Son Dakika Haberleri: Emekliye Ek Gelir Heyecanı! Onaylanırsa Ayda 344 Lira Ödenecek

Emekliye Ek Gelir Heyecanı! Onaylanırsa Ayda 344 Lira Ödenecek

3 gün önce

Memur-Sen ve Türkiye Emekliler Derneği tarafından gündeme taşınan emeklilere aile yardımı talebi büyük heyecan yarattı. Emekliler, talep onaylanırsa, aylık 344 lira ek gelire kavuşacak.

1
Yaklaşık 12.3 milyon emekli promosyon ve bayram ikramiyesi ile ek gelire kavuşurken, bunlara bir yenisinin eklenmesi gündemde.
2
Memur-Sen ve Türkiye Emekliler Derneği, "Emeklilere aile yardımı ödensin" dedi, emekliler heyecanlandı. Talepler hayata geçerse emeklilere çalışmayan eş ile çocukları için her ay aile yardımı ödenecek.
3
Aile yardımı, halen memurlara yapılan bir ödeme. Memurlara halen çalışmayan eş için aylık 278,69 lira, 0-6 yaş çocuk için 65,30 lira, 6 yaş üstü çocuk için ise 32,65 lira veriliyor.
4
Bu ödemeler memur maaş katsayısı yükseldikçe artıyor. Bir sonraki artış da Temmuz'da yapılacak. Tutarlar en az yüzde 5 artaracak.
5
Memur- Sen, gerek bu ay toplanacak Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısına gerekse Ağustos'ta yapılacak toplu sözleşme görüşmelerine aile yardımının emeklilikte de sürmesi talebini taşımayı planlıyor.
6
Üçüncü ek gelir
Üçüncü ek gelir
Türkiye Emekliler Derneği de geçtiğimiz günlerde "Kamu çalışanlarına ödenen aile yardımı, tüm emeklilere de aile yardımı desteği olarak getirilsin" çağrısı yaptı.
7
Eğer bu talepler hayata geçerse, emekliler üçüncü bir ek gelire kavuşacak. Eşi çalışmayan, 6 yaş üstü 2 çocuğu olan bir emekli, aylık 343,99 lira ek ödeme alabilecek.
8
Ayrıca emeklilere verilen bayram ikramiyesinin memurlara da ödenmesi de gündemde.
9
Memur-Sen, kamu görevlilerine Ramazan ve Kurban bayramları öncesi en yüksek devlet memuru aylığının 2 katı tutarında ikramiye ödenmesini talep ediyor. Talep kabul edilirse, memurlar yılda 2 bin 481 lira 34 kuruş ikramiye alacak.
10
Aile yardımı masada!
Aile yardımı masada!
Emeklilere memurlar gibi aile yardımı desteği verilmesi gündemde.
Haber Yayın Tarihi : 16.04.2019 10:33 

YORUMLAR (23)
  • Emekli: Emekliye aile yardımı verilmez. Hergün emekliye zam haberi yapan sabah ve takvim gibi besleme yalaka gazeteleri kınıyorum. Utanmaz mahluklar. Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • Arkads isciyi kim dusunecek: Nedir bu ya cogu vergiyi isciden tahsil ediyorlar.haala isciyi dusunen yok.patron kafasina gore zam veriyor.vermiyorum dese kimse birsey yapamiyor Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • ayhan çalışkan: hep memurlara veriliyor atölye işçileri ve emeklisi öldü öldü en yakın seçimde bu hükümet gider Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


Diğer Galeriler

Yüzyılın En Ünlü Diktatörü Olan Hitler'in, Hiç Bilinmeyen Fotoğrafları Ortaya Çıktı! Bir Zamanlar Çukurova Dizisinin Saniye'si, Gerçek Haliyle Görenleri Büyülüyor! 2 Yıldır Kayıptı! Kayıp Rus Gezginin Ağaca Kelepçeli İskeleti Bulundu Dadı Dizisinin Küçük Tolgası Bakın Şimdi Ne Yapıyor! İstanbul'un Nadide Semtinde Telesiyej Keyfi! 59 Yıl Önce Çekildi!