Ekranın Yükselen Yıldızları - Son Dakika

Ekranın Yükselen Yıldızları

01.12.2010 09:52

1
Türk sineması hareketlendi, televizyon dünyası ise alaylı-mektepli birçok yüzün tanınmasına vesile oluyor. Gün geçtikçe tanınanlar şöhret, yan rollerde izlediğimiz bazı isimlerse bilindik hâle geliyor. Yeni sezonun açılışıyla öne çıkan bazı oyuncular "yükselen yıldız" kategorisindeki yerlerini almaya başladılar bile. İşte gözümüze takılan, aklımızda kalan ve "farklı" dediğimiz o isimler.
2
GÖZLERİ FETTAN GÜZEL

SERENAY SARIKAYA

Kemikli yüz hatları, doğal sarışın hâli, farklı fiziği, Yunan-Türk karması melezliğiyle "Adanalı"da Oktay Kaynarca'nın kızı olarak izlediğimiz 1991 doğumlu Serenay Sarıkaya, bu kez daha bir fettan, daha bir hırslı.

3

"Lale Devri"nde İstanbullu, köklü, sosyetik bir ailenin üç çocuğundan biri olan Yeşim karakteri ile gözünü bir yere dikip dikip baktıkça, ününe de ün katıyor.

4
EZEL'İN YARDIMCISI

BADE İŞÇİL

Onu uzun sarı saçlarıyla, ünlü bir adamın sevgilisi olarak tanıdık. Yaşı küçüktü ve Mahsun Kırmızıgül'le olan ilişkisini kimseden gizlemedi. Bu sırada anladık ki, Kırmızıgül de sarışın seviyormuş! 1983 doğumlu Bade İşçil Yeditepe Üniversitesi'nde moda eğitimi aldı.

5

Birden karşımıza bir dizide çıktı. Hem de saçları kısacık kesilmiş, başı belaya girip Monte Cristo tadında intikam duygusu ile geri dönen bir adamın, Ezel'in güzeller güzeli yardımcısı Şebnem olarak. Bade İşçil ekrana çok yakışıyor, güzel oynuyor ve pek havalı görünüyor.

6
GÜZEL AĞLIYOR

ARAS BULUT İYİNEMLİ

Çocuk farklı, havası farklı, bakışı farklı… Henüz 19 yaşında kendileri. 1991 yılında dünyaya gelen genç adamı ilk olarak rol aldığı reklam filmlerindeki "topukliyoreee" repliğiyle hatırlayacaksınız.

7
Şimdi ise, "Öyle Bir Geçer Zaman ki" isimli dizide, Erkan Petekkaya ve Ayça Bingöl'ün asi, belli ki derin duygulara sahip liseli oğulları Mete karakterini canlandırıyor. Ekranda güzel öfkeleniyor. Sık sık gözlerinin de dolduğu sahnelere şahit oluyoruz, güzel de ağlıyor.
8
SADECE ÇOCUKLAR DEĞİL HERKES ADINI DUYDU

HAYAL KAHRAMAN ÖZALP

"Çocuklar Duymasın" yeniden ekranlara geri döndü. Çocuklar bu sefer büyümüştü hâliyle.

Evin büyük çocuğu Duygu'ya ise, şimdi Hayal Kahraman Özalp hayat veriyor.

9

1985 doğumlu genç oyuncu, daha önce "İpsiz Recep"te rol almıştı. "Çocuklar Duymasın" ise onun, herkes tarafından tanınmasını sağladı.

10
TÜRKAN'A HAYAT VERDİ

PINAR ÖĞÜN

Hayatını insanlara ve mesleğine adamış bir kadın olan Türkan Saylan'ın gençlik yıllarını seyrediyoruz son günlerde. Yaşamının kendi kahramanı olan bu cesur kadını canlandıran oyuncu ise mücadele ile geçen yılların içimize işlemesindeki en önemli etkenlerden biri.

11
Duru güzelliği, abartısız görünümü ve yalın oyunculuğuyla Pınar Öğün, Türkan karakterine bambaşka bir renk katıyor. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu aktris, şimdiye kadar bazı kısa metrajlı filmler ve tiyatro performanslarında boy gösterdi. Ama biz onu daha da fazla izlemek istiyoruz.
12
"GENCO"YLA ADINI DUYURDU

SELEN SEYVEN

1986 Ankara doğumlu kızımız liseyi bitirene kadar orada yaşadı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi gördü. Tiyatro oyunlarında da rol alan Seyven, ilk önemli çıkışını "Genco" dizisiyle yaptı.

13
Ardından "Doludizgin Yıllar"da izledik onu. Son olarak ise, "Kapalıçarşı"yla ekranlardaki yerini aldı.
14
"KÜÇÜK SIRLAR"LA BÜYÜK ŞÖHRET YAKALADI

İPEK KARAPINAR

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda tiyatro eğitimi olan Karapınar, 1984 doğumlu. Daha önce bazı televizyon dizilerinde ekrana gelse de, özellikle "Kurtlar Vadisi Pusu"da babasıyla arası tuhaf olan, ama delilik anlamında babasına ziyadesiyle de benzeyen Funda Büyük karakteriyle daha bir aşina olduk kendisine.

15
Şimdi onu "Küçük Sırlar"ın Arzu'su olarak seyrediyoruz.
16
ÇİZGİ FİLMDEN FIRLAMIŞ GİBİ

MEHMETCAN MİNCİNOZLU

Onu, "Canım Ailem" dizisinde izlediğimizde hemen dikkatimizi çekmişti, zira kendisinin Japon çizgi filmlerinden fırlamış gibi görünen fiziği gözümüzden kaçacak gibi değildi. 1984 doğumlu, Mimar Sinan tiyatro mezunu Mehmetcan Mincinozlu, ardından "Melekler Korusun" ile çıktı karşımıza.

17

Simsiyah bakışlarıyla kızlarımızda heyecan duygusu yaratan bu genç oyuncu, şimdi "Küçük Sırlar"da canlandırdığı abi karakterinde Cem ismiyle bakıyor izleyenlerin gözlerinin içine.

18
AZERİ'DEN GÜZEL KONUŞUYOR

ASLIHAN GÜRBÜZ

"Bir Bulut Olsam"da Asiye Bulut'tu kendisi. 1982'de dünyaya geldi ve Mimar Sinan'da tiyatro eğitimi gördü.

19
Aslıhan Gürbüz, "Yahşi Cazibe"nin esas kızı, "Cazibe"si olarak karşımıza çıktığında ise ağzımız beş karış açık kaldı. Kendisi, bir Azerbaycanlı'dan bile daha iyi Azerice konuşuyor herhâlde.
20
2010 UĞURLU GELDİ

HANDE KATİPOĞLU

Üniversitede sosyoloji eğitimi aldı. Sunuculuk deneyimi var. Ardından, bazı dizilerde rol alsa da, yayından erken kalkan bu projeler onun için kısa deneyimler oldu.

21
Fakat yıl 2010'u gösterdiğinde "Yahşi Cazibe"nin zengin, patron kızı Simge karakteri ile büyük çıkışını yaptı Hande Katipoğlu.
22
GÜCÜN KARANLIK TARAFINDA

MERVE BOLUĞUR

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi aldı. 1987 doğumlu Boluğur'un yıldızı ilk olarak, özellikle çocukların zevkle izlediği "Acemi Cadı" dizisiyle parladı.

23
Ama şimdi daha da "yetişkin" kitlelere hitap etmesini sağlayan "Küçük Sırlar"ın kırmızı ruju eksik olmayan, "gücün karanlık tarafına" geçmiş kızı Ayşegül karakteriyle izliyoruz onu. Derin derin bakarken, sakin sakin gülümseyen tavrıyla kendisi gene cadıdır aslında, fakat bu sefer "kötülüğün cazibesiyle" fark atmıştır bu alanda.

YORUMLAR
500

Son Dakika Ekranın Yükselen Yıldızları - Son Dakika


Advertisement