Ekranı Katlanabilen İlk Akıllı Telefonla Tanışın! - Son Dakika

Ekranı Katlanabilen İlk Akıllı Telefonla Tanışın!

02.11.2018 10:30

Temelleri Çin'e dayanan ancak Califorina'da bulunan ismi pek duyulmamış Royole şirketi, FlexiPai adlı ilk katlanabilen telefonunu Pekin'de tanıttı.

1
Merkezi Califorina'da yer alan ancak temelleri ise Çin'e dayanan Royole şirketi, FlexiPai isimli katlanabilen akıllı telefonunu Pekin'de lansmanla tanıttı. Ekran açık haldeyken 7,8 inç olan yeni telefon, kapalı haldeyken üç farklı küçük ekran işlevi görebiliyor.
2
Ön, arka ve katlanan bölümdeki ekranlar, aynı anda farklı görüntüleri verebiliyor. 6 yıl önce kurulan Royole, tanıtım gününden itibaren yeni akıllı telefonlar için Çin'de sipariş almaya başlayacaklarını duyurdu.
3
En önemli ayrıntı ise telefonun fiyatı! Telefonun fiyatı teknik özelliklerine göre 1290 dolar ile 1863 dolar arasında değişiyor.
4
Royole'in ürettiği yeni katlanabilen telefon FlexiPai'in yazılım uzmanlarına özel bir modeli de bugün satışa çıkıyor.
5
Aralık ayında teslimatlarının yapılması planlanan katlanan telefonların ilk olarak Güney Koreli Samsung ya da Çinli Huawei'nin piyasaya süren ilk şirketler olması beklenirken Royole'nin bu hamleyi yapması teknoloji uzmanlarını ve tüketicileri oldukça şaşırttı.
6
Teknoloji devlerinden Samsung'un katlanabilir ekran teknolojisinde geldiği noktayı 7 Kasım'da San Francisco'da düzenleyeceği tanıtım toplantısında açıklaması bekleniyordu ancak ilk tanıtım Royole'den geldi.
7
Piyasaya çıkmaya hazırlanan FlexiPai'nin sosyal medyaya düşen videoları, telefondaki Android işletim sisteminin üzerinde biraz daha çalışılması gerektiğini düşündürttü.
8
Ayrıca, ekranın çoklu moddan tek ekran moduna geçişlerde ekranda titremeler meydana geldiği de ifade edildi.
9
Yeni akıllı telefonu diğer akılı telefonlardan ayıran önemli bir ayrıntı da ağırlığı. 350 gram ağırlığa sahip olan FlexiPai, hem son iPhone XS Max'ten, hem de Samsung Galaxy Note 9'dan yaklaşık yüzde 50 daha ağır.
10
Royole ise eleştirilere rağmen yeni telefonlarının 200.000 açma kapamaya kadar test edildiğini ve katlanabilir ekran özelliğinin yıllarca sorunsuz çalışabileceğini belirtti.
11
Teknoloji danışmanlık şirketi Creative Strategies'den Carolina Milanesi'ye göre, her ne kadar FlexiPai'nin cep telefonu sektöründe zirvede yer alması zor olsa da sunduğu teknolojinin etkileyici olduğunu belirtti.
12
Milanesi, Royole'un yakın gelecekte teknoloji dünyasının devleri tarafından satın alınması ihtimalinin yüksek bir ihtimal olduğunu dile getirdi.
13
14
15
16

Son Dakika Ekranı Katlanabilen İlk Akıllı Telefonla Tanışın! - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement