüzünden bir bir telef oluyorlar - Son Dakika

Edirne'de korkutan görüntü! Soğuk hava yüzünden bir bir telef oluyorlar

08.02.2020 09:54

Edirne'nin Keşan ilçesinde, soğuk hava nedeniyle telef olmuş çok sayıda ardıç kuşunun görüntüsü yürek sızlattı.

1
Keşan'da, hava sıcaklığının sıfırın altında 5 dereceye kadar düşmesi, insanları olduğu kadar hayvanları da olumsuz etkiledi.
2
Keşan halkı geçtiğimiz gün Büyük Cami Mahallesi'ndeki Hacı Mehmet Ağa Camii'ne giden cemaat, avluda donarak telef olmuş çok sayıda ardıç kuşu ile karşılaştı. Donan kuşlar, toplanarak, gömüldü.

3
Aç ve susuz kaldıkları için telef oldular!
Aç ve susuz kaldıkları için telef oldular!
Veteriner Hekimi Kubilay Yılmaz, kuşların havanın ani soğuması, su ve yiyecek bulamaması nedeniyle donarak telef olduklarını söyledi.
4
Yılmaz, "Hava sıcaklıklarının ani değişmesine bağlı olarak kuşlarda yeterli direnç oluşamadığından özellikle aç ve susuz kaldıklarında donarak telef olabiliyorlar.
5
Bu nedenle kuşlar için dışarıya korunaklı kafesler yapılabilir. Bunu orman işletme müdürlükleri ve belediyeler kısmen yapıyor. Ama diğer vatandaşlar da gönüllü olarak yapabilir.
6
Dışarıdaki suların donması nedeniyle yine belirli yerlere sıcak su konulabilir. Ayrıca pencere kenarlarına, kapı önlerine kuşların beslenmesi için kuru gıdalar da konulabilir." dedi.
7
Kapı, pencere önlerine su ve yiyecek koyalım
Kapı, pencere önlerine su ve yiyecek koyalım
Kubilay Yılmaz, kuşların, kış aylarında yeterli beslenmeme ve susuz kalma durumlarında donma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını ifade ederek, "Yeterli su içmeleri ve yemek yemeleri kuşların donmasını önleyecektir. Aç ve susuz kalan diğer sokak hayvanları içinde bu aynı. Diğer hayvanlar da ölebilir. Yemek yedikçe enerji miktarı artar. Özellikle daha soğuk olan akşam saatlerinde enerji ihtiyaçları daha fazladır. Bize düşen görev, cam veya kapımızın önüne hazır kuş yemi, artık yemek ve sıcak su koymaktır." diye konuştu.

Son Dakika Edirne'de korkutan görüntü! Soğuk hava yüzünden bir bir telef oluyorlar - Son Dakika


YORUMLAR (8)
  • Abdurrahman Düşüngen: Sadece açlık ve soğuk sebep değildir.Bu sığırcık kuşları soğuk havalara dayanıklıdır.Yazın pek görülmezler.Başka bir sebep vardır sanıyorum.Araştırılsa iyi olur. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • FENER RUM PATRİĞİ HIRİSTO: HIRİSTİYAN MÜSLÜMAN NE OLURSAN OL YARADILANA SAYGILI OL AÇ HAYVANLAR BİDE SEN KENDİNİ KOY ONLARIN YERİNE Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Avcı: O kuşlar Ardıç kuşu değil. O kuşlar sığırcrk kuşu. Sığırcık kuşu genellikle sürüler halinde uçarlar. Bu uçma anında elektrik tellerine, telefon hatlarına çarpıp düşeni çok gördüm. O yüzden ölmüş olabilirler. Eğer o bölgedeki tüm kuşlar, özelikle daha da küçükleri ölmüşse o zaman soğukdan ölme ihtimali olabilir. Kuşlar - 20, -25 dereceye kadar soğuğa dayanabilirler. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Evli öğretmen, öğrencisiyle ilişkiye girdikten sonra polise teslim oldu Yıllar sonra ekranlara dönen Memoli yeni imajıyla tam not aldı Bahçıvan evin hanımına göz dikti! Önce tecavüz edip sonra gözünü kırpmadan öldürdü Müstehcen pozlarıyla milyonlarca takipçisini mest eden fenomene Tiktok'tan kötü haber Yıldız futbolcu McKennie, gözlerini Can Yaman'ın sevgilisi Diletta'nın kalçalarından alamadı