En Büyük Dini Organizasyon - Son Dakika

En Büyük Dini Organizasyon

14.01.2013 17:25

1
Hindistan'da başlayan Kumbh Mela Festivali'nde Hindular "günahlarından arınmak için" Ganj'a giriyor.
2
Hindistan'ın en önemli dini festivallerinden "Kumbh Mela" başladı.
3
55 gün sürecek festival sırasında milyonlarca Hindu, günahlarından arınmak için, kutsal kabul ettikleri Ganj Nehri'nin buz gibi sularına dalıyor.
4
Yetkililer, astrolojik işaretlere göre festivalin en önemli günü kabul edilen Pazartesi günü sadece sabah saatlerinde 3 milyon kişinin nehre girdiğini söyledi.
5
Gün sonuna kadar 11 milyon kişinin günahlarından arınmak için Ganj'a daldı.
6
Hindular, İbrik Festivali olarak da bilinen kutlamalar sırasında Ganj Nehri'nde yıkanmanın günahlarından arınmalarına ve ölüm ile yeniden doğuş döngüsünden kurtulmalarına yardımcı olacağına inanıyor.
7
Festival sırasında yurt içinden ve dışından 50 milyondan fazla Hintli'nin Ganj'da yıkanması bekleniyor.
8
Festival, "Hindu tanrısı Vişnu'nun kanatlı küheylanı Garuda'nın bir ibrik kutsal ölümsüzlük suyu için şeytanlarla yapılan savaş sırasında dinlendiği" 4 yer olan Allahabad, Haridvar, Ujjain, and Nashik'de kutlanıyor.
9
Kumbh Mela, 6 yılda bir Haridvar ve Allahabad'da kutlanıyor.
10
11
12
13
14
15
16
17

Son Dakika En Büyük Dini Organizasyon - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Günden güne eriyor! Sosyetik güzel Süreyya Yalçın'ın son hali korkuttu Rapunzel'e meydan okuyor! 15 yıldır saçlarına makas değdirmedi Su üstünde yürüyen sihirbaz kendini ifşa etti! Yaptığı hile şeytanın bile aklına gelmez 16 yaşındaki çocuk, hamile bıraktığı sevgilisini parçalara bölüp çöpe attı Kadın kahramanlar, Hakkari'nin sert coğrafyasında PKK'ya göz açtırmıyor