El ele tutuşmuş halde bulunmuşlardı! İskeletlerin sırrı ortaya çıktı - Son Dakika

El ele tutuşmuş halde bulunmuşlardı! İskeletlerin sırrı ortaya çıktı

12.09.2019 16:38

İtalya'nın Modena şehrindeki kazılarda 2011 yılında bulunan, ‘Modenalı âşıklar' olarak adlandırılan iskeletlerin iki erkeğe ait olduğu ortaya çıktı.

1
Diş minesindeki proteinler gerçeği ortaya çıkardı!
Diş minesindeki proteinler gerçeği ortaya çıkardı!
2011 yılında İtalya'nın Modena şehrindeki kazılarda ortaya çıkan el ele tutuşmuş iskeletlerin, ne zaman yaşadıklarını ortaya çıkarmak için bilim adamları yüksek teknoloji ile diş minesindeki proteinleri inceledi.
2
Meğer iki erkeğe aitmiş!
Meğer iki erkeğe aitmiş!
Bugüne kadar 'âşık kadın ve erkek' hikâyesi olduğu sanılıp 'Modenalı Aşıklar' olarak anılan iskeletler herkesi ters köşeye düşürdü. Diş minesindeki proteini kullanarak cinsiyet belirlemeye izin veren teknoloji sayesinde iskeletlerin iki erkeğe ait olduğunu tespit etti.
3
El ele gömüldüler!
El ele gömüldüler!
MS 4 ile 6. yüzyıldan kalma olduğu düşünülen iskeletlerin ait olduğu kişiler arasındaki ilişki ise arkeologlara göre hâlâ gizemini koruyor. Araştırmacılar iki yetişkin erkeğin özellikle el ele gömüldüğünü düşünüyor.
4
Araştırma ekibinden Federico Lugli, Rai'ye yaptığı açıklamada; iki erkeğin kardeş, kuzen veya birlikte savaşırken yaşamını yitirmiş iki asker olabileceği seçeneklerinin de teoriler arasında bulunduğunu söyledi.
5
Bologna Üniversitesi'nden araştırmacılar da bulgular sayesinde o dönem İtalya'daki defin uygulamalarına dair detaylı bilgi elde edebileceklerini belirtti.

Son Dakika El ele tutuşmuş halde bulunmuşlardı! İskeletlerin sırrı ortaya çıktı - Son Dakika

YORUMLAR (6)
  • GAKKOŞ: YORUM YOK SONUÇTA İKİ KEFERE ÖLMÜŞ BİZLER DİYARBAKIR A BAKALIM BENİM YURDUMUN İNSANI 7 ŞEHİT VERMİŞ ALLAH RAHMET EYLESİN AMİN Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • XXX: İslamiyetten önceki dönemden bahsediyor ortalama 1500 yıl öncesi. 0 0 Yayından Kaldır
  • baba adam: baba oğulda ola bilir bilemedin kuzende olabilirler hangi aşiretteler acaba mukuri aşiretindelerse kesin tefeciler. Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Tarlada ilişkiye giren çiftin aracı çamura saplandı! İmdatlarına polis koştu Bir tuhaf olay! Vefat etmeden kendi mezarını yaptı, içine ölen eşini gömdü Görüntüler korkunç! 90 yaşındaki kadın, huzurevi çalışanı tarafından tecavüze uğradı Mesut'un 105 milyon liralık lüks malikanesindeki detay dikkat çekti! Kapıda markasına ait logo var Duyunca bir yaşınıza daha gireceksiniz! Erkeklik organı "küçük" olanlar için site kurdular