Ekranların haşarı çocuğu Şoray Uzun'dan yıllar sonra gelen itiraf! Duyunca çok şaşıracaksınız - Son Dakika

Ekranların haşarı çocuğu Şoray Uzun'dan yıllar sonra gelen itiraf! Duyunca çok şaşıracaksınız

29.11.2020 10:51

Seksenler dizisinde canlandırdığı Ahmet karakteriyle gönüllerde taht kuran Şoray Uzun, Hülya Koçyiğit'in "Film Gibi Hayatlar" programına konuk oldu. Hayatıyla ilgili özel açıklamalarda bulunan ünlü oyuncu, küçükken planör yapıp 3'üncü kattan atladığını itiraf etti.

1
Bir dönem "Şoray Uzun Yolda" adlı gezi programıyla sevilen daha sonra Seksenler dizisiyle yıldızı parlayan Şoray Uzun, Hülya Koçyiğit'in "Film Gibi Hayatlar" programına konuk oldu. Kendisiyle ilgili merak edilenleri yanıtlayan oyuncu, rol aldığı "Seksenler" dizisine ilgiden çok memnun olduğunu ifade etti. Üniversiteden sonra Selim İleri'nin editörü olduğu Argos dergisinde çalışan Uzun, programda samimi itiraflarda bulundu.
2
Yaptığı röportajla ödül kazandığını belirten oyuncu, aldığı ödülü hak etmediğini söyleyerek şu ifadelerde bulundu: "Bülent Oran'la bir röportaj yapılacaktı. Oran'la buluştuk Ortaköy'de. O da fabrikada senaryo yazmaya başladığı için gürültülü ortamları seviyordu. Böyle bire bir sohbet edemiyorsunuz, bir süre sonra takılıyor. Gürültüden besleniyordu rahmetli. Ben ona soruları verdim, yani kendimce röportaj yaptım, sonra röportajı ses kayıt cihazından çözdüm, tekrar kaleme aldım."
3
"Röportajı kendisine teslim ettim. 'Ben bir üzerinden geçeyim lütfen' dedi, 'Hay hay' dedim. Bülent Abi rahmetli, o röportajı kendi yaptı. Bana teslim etti, virgülüne bile dokunmadan teslim ettim gazeteye. Selim Bey baktı, 'Bu benim bugüne kadar okuduğum en güzel röportajlardan bir tanesi' dedi. Keşke ben yapmış olsaydım, Bülent Bey kendi kendine yaptı! O röportaj, dönemin bir gazetesinden 'Gelecek vaat eden genç gazeteci" ödülü aldı. Ben de utanmadan o ödülü aldım. Hak edilmemiş bir ödül."
4
"PLANÖR YAPTIM 3'ÜNCÜ KATTAN ATLADIM"
 PLANÖR YAPTIM 3ÜNCÜ KATTAN ATLADIM
Şoray Uzun küçükken savaş uçaklarına, jetlere merak sararak uçmayı çok istediğini ve bu hayalinin peşine düşerek kolunu kırdığını söyledi. Uzun o anısını şöyle anlattı: "1974 yılı, İncirlik Üssü'ne 18 km'lik mesafede oturuyorduk, jetler geçiyordu tepemizden. Ben de jet savaş uçaklarına taktım."
5
"Uçmayı merak ediyordum. Dedeme 'ödevim var' diye yalan söyledim ve planör bozması bir şey yaptık. Üçüncü kattan kendimi attım. Uçacağım yani. Bir kat falan indim. Sonra ikinci kata doğru denge bozuldu, benim bir kolum iki yerden diğeri bir yerden kırıldı. Uçma denemem böyleydi."
6
İSMİM TÜRKAN ŞORAY'DAN GELİYOR
 İSMİM TÜRKAN ŞORAYDAN GELİYOR
Şoray Uzun, isminin Türkan Şoray'dan esinlenilerek koyulduğunu söyledi ve ekledi: "Annem bana hamileyken babam Türkan Şoray'ın fotoğrafının olduğu sakız görmüş. Beni de kız bekliyorlarmış. 'Türkan olacak ismi' demiş. Adım oradan geliyor."
7
8
9
10

YORUMLAR (1)
500

Son Dakika Ekranların haşarı çocuğu Şoray Uzun'dan yıllar sonra gelen itiraf! Duyunca çok şaşıracaksınız - Son Dakika Magazin


Advertisement