Ekranların En Fıstık Spikeri - Son Dakika

Ekranların En Fıstık Spikeri

07.07.2009 14:14

1
Ekrandaki kadın spor spikerlerin hakimiyeti git gide artıyor.Bu başarı halkasının en güzel örneklerinden biri de hiç kuşkusuz Simge Fıstıkoğlu. Habertürk kanalında ''Futbol Pazar'' adlı spor programını sunan güzel spiker, spor programlarıyla hayatının nasıl kesiştiğini dile getirdi.
2
Bu işe nasıl başladınız? İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunuyum. Bu istediğim bir bölümdü zaten. Ama iletişim sektöründe, medyada da çalışmak istiyordum. Spor programı sunmadan önce bir süre dergicilik tecrübem oldu. Yazı yazmayı çok seviyorum; ama konuşmayı da çok sevdiğimi fark edince 'biraz da konuşayım' diye düşündüm. Bunun farkına varınca da, hayatımda daha çok heyecan istediğim için televizyonu tercih ettim.

3
Kadınların spor programları sunmasıyla birlikte, kadın izleyicilerin spora olan ilgisinde bir artış oldu mu sizce? Bence kadınlar futbolu seviyor zaten. Sadece medya bunu yeni yeni fark ediyor. Kadınlar futbolun tartışılma şeklinden ve şiddetten rahatsız.
4
Bu işe ilk başladığınızda, 'kadın ve futbol' önyargısıyla olumsuz tepkiler aldınız mı? İlk başlarda da olumsuz tepki almıyordum zaten ama özellikle meslektaşlarımın 'Beğenerek takip ediyoruz, gelişme kaydediyorsun' sözleri beni daha da bağladı bu işe. Yani yaptığım işler daha iyi oldukça olumlu tepkiler arttı.
5
İşinizin en keyifli yanı nedir? Canlı yayın adrenalini! 'Futbol Pazar' programı bana vizyon açtı; çok keyif alarak devam ettim. Bir de, ben soru sormayı çok seviyorum. Eleştiriler ve forumlardaki yorumlar programın kaliteli olduğu yönünde...
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

YORUMLAR
500

Son Dakika Ekranların En Fıstık Spikeri - Son Dakika


Advertisement