El Fetih Camii'ne Müdahale Başladı - Son Dakika

El Fetih Camii'ne Müdahale Başladı

17.08.2013 16:54

Kahire'deki El Fetih Camii'nde zor koşullar altında bekleyen göstericilere, güvenlik güçleri gaz bombaları atarak müdahale etmeye başladı

1
Dün akşamdan beri Kahire'deki El Fetih Camii'nde olan ve 15 saatten uzun süredir zor koşullar altında bekleyen göstericilere Mısır güvenlik güçlerinin müdahalesi başladı.
2
Camiye gaz bombaları atıldı. AFP'nin bildirdiğine göre müdahalenin ardından camiden silah sesleri gelmeyi başladı. Fetih camii imamı, caminin her iki girişinin de güvenlik güçleri tarafından bloke edildiğini söyledi. Bu arada El Cezire televizyonu, caminin bulunduğu Ramses meydanına doğru büyük bir yürüyüş planlandığını duyurdu.
3
AA'nın bildirdiğine göre dışarıdan ateş açılan Mısır'daki El Fetih Camisi üzerinde helikopterler uçuyor, içeridekiler ile iletişim kesildi. Cami çevresindeki asker, polis ve Baltacılar'ın kuşatması devam ederken içerden çıkmayı başaranlar suç gruplarının saldırısına uğruyor.
4
TÜRK GAZETECİDEN HABER ALINAMIYOR

El Fetih Camii'nde dün yatsı namazından bu yana mahsur kalan TRT muhabiri Metin Turan ve AA Muhabiri Hiba Zekeriya ile iletişim kesildi.

5
Olayla ilgili Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Daire Başkanlığı'ndan bir açıklama yapıldı. Gelişmelerin endişeyle takip edildiğinin belirtildiği açıklama şöyle
6
Kahire'nin Ramses meydanında bulunan Fatih Camii'nde aralarında bir Türk gazetecinin de yer aldığı yaklaşık 500 kişilik bir grubun güvenlik güçlerince kuşatma altında tutulması endişeyle takip edilmektedir.
7
İnsan hayatına, kişi onuruna ve kutsal mekanlara saygı gösterilmesi en temel insanî, dinî ve kültürel değerlerden olup, Mısır makamlarının söz konusu değerlerle bağdaşmayacak eylemlerden kaçınmaları beklenmektedir. Fatih Camii'nde bulunan Mısırlı kardeşlerimizin ve vatandaşımızın emniyet içinde salimen camiden ayrılmalarının sağlanması Mısır yönetiminin sorumluluğundadır.
8
Türkiye, Fatih Camii'ndeki kuşatmanın kan dökülmeden ve insan haklarına saygı temelinde biran evvel sonlandırılması çağrısında bulunmaktadır. Bu konuda uluslararası örgütlerin ve uluslararası toplumun da devreye girmesini bekliyoruz.
9
10
11
12
13
14
15

Son Dakika El Fetih Camii'ne Müdahale Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Evinin çatısında karşılaştığı manzara uykularını kaçırdı! Tam 4 metre Bu manzara ancak tek bir ülkede görülür! Binlerce kişi yarım saat boyunca birbirine inek gübresi fırlattı Yürüyerek girdiği dişçiden tekerlekli sandalyeyle çıktı! İşte şimdi tam Benjamin Button Gözümüzün önünde öyle bir değişti ki! Güldür Güldür'ün Naime'si şimdi tam bir afet Romantik komedilerin biricik güzeli, hamileliğinde cinsel ilişkiden soğuduğunu itiraf etti