Efsane Dizi Sıdıka'nın Samim'i Yıllar Sonra Görüntülendi - Son Dakika

Efsane Dizi Sıdıka'nın Samim'i Yıllar Sonra Görüntülendi

10.02.2018 13:26

Sıdıka dizisini hatırladınız mı? Daha doğrusu unutabildiniz mi? Bir zamanlar dizi sektöründe ne kadar tatlı, ne kadar sıcak diziler olduğunu yaşı yetenler biliyordur. Yaşı yetmeyenler ise elbet bir yerlerden duymuştur. İşte Sıdıka'nın ağabeyini canlandıran Hakan Tanfer'in son hali...

1
Günümüzde hala isminden söz ettirmeyi başaran dizi 'Sıdıka'da Samim Saka karakterine hayat veren Hakan Tanfer, ekranlardan uzak bir hayat yaşıyor.

2
0'lı yılların en başarılı televizyon olaylarından birisi olan Sıdıka, usta mizah yazarı Atilla Atalay'ın kaleminden çıkan bir mizah dergisi köşesi olarak başladığı yolculuğuna (sinemamızda “kadın” temasına en çok sahip çıkan yönetmen olan Atıf Yılmaz'ın da desteğiyle) TV dizisi olarak devam etmiştir.

3
Bölümlerinin çoğu 2000'lerden sonra çekilen ikinci yayın dönemine ait olsa da esasen çıkışı 1997 yılında çekilen 20 dakikalık kısa bölümlerdir. 97'de çekilen bu kısa süreli bölümler yayından kaldırıldıktan yıllar sonra tekrar bölümleriyle yayınlanmaya başladığında o kadar çok sevildi ki; diziyi 2003'te aynı kadroyla tekrar çekme kararı aldılar. Ancak ilki kadar etkili olamadı fazla uzun sürmedi.

4
Sinoplu bir ailenin, İstanbul'un bir köşesinde sürdürdüğü hayatın anlatıldığı dizide kimler yoktu ki. Hasibe Eren, Fusün Demirel, Ali Erkazan, Hakan Tanfer... Liste uzayıp gidiyor. Aradan bu kadar zaman geçmesine rağmende onlar ve canlandırdıkları karakterler asla unutulmuyor. O unutulmayanlar biri de tabi ki Sıdıka'nın belalı, serseri ağabeyi Hakan Tanfer'in canlandırdığı 'Samim'

5
Samim, gettodaki ailenin serseri oğlu. Sıdıka'nın abisi olan Samim, Sıdıka'yla sık sık ağız dalaşına giriyor. Sıdıka'nın hazırcevaplılığı karşısında madara olduktan sonra şiddete başvurmaktan çekinmez. Mahallede yürümediği kız kalmamıştır. Sıdıka'nın da bütün arkadaşlarına yürümüştür. Bir baltaya sap olmuşluğu yoktur. Tek düzenli yaptığı iş karete kursuna gitmektir.

6
Hakan Tanfer'in canlandırdığı bu karakter sadece bir mahalle serserisiydi ancak Tanfer, karaktere öyle bir yorum kattı ki yıllarca konuşulmasının sebebi ise buydu. Hakan Tanfer'i Sıdıka dışında pek göremedik. 1999 yılında Çatısız Kadınlar ile başlayan ekran hayatı çok uzun sürmedi.

7
2000 yılında Sıdıka dizisine başlayan hakan Tanfer, aynı yıl Şaşıfelek Çıkmazı'nda rol aldı. Sonra da ortalardan kayboldu. Ayrıca Yeşilçam'da iyi bir seslendirme sanatçısı olan Hakan Tanfer, şarkıcı Emrah'ın canlandırdığı Küçük Emrah karakterini seslendiren kişi.

8
Peki Sıdıka'nın ağabeyi Samim yani Hakan Taner şimdilerde nerelerde? Sıdıka'nın Ağabeyi Samim'in son hali nasıl?

9
İşte Sıdıka dizisinde Sıdıka'nın ağabeyini canlandıran Hakan Tanfer'in son hali.

10

Son Dakika Efsane Dizi Sıdıka'nın Samim'i Yıllar Sonra Görüntülendi - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Gösteriş meraklısı Şeyma iş başında! Milyarder sevgilisi uçak kapattı, o da paylaştı Sevgilisiyle en özel anlarını paylaşan Kourtney Kardashian'a tepki yağdı: Yatak odanız yok mu? Gönül Dağı'nın güzeller güzeli Dilek'i pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Arka Sokaklar'ın yıldızı aşk sarhoşu! Bu halde yakalanınca utançtan yerin dibine girdiler Burası Brezilya değil, Anadolu'nun bir köyü! Yılanları bu halde görenler donup kalıyor