Son Dakika Haberleri: Vücut uzuvları durmadan büyüyor, çirkinleşiyordu! Sebebi doktorları bile şoke etti

Vücut uzuvları durmadan büyüyor, çirkinleşiyordu! Sebebi doktorları bile şoke etti

20 gün önce

Kanada'da yaşayan 29 yaşındaki Rebecca Churan'ın, uzuvları orantısızca büyümeye, yüzü çirkinleşmeye başladı. Akılalmaz gerçek doktoru bile şaşırttı!

1
Rebecca Churan, yıllar geçtikçe, kilo alımı, yorgunluk, ayaklarında hızlı büyüme gibi belirtileri gidermek için 10'dan fazla doktor gördü.
2
Doktorlar, Rebecca'yı; diyabet, depresyon ve polikistik over sendromu gibi yanlış teşhislerle evine geri gönderdi..
3
Rebecca, hayatını muhtaç çocuklara adamış, yardımsever ve çalışkan genç bir kadındı. Ama hayatı yaşadığı bu fiziksel değişimle kabusa dönüşmeye başladı.
4
Bir türlü anlamlandıramadığı bir şekilde, Rebecca'nın yüzü de dahil olmak üzere tüm bedeni değişiyordu.
5
Genç kadın, 38 numara ayakkabı giyiyordu ancak ayaklarından biri büyüyerek 44.5 numaraya ulaştı.
6
Kabus bununla da sınırlı kalmadı. Rebecca'nın çenesi ve burnu da gittikçe büyüyordu.
7
Genç kadın aynaya baktığında kendini tanıyamaz hale gelmişti. Eski fotoğraflarına bakıp hüngür hüngür ağlıyor, depresyonla pençeleşiyordu.
8
Ancak bu yılın başlarında, yaptırdığı kan testi, Rebecca'nın hastalığının sebebini ortaya çıkardı.
9
2019 yılının Mart ayında, "insülin benzeri büyüme faktörü 1" denen hormonun vücuttaki miktarını ölçen LGF-I testini yaptırdı.
10
Genç kadının büyüme hormonunu serbest bırakan hipofiz tümörü olduğu anlaşıldı. Doktorlar, testin sonuçlarını gördüklerinde ise şoke oldu. Rebecca'nın yaşındaki bir kadının büyüme hormonu 97 ile 297 birim arasında olması gerekirken, genç kadının sonuçları 1015'i gösteriyordu.
11
Rebecca'nın burnundan ameliyat olarak tümörün bir an önce alınması gerekiyordu. Genç kadın bu operasyondan her ne kadar ölümüne korksa da, bedeninin büyümeye devam edip daha da orantısız bir hal alacağını düşünmek onu ikna etti.
12
Rebecca, 6 Nisan günü ameliyata girdi. Girmeden önce de operasyonun işe yarayıp yaramayacağını görmek için ellerini ölçtü. Operasyondan bugüne dek, Rebecca'nın elleri 2.5 santimetre küçüldü.
13
Ancak Rebecca yine de geç de olsa doğru doktorla tanıştığı ve iyileşmeye başladığı için çok mutlu.
14
Bu kanser çeşidinin çok ender görüldüğünü, bu sebeple de konuda bilinçli ve bilgili olan çok az insan olduğunu söyleyen Rebecca, kendi yaşadığı zorlukları başkalarının yaşamasını istemiyor.
15
"İlk gittiğiniz doktorun size koyduğu teşhise hemen inanıp soruşturmayı kısa kesmeyin" diyen genç kadın, mutlaka birden fazla fikir almaları konusunda hastaları uyarıyor.
16
17
18Haber Yayın Tarihi: 31.10.2019 10:38 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ukraynalı Kainat Güzeli Anastasiya Subbota, iki ülke arasında krize neden oldu! Şarkılarıyla gönülleri fetheden Zakkum'un solisti, estetik operasyonla bambaşka biri oldu! 14 yaşındaki genç, cinsel organına soktuğu manyetik toplar yüzünden canından oluyordu! Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim!