Son Dakika Haberleri: Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde Yerel Seçim Anketi

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde Yerel Seçim Anketi

7 yıl önce

ORC'nin Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde yaptığı yerel seçim anketinde 3 ilde de CHP ipi göğüsledi.

1
Yerel seçimler öncesi bölgelerin nabzını tutan ORC Araştırma Şirketi'nin Trakya Bölgesi'nde yapmış olduğu araştırmadan çarpıcı sonuçlar çıktı. Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli'ni kapsayan araştırma yüz yüze anket tekniği ile gerçekleştirildi. Anketten çıkan sonuca göre, Cumhuriyet Halk Partisi bu 3 ilde de ipi göğüslüyor.
2
Yerel seçimlerde Kırklareli vatandaşlarının yüzde 47,5 gibi büyük bir kesimi tercihini CHP'nin adayından yana kullanacağını belirtti. Kırklareli'nde AK Parti'ye destek verenlerin oranı ise yüzde 30,7'de kaldı. Bu ilde MHP'yi destekleyenlerin oranı 11,9'da kaldı.
3
Kırklareli halkının yüzde 30,7'si belediye başkanı olarak Cavit Çağlayan'ı görmek istiyor.
4
5
Anket sonucuna göre; CHP Trakya'da kale olarak gördüğü Tekirdağ'da AK halkın 40,7'sinin desteğini alıyor. CHP'nin 8 puan gerisinde kalan AK Parti bu ilde vatandaşların yüzde 32,5'lik kesimi tarafından destekleniyor. Tekirdağ'da MHP'nin oy oranı ise yüzde 14.
6
Tekirdağlılar'ın yüzde 31,5'i Adem Dalgıç'ı belediye başkanı olarak görmek istediğini belirtti.
7
8
Edirne'de de ibre CHP'den yana. Bu ilde yaşayan vatandaşların yüzde 46,1'i tercihini CHP'den yana kullanacağını açıkladı. AK Parti yüzde 32,5'lik kesimin desteğini alırken, MHP'yi destekleyenlerin oranı yüzde 6,3'te kaldı.
9
Edirne seçmeninin yüzde 35'i Hamdi Sedefçi'yi belediye başkanı olarak görmek istiyor.


10Haber Yayın Tarihi: 04.10.2013 10:22 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ateşli model Kendall Jenner'a Türk dokunuşu! Güzelliğiyle mest etti 10 yaşındayken okyanusa bırakmıştı! 9 sene sonra gelen cevapla şoke oldu Karadayı dizisinin Çitlembik Bahar'ıydı, son haliyle şaşkına çevirdi! Okan Bayülgen'in eski eşinin kim olduğunu duyan şaşıp kalıyor! En çok fidan sahiplenen 20 şehir açıklandı! Bakın ilk sırada hangi il var