Ekmek Yemek Zararlı Mı - Son Dakika

Ekmek Yemek Zararlı Mı

29.09.2014 15:23

1
Ekmek gerçekten şişmanlatır mı? Avustralya'da ekmek tüketimiyle ilgili yapılan bir anket yapıldı.

2
Ekmeğin gerçekten zararlı olup olmadığı konusu gündeme taşındı.

3
Uzmanlar, ekmeği beslenme düzeninden tamamen çıkarmanın hata olduğu görüşünde. Yeni araştırmalara göre ekmek yemeden kilo veremezsiniz!

4
Avustralya merkezli fırın Bakers Delight firması bin kadın üzerinde ekmek tüketimine dair bir anket gerçekleştirdi.

5
Anket sonucunda, kadınların yüzde 43'ünün kilo kaybetmek için ekmek yemeyi kestiği, yüzde 20'sinin de Diyet yaptığı sırada ekmek tükettiğinde kendisini suçlu hissettiği ortaya çıktı.

6

Kadınların yüzde 58'i ekmeğin kilo alımına yol açacağına inanırken, yüzde 28'i ekmeği sevse de kilo korkusu ile ekmek tüketemiyor.

7
Annelerin yüzde 15'lik kısmı da çocukları kilo almasın diye ekmek yemelerine izin vermiyor.

8
Ancak uzmanlar, özellikle kepekli ekmeği beslenme düzeninden çıkarmanın yarardan çok zarar getireceğini söylüyor.

9
Diyet yaparken veya sağlıklı bir beslenme düzeninde hiç ekmek yememek doğru bir beslenme alışkanlığı değil. Diyet yaparak kilo vermeyi hedefleyen kişi sağlıklı, dengeli ve düzenli bir beslenme planı uygulamalı.

10
Sağlıklı ve düzenli beslenmenin en önemli kurallarından biri de her besin grubundan belirli miktarlarda tüketilmesi.

11
Zayıflamayı planlayan kişinin, beslenmesinden karbonhidrat grubunu (çikolata, pasta, şeker, sütlü tatlılar) tamamen çıkardığı için vücudun, özellikle de beynin ihtiyacı olan enerji gereksinimini ekmek grubuyla alarak sağlaması gerekiyor.

12
Bu şekilde kan şekerinin dengeli bir şekilde değişimi sağlanıyor ve şiddetli açlık duygusu yaşanmıyor. Ayrıca sinir sistemi için gerekli olan vitaminler ekmeklerle alınmış oluyor.

13
Ekmek, miktarı kişiye uygun olacak şekilde ve kaliteli cinsi tercih edildiğinde faydalı oluyor. Ekmeğin cinsi tam buğday, çavdar veya kepekli olmalı. Fakat gün içinde düzensiz ve kalitesiz gıda örüntüsü ile beslenen kişi için ekmek tüketimi bir de fazla miktarlarda olduğunda zararlı hale geliyor.

Son Dakika Ekmek Yemek Zararlı Mı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu manzara ancak tek bir ülkede görülür! Binlerce kişi yarım saat boyunca birbirine inek gübresi fırlattı Yürüyerek girdiği dişçiden tekerlekli sandalyeyle çıktı! İşte şimdi tam Benjamin Button Gözümüzün önünde öyle bir değişti ki! Güldür Güldür'ün Naime'si şimdi tam bir afet Romantik komedilerin biricik güzeli, hamileliğinde cinsel ilişkiden soğuduğunu itiraf etti Dağlık alanda kaybolan adamı, paylaştığı son fotoğraf karesi kurtardı! Sır bacaklarındaki is izlerindeydi