Elazığ'daki deprem enkazında dikkat çeken kare! Kurtarma ekibinin bulduğu Kur'an-ı Kerim böyle çıkartıldı - Son Dakika

Elazığ'daki deprem enkazında dikkat çeken kare! Kurtarma ekibinin bulduğu Kur'an-ı Kerim böyle çıkartıldı

28.01.2020 07:55

Elazığ'da meydana gelen 8.6 büyüklüğündeki depremden sonra başlatılan arama kurtarma çalışmalarında bulunan Kur'an-ı Kerim, görevliler tarafından büyük bir özenle taşınarak çıkartıldı.

1
Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası merkez Sürsürü Mahallesi'nde yıkılan binada arama kurtarma çalışması da devam ediyor. Türkiye'nin dört bir tarafından yardıma gelen onlarca kurumdan yüzlerce personel ve gönüllüler enkazda yaptıkları aramaları titizlikle yürütüyor.
2
Arama-kurtarma çalışmaları sırasında kimi zaman ilginç, kimi zaman duygusal, kimi zaman üzücü, kimi zaman da sevindiren haberler de geliyor. İşte o anlardan biri de enkaz altında bulunan Kur'an-ı Kerim'in özenle çıkarılması..

3
Görevlilerin Kur'an-ı Kerim'i birbirlerine teslim ederken çok tedbirli olmaları dikkatlerden kaçmadı.

4
Enkazda çalışma yapan bir arama kurtarma görevlisi, bulduğu Kur'an-ı Kerim'i yıkılan binadan çıkardıktan sonra bir başka arama-kurtarma personeline verdi.

5
Kur'an-ı Kerim'i enkaz altından çıkartan kurtarma görevlilerinin saygı, hassasiyet ve özeni dikkat çekti. Kur'an-ı Kerim elden ele enkaz dışına çıkarıldı. Kutsal kitabı eline alan her bir arama-kurtarma personelinin öperek diğerine uzattı.
6
7

Son Dakika Elazığ'daki deprem enkazında dikkat çeken kare! Kurtarma ekibinin bulduğu Kur'an-ı Kerim böyle çıkartıldı - Son Dakika


YORUMLAR (8)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Grinin Elli Tonu'nun yıldızı yeni işiyle şaşırtmadı! Tanıttığı ürünü ne siz sorun ne biz söyleyelim Müzisyen Ezra, sosyal medya hesabından trans olduğunu itiraf etti Canlı yayında iğrenç anlar! Ünlü model, bebeğinin plasentasını yedi Hangi kelime yürekteki yangını söndürür! Acılı anne 5 yaşındaki kızına yapılanı öğrenince aklını kaybetti Kaçak maymun besleyen sosyal medya fenomeni Meriç İzgi'nin 5 yıl hapsi istendi