Ekmek parası uğruna 2 kaya arasında ölüme direndi! - Son Dakika

Ekmek parası uğruna 2 kaya arasında ölüme direndi!

10.08.2019 07:38

4 gün boyunca iki kaya arasına sıkışmış halde bulunan Kamboçyalı, 200 kişinin 10 saatlik uğraşı sonrasında zorlukla kurtarıldı.

1
Para kazanmak için girdiği mağaraya sıkıştı
Para kazanmak için girdiği mağaraya sıkıştı
Dünyanın en fakir ülkelerinden biri Kamboçya'da, iyi gelir sağlayan yarasa dışkısı toplamak uğruna mağaraya giren bir genç, çıkmak için kullandığı iki kaya parçası arasında 4 gün boyunca sıkıştı kaldı.
2
4 gün sonra bulunabildi!
4 gün sonra bulunabildi!
Ailesinin her yerde aradığı 28 yaşındaki Sum Bora adlı genç ancak 4 gün sonra bulunabildi. Acıdan ve açlıktan bitkin düşen genç ne yazık ki hemen bulunduğu yerden çıkarılamadı.
3
Ailesi uğruna ölümü göze aldı
Ailesi uğruna ölümü göze aldı
Battambang eyaletinde meydana gelen olayda, ailesini geçindirmek için sarp kayalar arasında mağaralara giderek yarasa dışkısı toplayan Sum Bora, mahsur kaldığı kayalıklarda ölümle cebelleşti.
4
Kendini öldürmeyi bile düşündü!
Kendini öldürmeyi bile düşündü!
Sum Bora'yı kurtarmak için gönüllülerin de katıldığı yaklaşık 200 kişi görev aldı. Zorlukla sürdürülen kurtarma çalışması tam 10 saat sürdü. İki kaya arasından çıkarılan bitkin adam en yakın hastaneye kaldırıldı. Zorlukla konuşan Sum Bora son anlarda artık yaşama umudu kalmadığını anlatarak "Eğer yanımda bir bıçak olsaydı kendimi öldürürdüm" diye konuştu.
5
Kamboçya Başkanı para hediye etti
Kamboçya Başkanı para hediye etti
Kamboçya Başkanı Hun Sen,  genç adamın başına gelenlerden dolayı kendisine hediye olarak 2 bin 500 dolar gönderdi. Sun Bora, yaklaşık 14 bin TL tutan hediye için çok teşekkür etti. Güneydoğu Asya'nın en fakir ülkelerinden olan Kamboçya'da halk geçimini sağlamak için alım değeri yüksek olan yarasa dışkısı topluyor. Toplaması oldukça zahmetli olan yarasa dışkısı gübre olarak kullanılıyor.

Son Dakika Ekmek parası uğruna 2 kaya arasında ölüme direndi! - Son Dakika


YORUMLAR (5)
  • ERHAN KOCA: Dört gün Aç susuz... Bırakın açlığı susuzluğu, orada her türlü Yılan Akrep vs. tehlikeleri düşündükçe... Empati yapabilmek bile insanı ürkütüyor... Allah yardım etmiş ve çoluğuna çocuğuna bağışlamış... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Ünlü model, eve başka bir kadınla gelen kocasını kalbinden bıçaklayarak öldürdü 50 lira için canlarından oluyorlar! Onları bu hale getiren işleri Mavi dünyanın yamyamı, rakibini yutmaya çalıştı! Gerçek çok başka çıktı Yeşilçam'ın ok kirpikli güzelinden balkonda güneşlenme pozu Bu fotoğraf ülkeyi karıştırdı! Gözaltına alındı, gerekçe ise şaşırttı