Elektronik Çöplüğünü Önleyecek 'Blok Telefon'lar Yolda - Son Dakika

Elektronik Çöplüğünü Önleyecek 'Blok Telefon'lar Yolda

07.10.2013 19:14

ABD'li girişimciler elektronik atıkların önüne geçmek amacıyla dünyanın ilk blok telefonunu geliştirdi.

1
ABD merkezli Phonebloks girişimi, elektronik cihazların neden olduğu atıkları azaltmak amacıyla dünyanın ilk 'bloklardan oluşan telefonunu' geliştirmeyi amaçlıyor.
2
ABD'li girişimciler, bugüne kadar benzeri görülmemiş bir cep telefonu için bağış topluyor. 'Phonebloks' adı verilen girişim, yerleri değiştirilebilir parçalardan oluşan cep telefonu geliştirmeyi amaçlıyor.
3
Cep telefonlarının dünya genelinde artan elektronik çöplüğünde en fazla yer tutan atıkları oluşturduğuna dikkat çeken proje, tek bir parçası bozulduğu için kullanıcıların telefonlarını çöpe atmasını önleyecek.
4
Phonebloks, özelliklerini barındıran parçaları ortasındaki panele takılan bloklarda bulunduruyor. Batarya, kamera, hoparlör ve diğer özellikleri barındıran parçalar, kullanıcıların kullanım ihtiyacına göre farklı şekilde ve özellikte yerleştirilebiliyor. Bozulan bir parça çok kolay bir şekilde yenisiyle değiştiriliyor.
5
Projenin hayata geçmesi için bağış toplayan Phonebloks, hedeflenen miktara ulaşılmasının ardından elektronik üreticileriyle anlaşma sağlamaya çalışacak.
6
Dave Hakkens'ın mimarı olduğu projeye şu ana kadar yüz binlerce kişi destek verdi.
7

Son Dakika Elektronik Çöplüğünü Önleyecek 'Blok Telefon'lar Yolda - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

2021'nin ilk bomba ayrılık haberi geldi! Jennifer Lopez, uzatmalı nişanlısı Alex Rodriguez'den ayrıldığını duyurdu Topraktan tabut fışkırdı! Arkeologları şaşırtan içindeki insanlar değil, tabutun şekli oldu Dereden akanı görenler manzara karşısında hayrete düştü Mustafa Üstündağ'ın arabada kucağına oturmuştu! Gelin adayının değişimi dudak uçuklattı Maskeli Sihirbaz hilesini ifşa etti! Yöntemi şeytanın bile aklına gelmez