Son Dakika Haberleri: Egzamadan Kurtulmanız İçin Kesinlikle Yapmanız Gereken 5 Öneri

Egzamadan Kurtulmanız İçin Kesinlikle Yapmanız Gereken 5 Öneri

3 yıl önce

1


Egzama ile cilt kuruluğu aynı şey değildir. Birçok kişi kuru ciltle mücadele ediyor ama egzama hastalığı çekiyorsanız, tamamen farklı bir cilt sorunu yaşıyorsunuz demektir.


Birçok kişi kuru cilt ile mücadele eder, ancak eğer egzama çekiyorsanız, tamamen farklı bir kuru cilt yaşarsınız demektir.

2
Anti bakteriyel sabunları bırakın!
Anti bakteriyel sabunları bırakın!
Egzamanız varsa; kullanmamanız gereken bir ürün var: anti-bakteriyel sabunlar. Anti-bakteriyel sabunlar, cildi kuruttuğu için zararlıdır. Anti-bakteriyel sabunlar, cilt kuruluğuna neden olur. Bunun yerine yumuşak bir yağ bazlı sabun kullanmalısınız.

3
Soğuk havalarda cildinizi sık sık nemlendirin!
Soğuk havalarda cildinizi sık sık nemlendirin!
Kış havası kuru cildi daha da tahriş edebilir, bu nedenle soğuk aylarda mutlaka ağır bir nemlendirici kullanın.

4
Mümkün oldukça parfümden uzak durun!
Mümkün oldukça parfümden uzak durun!

Parfümlerin çoğu, egzama yaralarınızı daha da kötüleştirecek alkol içerir.

5
Yünlü kıyafetlerden çok pamuklu tercih edin!
Yünlü kıyafetlerden çok pamuklu tercih edin!
Yün, sentetikler veya diğer kaba malzemelerden yapılan giysiler egzamayı tetikleyebilir. Pamuklu giysiler giyin ve giymeden önce daima yeni bir giysi yıkayın. Bu, boya artıkları veya diğer tahriş edici maddelerin yok edilmesine yardımcı olacaktır.

6
Kozmetik ürünleri almadan önce içeriğine bakın!
Kozmetik ürünleri almadan önce içeriğine bakın!


Yeni bir makyaj veya cilt bakımı ürününü denemeden önce cildinizi tahriş edebilecek bileşenler için etiketi inceleyin. Alkol, parfüm, lanolin veya koruyuculara dikkat edin.


Kozmetik: Yeni bir makyaj veya cilt bakımı ürününü denemeden önce cildinizi tahriş edebilecek bileşenler için etiketi inceleyin. Alkol, parfüm, lanolin veya koruyuculara dikkat edin.Haber Yayın Tarihi: 09.12.2016 10:05 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü şarkıcıdan çıplak protesto! Bir anda ceketini açıp, göğüslerini gösterdi Cinsel ilişkiye girdiğiniz kişiye dikkat! Korkunç hastalık Türkiye'de sinsi sinsi yayılıyor 10 yaşındayken 'Küçük Ceylan' olarak ünlenmişti! Yeni imajı sosyal medyayı salladı Burnunun ucunda çıkan noktayı ben sanmıştı! Gerçeği öğrenince dünyası başına yıkıldı Latin güzeli Jennifer Lopez, uğradığı cinsel tacizi anlattı: Göğüslerini aç!