Eğlence mekanları dolup taşıyor! İranlı turistler bu ilimize akın ediyor - Son Dakika

Eğlence mekanları dolup taşıyor! İranlı turistler bu ilimize akın ediyor

09.08.2019 12:55

Kurban Bayramı tatilini geçirmek için Van'a gelen İranlı turistler, gündüzleri alışveriş yapıp, geceleri eğlence mekanlarında doyasıya eğleniyor.

1
Kurban Bayramı tatili için Van'a gelen İranlı turistler, esnafın yüzünü güldürdü. Van merkeze 100 kilometre uzaklıkta bulunan Kapıköy Sınır Kapısı'ndan Van'a giriş yapan İranlı sayısı her geçen gün artarken, İranlılar, gündüzleri bol bol alışveriş yapıyor, geceleri ise soluğu eğlence mekanlarında alıyor.
2
Kentte İranlı turistlerin talepleri doğrultusunda her gün yeni mekanlar açılırken, en büyük ilgiyi ise Van Gölü kıyısındaki işletmeler görüyor. İranlı turistler, Van Gölü kıyısında geniş bir alan üzerine kurulan Van'ın ilk ve tek Aqua Parkı Divan Beach'de doyasıya eğleniyor, bol bol selfie çekiyor.
3
Havuz kenarında hem serinleyen hem de hareketli parçalarla coşan İranlılar, eğlencenin tadını çıkarıyor. Van'daki tüm otellerin yüzde 100 dolulukla hizmet verdiğini söyleyen işletme sahipleri ise İranlı turistlerin gösterdiği ilgiden memnun.
4
İranlı turisler de Türkiye'yi çok sevdiklerini belirterek, "İran'a yakın olduğu için alışverişimizi Van'dan yapıyoruz. Bayramı geçirmek için de buraya geldik" diye konuşuyor.
5
Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsa Berge: "Vanlı esnafımız İranlı turistlerin yoğunluğundan dolayı çifte bayram yaşıyor. Esnafımızın uzun süre sonra yüzü gelen misafirlerle gülmeye başladı. İnşallah bu yoğunluk bayramdan sonra da devam eder. Van gerçekten güzel bir şehir. Van'ın özel bir değeri ve potansiyeli var gelen misafirlerimiz için. Van'da bayram nedeniyle otellerimizde yüzde yüz doluluk var. Esnafımız bu durumdan gayet memnun. İnşallah önümüzdeki dönemlerde de bu yoğunluk devam edecektir. Ekonomik anlamda kentimize ciddi katkı sağlamaktadır gelen misafirlerimiz. Bizlerde gelen misafirlerimizi elimizden geldiği kadar iyi ağırlamaya gayret ediyoruz." dedi.

6
Kaynak: DHA

Son Dakika Eğlence mekanları dolup taşıyor! İranlı turistler bu ilimize akın ediyor - Son Dakika


YORUMLAR (19)
  • EMEKLI GAZETECI: DOGUNUN BACASIZ SEKTÖRÜ TURIZM ANLASILIYORKI YERLI HALK Dil ve UYUM SORUNU YASAMAYINCA HERKES BU Münasebetlerden son derece memnun. BIRAK AVRUPALI GELMESIN.. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • EMEKLI GAZETECI: GELENIN HER Biri MEMNUNKI Geldigi yerden Her YIL ARTARAK Geliyorlar... BACASIZ SANAYI TURIZM.. ÖRF ADETLER GELENEK GÖRENEK Birbirine Cokca Benzeyince ....!! Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • EMEKLI GAZETECI: GELDIKLERI YÖREYE YÖRE INSANINA EKMEK KAPISI OLMUYORMU... AYRICA ARAP KANI TASIDIKLARI TARTISILIR.... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Maradona'nın cenazesi ülkesinde çatışma çıkarttı! Ortalık bir anda karıştı Temelini Cumhurbaşkanı Erdoğan atmıştı! İşçilerin ilmek ilmek işlediği kırmızı küre ortaya çıktı Ekmek Teknesi'nin Sonnur'u yıllar sonra ortaya çıktı! Yaptığı itirafla gönülleri fethetti Kalpleri durma noktasına geldi! Survivor'da masaj yaptıracağını sanan ünlüler, ecel teri döktü Biz donarken o açıldıkça açıldı! Alemin Kralı Oben, iç çamaşırıyla dışarı çıkıp poz verdi