Egzamadan Kurtulmanız İçin Kesinlikle Yapmanız Gereken 5 Öneri - Son Dakika

Egzamadan Kurtulmanız İçin Kesinlikle Yapmanız Gereken 5 Öneri

09.12.2016 10:05

1

Egzama ile cilt kuruluğu aynı şey değildir. Birçok kişi kuru ciltle mücadele ediyor ama egzama hastalığı çekiyorsanız, tamamen farklı bir cilt sorunu yaşıyorsunuz demektir.

Birçok kişi kuru cilt ile mücadele eder, ancak eğer egzama çekiyorsanız, tamamen farklı bir kuru cilt yaşarsınız demektir.

2
Anti bakteriyel sabunları bırakın!
Anti bakteriyel sabunları bırakın!
Egzamanız varsa; kullanmamanız gereken bir ürün var: anti-bakteriyel sabunlar. Anti-bakteriyel sabunlar, cildi kuruttuğu için zararlıdır. Anti-bakteriyel sabunlar, cilt kuruluğuna neden olur. Bunun yerine yumuşak bir yağ bazlı sabun kullanmalısınız.

3
Soğuk havalarda cildinizi sık sık nemlendirin!
Soğuk havalarda cildinizi sık sık nemlendirin!
Kış havası kuru cildi daha da tahriş edebilir, bu nedenle soğuk aylarda mutlaka ağır bir nemlendirici kullanın.

4
Mümkün oldukça parfümden uzak durun!
Mümkün oldukça parfümden uzak durun!

Parfümlerin çoğu, egzama yaralarınızı daha da kötüleştirecek alkol içerir.

5
Yünlü kıyafetlerden çok pamuklu tercih edin!
Yünlü kıyafetlerden çok pamuklu tercih edin!
Yün, sentetikler veya diğer kaba malzemelerden yapılan giysiler egzamayı tetikleyebilir. Pamuklu giysiler giyin ve giymeden önce daima yeni bir giysi yıkayın. Bu, boya artıkları veya diğer tahriş edici maddelerin yok edilmesine yardımcı olacaktır.

6
Kozmetik ürünleri almadan önce içeriğine bakın!
Kozmetik ürünleri almadan önce içeriğine bakın!

Yeni bir makyaj veya cilt bakımı ürününü denemeden önce cildinizi tahriş edebilecek bileşenler için etiketi inceleyin. Alkol, parfüm, lanolin veya koruyuculara dikkat edin.

Kozmetik: Yeni bir makyaj veya cilt bakımı ürününü denemeden önce cildinizi tahriş edebilecek bileşenler için etiketi inceleyin. Alkol, parfüm, lanolin veya koruyuculara dikkat edin.

Son Dakika Egzamadan Kurtulmanız İçin Kesinlikle Yapmanız Gereken 5 Öneri - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kolombiya'nın Kim Kardashian'ı, takıntılı hayranları yüzünden yedi kez ev değiştirdi Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı Dünyada eşi benzeri yok! 99 kubbeli camii görenleri mest ediyor Ardında öksüz bir çocuk bırakıp intihar etti! Trajik ölümün altından toplu tecavüz çıktı Evli öğretmen, öğrencisiyle ilişkiye girdikten sonra polise teslim oldu