El Kaide Süreyya Yalçın'ı Kaçıracaktı - Son Dakika

El Kaide Süreyya Yalçın'ı Kaçıracaktı

28.05.2010 13:10

1
Türk El Kaideci, 1 milyon $ fidye için F.Bahçe Başkanı Yıldırım'ın kuzeni Süreyya Yalçın'ı kaçırma planı yapmış

2
Tarık Özbek'in, Süreyya Yalçın'ı kaçırıp 1 milyon dolar fidye isteyeceği ve parayı Afganistan'a götüreceği öğrenildi. Özbek tutuklandı.
3
İstanbul Bağcılar'da bir oto yıkamada yakalanan El Kaide üyesi Tarık Özbek'in örgüte destek vermek için iki yıl önce hayatını kaybeden işadamı Faruk Yalçın'ın kızı Süreyya Yalçın'ı kaçırıp karşılığında 1 milyon dolar fidye istemeyi planladığı iddia ediliyor

4
İSTANBUL Terörle Mücadele ekipleri, 2009'da Pakistan'a yasadışı yollardan giriş yapmaya çalışırken yakalanan ve Türkiye'ye iade edilen Tarık Özbek'in (34) Pakistan-Afganistan sınırındaki El Kaide kampına gitmek için para bulmaya çalıştığını belirledi.
5
Polis, Özbek'in bu amaçla tanınmış ve çevresinde Mason olarak bilinen bir işadamının kızını kaçırarak fidye istemeyi planladığını tespit etti.

6
Yapılan teknik ve fiziki takiplerin ardından Tarık Özbek'in kaçırmayı planladığı kişinin iki yıl önce hayatını kaybeden NATO müteahhidi ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın dayısı ünlü işadamı Faruk Yalçın'ın kızı Süreyya Yalçın olduğu ortaya çıktı.
7
Bunun üzerine polis Süreyya Yalçın'ı koruma altına aldı.

Özbek'in Bağcılar'daki bir oto yıkamada çalıştığını tespit eden polis operasyon düzenledi. Özbek operasyonda kıskıvrak ele geçirilirken, Bağcılar'da kaldığı evde yapılan aramada bir bilgisayara el konuldu.

8
Bilgisayarda Özbek'in kaçırmayı planladığı Süreyya Yalçın'a ait 4 ayrı fotoğraf, genç kadının ev adresi ve evinin yerini gösteren kroki ile kaçırma eylemi için hazırlanmış istihbarat notlarının bulunduğu öne sürüldü.
9
Fatih nüfusuna kayıtlı Özbek'in Süreyya Yalçın'ı kaçırıp 1 milyon dolar fidye istemeyi planladığı da iddia edildi. Bu parayla El Kaide'nin Pakistan-Afganistan sınırındaki kampına gitmeyi ve örgüte destek vermeyi planladığı öne sürülen Özbek tutuklandı.
10
Özbek'in 2004'te Sultançiftliği'ndeki Mescidi Selam Dergâhı'na, 2009'da Pakistan'a gittiği, burada 6 ay kaldıktan sonra İran sınırında yakalandığı ve 4 ay hapis cezasına çarptırıldığı da belirlendi.
11

008 yılında lenf kanseri tedavisi gördüğü İsviçre'de hayatını kaybeden Faruk Yalçın 2006 yılında Forbes Dergisi'nin “dünyanın en zenginleri” listesinde 746'ncı sırada yer aldı. Türkiye'nin en zengin 19'uncu işadamı olan Yalçın geriye 3 milyar dolarlık bir servet bıraktı.

12
Faruk Yalçın, “Nato müteahhidi” olarak biliniyordu. Yalçın, 1963 yılında kurduğu inşaat şirketi Makyal'ı, 45 yıl içinde dev bir grup haline getirdi. Darıca'daki Boğaziçi Hayvanat Bahçesi'ni de Yalçın kurmuştu.
13
14
15
16
17
18
19
20

Son Dakika El Kaide Süreyya Yalçın'ı Kaçıracaktı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı