En Büyük Dini Organizasyon - Son Dakika

En Büyük Dini Organizasyon

8 yıl önce

1
Hindistan'da başlayan Kumbh Mela Festivali'nde Hindular "günahlarından arınmak için" Ganj'a giriyor.
2
Hindistan'ın en önemli dini festivallerinden "Kumbh Mela" başladı.
3
55 gün sürecek festival sırasında milyonlarca Hindu, günahlarından arınmak için, kutsal kabul ettikleri Ganj Nehri'nin buz gibi sularına dalıyor.
4
Yetkililer, astrolojik işaretlere göre festivalin en önemli günü kabul edilen Pazartesi günü sadece sabah saatlerinde 3 milyon kişinin nehre girdiğini söyledi.
5
Gün sonuna kadar 11 milyon kişinin günahlarından arınmak için Ganj'a daldı.
6
Hindular, İbrik Festivali olarak da bilinen kutlamalar sırasında Ganj Nehri'nde yıkanmanın günahlarından arınmalarına ve ölüm ile yeniden doğuş döngüsünden kurtulmalarına yardımcı olacağına inanıyor.
7
Festival sırasında yurt içinden ve dışından 50 milyondan fazla Hintli'nin Ganj'da yıkanması bekleniyor.
8
Festival, "Hindu tanrısı Vişnu'nun kanatlı küheylanı Garuda'nın bir ibrik kutsal ölümsüzlük suyu için şeytanlarla yapılan savaş sırasında dinlendiği" 4 yer olan Allahabad, Haridvar, Ujjain, and Nashik'de kutlanıyor.
9
Kumbh Mela, 6 yılda bir Haridvar ve Allahabad'da kutlanıyor.
10
11
12
13
14
15
16
17

Haber Yayın Tarihi: 14.01.2013 05:25 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Çocuk oyuncu Nikita Pearl Waligwa, beyin tümörü nedeniyle hayatını kaybetti Akşam yemeği için aldıkları dolmalık biberin içinden canlı kurbağa çıktı! Tokatçı filminin güzeller güzeli Emine'sine bir de şimdi bakın! Hollywood'un ünlü cinsel ilişki terapisti Amie Harwick sevgilisi tarafından öldürüldü Rakamlar ürküttü! Hangi ülkenin ne kadar nükleer silahı var?