Son Dakika Haberleri: Ekmek parası uğruna 2 kaya arasında ölüme direndi!

Ekmek parası uğruna 2 kaya arasında ölüme direndi!

12 gün önce

4 gün boyunca iki kaya arasına sıkışmış halde bulunan Kamboçyalı, 200 kişinin 10 saatlik uğraşı sonrasında zorlukla kurtarıldı.

1
Para kazanmak için girdiği mağaraya sıkıştı
Para kazanmak için girdiği mağaraya sıkıştı
Dünyanın en fakir ülkelerinden biri Kamboçya'da, iyi gelir sağlayan yarasa dışkısı toplamak uğruna mağaraya giren bir genç, çıkmak için kullandığı iki kaya parçası arasında 4 gün boyunca sıkıştı kaldı.
2
4 gün sonra bulunabildi!
4 gün sonra bulunabildi!
Ailesinin her yerde aradığı 28 yaşındaki Sum Bora adlı genç ancak 4 gün sonra bulunabildi. Acıdan ve açlıktan bitkin düşen genç ne yazık ki hemen bulunduğu yerden çıkarılamadı.
3
Ailesi uğruna ölümü göze aldı
Ailesi uğruna ölümü göze aldı
Battambang eyaletinde meydana gelen olayda, ailesini geçindirmek için sarp kayalar arasında mağaralara giderek yarasa dışkısı toplayan Sum Bora, mahsur kaldığı kayalıklarda ölümle cebelleşti.
4
Kendini öldürmeyi bile düşündü!
Kendini öldürmeyi bile düşündü!
Sum Bora'yı kurtarmak için gönüllülerin de katıldığı yaklaşık 200 kişi görev aldı. Zorlukla sürdürülen kurtarma çalışması tam 10 saat sürdü. İki kaya arasından çıkarılan bitkin adam en yakın hastaneye kaldırıldı. Zorlukla konuşan Sum Bora son anlarda artık yaşama umudu kalmadığını anlatarak "Eğer yanımda bir bıçak olsaydı kendimi öldürürdüm" diye konuştu.
5
Kamboçya Başkanı para hediye etti
Kamboçya Başkanı para hediye etti
Kamboçya Başkanı Hun Sen,  genç adamın başına gelenlerden dolayı kendisine hediye olarak 2 bin 500 dolar gönderdi. Sun Bora, yaklaşık 14 bin TL tutan hediye için çok teşekkür etti. Güneydoğu Asya'nın en fakir ülkelerinden olan Kamboçya'da halk geçimini sağlamak için alım değeri yüksek olan yarasa dışkısı topluyor. Toplaması oldukça zahmetli olan yarasa dışkısı gübre olarak kullanılıyor.
Haber Yayın Tarihi: 10.08.2019 07:38 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

107 yıl önce batan Titanic'in son hali şoke ediyor! Resmen eridi Aşk Adası'nın fenomen güzeli, paylaştığı cinsel ilişki videosuyla pes dedirtti! Kraliçe Elizabeth'in oğlu şimdi yandı! Cinsel istismar kanıtlandı Troya'da büyük keşif! Kuruluş tarihi 600 yıl geriye gitti Yatak odasında unuttuğu fantezi kelepçesi yüzünden annesine rezil oldu!