Elvis Presley FBI ajanı çıktı - Son Dakika

Elvis Presley FBI ajanı çıktı

16.08.2013 21:12

Elvis Presley'in dönemin Başkanı Richard Nixon'dan ABD'yi hippiler, komünistler ve Beatles grubundan korumak için resmi ajan kartı aldığı ortaya çıkt

1
1960'ların efsane ismi Elvis Presley'in dönemin Başkanı Richard Nixon'dan ABD'yi hippiler, komünistler ve Beatles grubundan korumak için resmi ajan kartı aldığı ortaya çıktı.
2
Müzik dünyasında Rock'n Roll Kralı ya da sadece Kral olarak anılan efsane şarkıcı Elvis Presley'in ABD ajanı olduğuna dair yeni bir iddia ortaya atıldı. İddiaların kaynağı ise ekimde yayımlanacak olan "Letters Of Note/ Notun Mektupları" isimli kitap oldu.
3
Bir kısmı basında haber olan kitaba göre Presley, dönemin ABD Başkanı Richard Nixon'a Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanı olmak istediğini söyledi. Presley, ilk olarak uçak yolculuğu sırasında Kaliforniya Senatörü George Murphy ile karşılaştı ve "FBI ajanı olmak istediğini" söyledi.
4
Bunun üzerine senatör de "Başkana mektup yaz" dedi. Hiç vakit kaybetmeyen ünlü şarkıcı, uçakta sarhoş olmasına rağmen Başkana imla hatalarıyla dolu 5 sayfalık bir mektup yazdı. Mektubunda ilaç ve uyuşturucu bağımlısı olduğu bilinmesine rağmen ABD'yi uyuşturucudan koruyacağını söyledi ve Nixon'dan bir randevu talep etti. Başkandan randevuyu alan Presley, Aralık 1970'de Beyaz Saray'a çıktı.
5
Toplantıda Başkana ABD'yi uyuşturucunun yanısıra hippiler, komünistler ve İngiliz müzik grubu Beatles'tan koruyacağını da söyledi. Bunun karşılığında kendisine resmi bir FBI ajanı kartı verilmesini istedi. Başkan Nixon ise ilk etapta ajan kartını vermeyi reddetti. Ancak Presley hayranı danışmanlarının baskıları sonucunda daha sonra kimliği vermeyi kabul etti.
6
Rock'n Roll Kralı Presley de daha sonra bu kartı çeşitli olaylarda kullandı. 1977'de henüz 42 yaşındayken hayatını kaybeden Elvis Presley'in, bağımlısı olduğu ilaç ve uyuşturuculardan dolayı yakalandığı hastalıklardan öldüğü tahmin ediliyor.
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

Son Dakika Elvis Presley FBI ajanı çıktı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Evinin çatısında karşılaştığı manzara uykularını kaçırdı! Tam 4 metre Bu manzara ancak tek bir ülkede görülür! Binlerce kişi yarım saat boyunca birbirine inek gübresi fırlattı Yürüyerek girdiği dişçiden tekerlekli sandalyeyle çıktı! İşte şimdi tam Benjamin Button Gözümüzün önünde öyle bir değişti ki! Güldür Güldür'ün Naime'si şimdi tam bir afet Romantik komedilerin biricik güzeli, hamileliğinde cinsel ilişkiden soğuduğunu itiraf etti