Elektrikli Otomobil Tüyoları! - Son Dakika

Elektrikli Otomobil Tüyoları!

24.03.2012 14:34

İşte, gittikçe kullanım alanı yaygınlaşan Elektrikli Otomobil'in verimini arttırma tüyoları!

1
Tek şarjla 185 kilometreye nasıl ulaşılır?
2
Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, her gün işine elektrikli otomobille gidip geldiğini belirterek, ''Büyük sessizlik var. Çevre kirliliği ve gürültüsü yok. Sıfır karbondioksit söz konusu.
3
Önemli olan bir şarjla uzun mesafe kullanabilmek. Limit 185 kilometre. 185 kilometreye kadar tek şarjla kullanabilmek için otomobili sakin kullanmak, trafik kurallarına tam uymak gerekiyor'' dedi.
4
Aybar, Türkiye'de otomotiv sektörünün ilk iki ayda yüzde 30'un üzerinde daraldığını anımsattı.
5
Bu daralmanın hemen ardından ''ne oluyor?'' şeklinde bir panik yaşandığını dile getiren Aybar, ''Hiçbir şey olmuyor. Biz bu daralmayı öngörmüştük. Geçen yılın ilk iki ayı çok yüksek geçmişti.
6
Aybar, yılın ilk aylarındaki satışların normal olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
7
''Ocak ve Şubatta satış rakamları, 30 ve 40 binin üzerine çıktı. Bence iyi bir rakam. Satışların, Mart ayında 50 binin üzerine çıkacağını bekliyoruz. Bu da yılı öngördüğümüz trende doğru getiriyor. Geçen yılın yüzde 10 kadar eksiğinde bir yıl yaşayacağımızı, bunun da normal olduğunu söylüyorum.
8
Bu yılın ikinci yarısı, ilk yarısından daha iyi olacak gibi görünüyor. Genç, dinamik ve gelir düzeyi artan nüfusa sahip ülkemizde faizlerin biraz daha inmesiyle satışların daha da artacağını düşünüyoruz.''
9
İbrahim Aybar, geçen yılın son çeyreğinden bu yana elektrik motorlu Fluence ürettiklerini dile getirerek, bugüne kadar ürettiklerini ihraç ettiklerini anlattı.
10
Geçen yılın son çeyreğinde 2 bin adedin üzerinde ihracat yaptıklarını anlatan Aybar, ''Elektrikli Fluence, Danimarka, İspanya, Portekiz, Fransa ve Avustralya'ya gidiyor. İhracat devam ediyor'' dedi.
11
Elektrikli aracı nisan ayı sonundan itibaren bireysel ve kurumsal müşterilerine teslim etmeye başlayacaklarını ifade eden Aybar, şunları kaydetti:
12
''Ben özellikle 2015 yılından itibaren Türkiye'de ve ihracat ettiğimiz pazarlarda da çok fazla talebin ortaya çıkacağına inanıyorum. Yıllık 40 bin adetlik üretim yapacak kapasitedeyiz. İç pazarda ne kadar gelişme olur bir şey söylemek zor.
13
Sonuçta, yeni bir konsept, yeni enerji şekli, Türkiye'de üretilen otomobile uygulandı. Ben kullanıyorum. Her gün işime elektrikli otomobille gidip geliyorum.
14
15
16
17
18

Son Dakika Elektrikli Otomobil Tüyoları! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor