Emekliyi Heyecanlandıran Haber! Bin 107 Liraya Çıkabilir - Son Dakika

Emekliyi Heyecanlandıran Haber! Bin 107 Liraya Çıkabilir

15.04.2019 09:57

Milyonlarca emekliye müjdeli haber! Emeklilere ödenecek olan bayram ikramiyeleri yanında ek ödeme de yapılacak. Yılın ilk ikramiyesi için Mayıs ayı beklenirken, TÜED bu ödemelerin emekli aylıkları gibi artırılmasını istedi. Bu talep hayata geçerse, Mayıs ödemesi bin 102 veya bin 107 lira olacak.

1
Milyonlarca emekliyi heyecanlandıran haber geldi. Tüm emekliler bayram ikramiyesi ile ek gelire kavuştu.
2
Bu yıl Ramazan Bayramı ikramiyesinin 27-31 Mayıs, Kurban Bayramı ödemesinin de 5-9 Ağustos arasında verilmesi beklenirken, emekliler bin liralık tutarın artırılmasını istiyor.
3
Türkiye Emekliler Derneği, "İkramiyeler, 2019 ve sonraki yıllar için emekli aylıkları artışına endekslensin" çağrısı yaptı.
4
Ne kadar artacak?
Ne kadar artacak?
Bu talep hayata geçerse, ikramiye tutarı Ocak ve Temmuz aylarında güncellenecek.
5
Ocak'ta SSK ve Bağ-Kur emeklilerine bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranı olan yüzde 10.19, memur emeklilerine ise toplu sözleşme artışı ve fark olarak yüzde 10.73 zam yansıtılmıştı.
6
Eğer artış SSK ve Bağ- Kur'luların zamlarına endekslenirse, Mayıs ikramiyesi bin 101 lira 90 kuruşa çıkacak.
7
Temmuz'da ise bu tutara 2019'un ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında zam yansıtılacak. Yani Ağustos ikramiyesi daha da yüksek olacak.
8
Eğer artış memur emeklilerininkine endekslenirse de Mayıs'ta bin 107 lira 30 kuruş, Ağustos'ta bin 162 lira 67 kuruş ikramiye ödemesi yapılabilecek.
9
Emekliler verilecek kararı merakla bekliyor.

Son Dakika Emekliyi Heyecanlandıran Haber! Bin 107 Liraya Çıkabilir - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (13)
  • b.kemancı: tued apık sapık isteklerde değil,de adam gibi emekli evi olmayan arsa tarla ekili dikili üstünde bir hiç bir şey olmayan insanlara kira yardımı konusunu işleyin ,çiçek ver yağ çek işlerini bırakın ,emekli birisi olarak sizden isteğim budur en az 500 tl.kira yardımı üstünü biz verir adam gibi yer içer geçiniriz ,şerefimizle Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement