Son Dakika Haberleri: Ekmek Yemek Zararlı Mı

Ekmek Yemek Zararlı Mı

6 yıl önce

1
Ekmek gerçekten şişmanlatır mı? Avustralya'da ekmek tüketimiyle ilgili yapılan bir anket yapıldı.

2
Ekmeğin gerçekten zararlı olup olmadığı konusu gündeme taşındı.

3
Uzmanlar, ekmeği beslenme düzeninden tamamen çıkarmanın hata olduğu görüşünde. Yeni araştırmalara göre ekmek yemeden kilo veremezsiniz!

4
Avustralya merkezli fırın Bakers Delight firması bin kadın üzerinde ekmek tüketimine dair bir anket gerçekleştirdi.

5
Anket sonucunda, kadınların yüzde 43'ünün kilo kaybetmek için ekmek yemeyi kestiği, yüzde 20'sinin de Diyet yaptığı sırada ekmek tükettiğinde kendisini suçlu hissettiği ortaya çıktı.

6

Kadınların yüzde 58'i ekmeğin kilo alımına yol açacağına inanırken, yüzde 28'i ekmeği sevse de kilo korkusu ile ekmek tüketemiyor.

7
Annelerin yüzde 15'lik kısmı da çocukları kilo almasın diye ekmek yemelerine izin vermiyor.

8
Ancak uzmanlar, özellikle kepekli ekmeği beslenme düzeninden çıkarmanın yarardan çok zarar getireceğini söylüyor.

9
Diyet yaparken veya sağlıklı bir beslenme düzeninde hiç ekmek yememek doğru bir beslenme alışkanlığı değil. Diyet yaparak kilo vermeyi hedefleyen kişi sağlıklı, dengeli ve düzenli bir beslenme planı uygulamalı.

10
Sağlıklı ve düzenli beslenmenin en önemli kurallarından biri de her besin grubundan belirli miktarlarda tüketilmesi.

11
Zayıflamayı planlayan kişinin, beslenmesinden karbonhidrat grubunu (çikolata, pasta, şeker, sütlü tatlılar) tamamen çıkardığı için vücudun, özellikle de beynin ihtiyacı olan enerji gereksinimini ekmek grubuyla alarak sağlaması gerekiyor.

12
Bu şekilde kan şekerinin dengeli bir şekilde değişimi sağlanıyor ve şiddetli açlık duygusu yaşanmıyor. Ayrıca sinir sistemi için gerekli olan vitaminler ekmeklerle alınmış oluyor.

13
Ekmek, miktarı kişiye uygun olacak şekilde ve kaliteli cinsi tercih edildiğinde faydalı oluyor. Ekmeğin cinsi tam buğday, çavdar veya kepekli olmalı. Fakat gün içinde düzensiz ve kalitesiz gıda örüntüsü ile beslenen kişi için ekmek tüketimi bir de fazla miktarlarda olduğunda zararlı hale geliyor.Haber Yayın Tarihi: 29.09.2014 03:23 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Uzmanlardan zehirli tatula uyarısı! Şifalı diyenlere kanmayın, karaciğer yetmezliğine sebep oluyor Usta oyuncu Yıldız Kenter'in gerçek adını duyan şaşıp kalıyor! İşte Yıldız Kenter'in başarılarla bezeli yaşamı Hem sporcu hem taraftar! Güzel model cesur pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Arazinin ortasındaki devasa patatesin içinde ne olduğunu gören şaşıp kalıyor! Prens Andrew, kendisine yöneltilen 'cinsel ilişki kölesi' iddialarına yanıt verdi: Tıbben terleyemiyorum!