En Esrarengiz Ölümlerin Gerçekleştiği Mekanlar - Son Dakika

En Esrarengiz Ölümlerin Gerçekleştiği Mekanlar

1
Dünya üzerinde hergün milyonlarca ölüm gerçekleşiyor. Bazıları yaşam süresinin sona ermesiyle gerçekleşirken bazıları da çeşitli sebepler içeriyor. İşte sır gibi ölümlerin gerçekleştiği en ilginç ölüm mekanları...

2
1-Jimnastik minderi

3
Kendrıck Johnson'ın ceseti Ocak 2013'te Georgia Lowndes County Lisesi'nin spor salonunda jimnastik minderine sarılı halde bulundu. 17 yaşındaki gencin mindere düştükten sonra boğularak öldüğü düşünülüyor.

4
2- Çatıdaki su tankı

5
Bir otelin çatısında ceset bulunması pek şaşırtıcı değildir fakat otel çatısındaki su tankının içinde bir ceset bulmak şaşırtıcıdır. 21 yaşındaki Kanadalı turist Elisa Lam'in cesedi Los Angeles'taki tarihi bir otelin çatısındaki su tankında bulundu. Ölüm nedeni bipolar bozukluk nedeniyle tanka düşmesi olarak belirlendi.

6
3-Kanalizasyon çukuru

7
Bir kadının vücut parçaları Los Angeles'ta iki farklı kanalizasyon çukurunda bulundu. Tıkanıklığı gidermek için çalışan işçiler Ekim 2013'te bir kadın kafası ve vücudunun üst yarısını buldular. 2 gün sonra başka bir kanalizasyon çukurunda kadın bacakları ve ayakları bulundu. Kanalizasyon hatları birleştiği için vücut parçalarının aynı kadına ait olduğu düşünülüyor.

8
4-Apartman boşluğu

9
Boş depolar her zaman ürkütücüdür ama Detroit'teki bir tanesinde asansör boşluğunda donmuş bir ceset bulundu. Yetkililer cesedin aylardır orda olduğunu, ölüm nedenini ve cesedin neden orda olduğunun bilinmediğini açıkladı.

10
5-Hastane merdiven boşluğunda

11
Hastanelerde her zaman ölüler vardır ama merdiven boşluğunda değil. San Francisco Hastanesi'nde 57 yaşındaki Lynne Spalding'in cesedi 4. kat merdiven boşluğuna kilitlenmiş halde bulundu. Spalding mesane rahatsızlığı nedeniyle Eylül 2013'te hastaneye geldikten 2 gün sonra kayboldu. Cesedi 17 gün sonra bulundu ve ölüm nedeni henüz bilinmiyor.

12
6-Kanepede

13
Asla unutmayacağınız şey kanepenizde bir ölünün oturduğudur. Ne yazık ki Alan Derrick cenazeyi 10 yıl boyunca kanepesinin üstünde unuttu. Muhtemelen Derrick ölü adamı gördüğünde çok o kadar korktu ki kimseye söyleyemedi ve kanepeyi ters çevirip cesedi unutmaya karar verdi.

14
7-Kilitli bir spor çantasında

15
Bir ajan nasıl kendi evindeki küvette kilitli bir spor çantasının içinde ölü bulunabilir? Kimse bilmiyor ama 2010 yılında İngiliz ajan Garteh Williams'ın başına geldi. Yetkililer nasıl olduğunu bilmiyor ama kaçış denemesi ya da seks fantezisi olabileceği üzerinde duruluyor.

16
8-Havalandırma sisteminde

17
Bir dükkanı soymaya çalışan adamın cesedi bir binanın havalandırmasının içinde bulundu. Sigorta çalışanları cesedi Ekim 2013'te buldu. Adamın 48 yaşındaki Kenneth Avery Smith olduğu tespit edildi.

18
9-Apartmanda betonun içinde

19
New Jersey'de bir apartmanda betonla kaplanmış, plastik çöp poşetinin içinde bir erkek cesedi bulundu. Apartman yöneticisinin kötü bir koku geldiğini bildirmesi üzerine bulunan ceset tamamen donmuş beton kaplıydı.

20
10-Google Maps'te demiryolu yakınında

21
Demiryolları ölümlerin sıklıkla görüldüğü yerlerdir fakat olay yerinin Google Maps'te görünmesi çok sık rastlanılan bir durum değildir. Amerika'da bu olay yaşandı fakat cesede ne olduğu öğrenilemedi.

22
1987 yılında Cumhuriyeçi R. Budd Dwyer televizyonda basın toplantısı yaptığı sırada suikast planlamakla suçlandı ve bu onu 55 yıllık hapse mahkum edecek bir cezaydı. Bu yüzden R. Budd Dwyer yayının devam ettiği sırada, kameraların önünde çıkardığı silahla kendini vurdu.

23
Nam-ı diğer kedi yok edici Micheal Anderson Godwin cinayetten yargılandığı davada aklanmış ve elektrikli sandalyeye oturmaktan kurtulduktan sonra tuvalette elektrik çarpmasından dolayı öldü. (1989)

24
Segway Scooter Şirketi'nin sahibi Jimi Heselden sürdüğü Segway ile yanlışlıkla yoldan çıktı ve uçuruma doğru sürdü. 9 metre yükseklikteki uçurumdan nehire düşmesi sonucu öldü. (2010)

25
Vladimir Likhonos balonlu sakızı ve onu şişirmeyi çok seviyordu. Bu yüzden sakızı limon tuzuna daldırarak daha fazla şişirmek istedi. Ne yazık ki yanlışlıkla içine patlayıcı toz koydu ve ağzında çiğnerken çenesini patlattı.

26
1998 yılında Bena Tshadi ve misafir takım Basanga arasında maç sırasında sahaya yıldırım düşmesi sonucu bir takımın bütün oyuncuları öldü, diğer takımın oyunları hiç bir zarar görmedi.

27
Mel Ignatow 1998 yılında işlediği bir cinayetten dolayı ün kazandı. Bir kadını cam sehpaya bağladı ve acımasızca tecavüz, işkence etti ve öldürdü. Fakat çıkarıldığı davada delil yetersizliğinden serbest bırakıldı. Daha sonra çıkarıldığı başka bir mahkemede yalancı şahitlik yaptığı için 8 yıl hapse mahkum edildi. Cezanın 5 yılını çektikten sonra tahliye edildi. 2008 yılında evindeki cam sehpanın üzerine düştü ve kan kaybından öldü.

28
1982 yılında David Grundman ve James Joseph Suchochi adlı 2 arkadaş silahlarını da yanlarına alarak Arizona çölüne gitmeye karar verdiler. Grundman kaktüslere ateş etmenin iyi bir fikir olacağını düşündü, ateş ettiğinde ise kaktüs üzerine yıkıldı ve kaktüsün altında kalarak öldü.

29
Rusya'da doktorların öldüğü teşhisiyle morga gönderdiği Rus Fagilyu Mukhametzyanov, 2011'de cenaze töreninde uyandıktan sonra kendini tabutta görünce kalp krizi geçirip hayatını kaybetti. (2012)

30
Vladimir Smirnov, olimpiyat eskrim şampiyonu... 1982 ylında rakibinin maç sırasında hatalı hareketinden dolayı 9 gün sonra beyin hasarından dolayı öldü. Gözüne giren eskrim kılıcının beyne kadar ulaşmasından dolayı beyin hasarı oluşmuştu.

31
Richard Versalle New York Metropolitan Opera'sında sahnede 'çok kötü, sen sadece uzun süredir yaşıyorsun' dedikten sonra geçirdiği kalp krizi nedeniyle öldü.

32
Jerome Moody 1985 yılında boğulma vakasının olmadığı ilk sezon olmasını bir havuz partisinde kutladıkları sırada suda boğuldu.

33
1919 yılında Boston şeker pekmezi felaketinde 2 milyon galon şeker pekmezi taşıyan tankın patlaması sonucu 21 kişi öldü ve 150 kişi yaralandı.

34
Garry Hoy gökdelenlerin camına doğru kendini fırlatırsa camların kırılmayacağını kanıtlamak istedi. Cam kırılmadı ama cam çerçevesinden fırladı. Garry Hoy 24.kattan düşerek öldü. (1993)

35
İsveç kralı Adolf Frederick ıstakoz, havyar, balık yedikten ve 10 bardak şampanya içti. Daha sonra üzerine 14 çeşit tatlı yedikten sonra geçirdiği hazımsızlık sonucu öldü. (1771)

36
Sachi ve Tomio Hidaka evliliklerinin 14.yılını kutladıktan sonra girdikleri cinsel ilişki sonucu yaşadıkları orgazmdan dolayı kalp krizi geçirip öldü. (1992)

37
Aktör Morrow, film çekiminde helikopter pervanelerince parçalanmıştı.

38
Amerikalı oyun yazarı Tennessee Williams, 1983 yılında içki içtiği şişenin tıpasının boğazına kaçmasıyla boğularak ölmüştü.

39
Avukat, vurulan kişinin kendi kendini vurduğunu ispatlamaya çalışırken yanlışlıkla dolu tabancayı alıp, kendisini vurmuştu.

40
Ayak parmağı kangren olan Lully, parmağın kesilmesine karşı çıkınca öldü.

41
Beyzbol topu kafatasını kıran sporcu hayatını kaybetti.

42
Bu şemsiye 2 kişiyi öldürdü, birincisi şemsiyenin üzerine devrilmesiyle, ikincisi şemsiyeler toplanırken vinçte elektrik akımına kapılarak öldü.

43
Çöp evde yaşayan iki kardeşten biri, kendi kurduğu bubi tuzağıyla, diğer felçli kardeşse açlıktan öldü.

44
Güreş müsabakasında göbek hareketi sonucu öldü.

45

Isadora Duncan, 1927 yılında, kendisi kadar meşhur eşarbı, bindiği otomobilin lastiğine dolanınca boğularak öldü.

46
Kaldırımda yürürken kayarak dilini ısırmıştı. Bu talihsiz ısırık daha sonra enfeksiyona dönüştü ve Pinkerton'ın hayatına maloldu.

47
Komedyen, politikacıları yüz üstü bırakmayacağını söyledikten sonra sahnede yüz üstü düşerek öldü.
48
Koyunları için motosikletinin arkasına koyduğu otlara hayvanlar saldırınca motor çukura yuvarlandı ve sürücüsü öldü.

49
Rock'n Roll kralı Elvis Presley, banyosunda kusarken hayatını kaybetmişti.

50
Rodale, 72 yaşında katıldığı bir talk şov programında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti.

51
Terzi, son icadı olan Palto-Paraşütü test etmek için Eyfel Kulesi'ne çıktı. İcadı Reichelt'i yarı yolda bırakınca, Fransız terzi ölümüne atlamış oldu.

52
Timsah avcısı Steve Irwin, bir vatoz balığının iğnesiyle onu kalbinden sokması sonucu hayatını kaybetti.

53
Yangtze Nehri'ndeki yansımasını kucaklamaya çalışırken boğularak ölmüştü.

54
Yanlışlıkla 1,5 metrelik sakalına takılıp düşerek, boynu kırılarak ölmüştü.

55
Zehir verilen Rasputin, sırtından vurulmuş, sopalarla dövüldü, donmuş bir nehre atıldı ve öldü.

56
Ziyafette sofradan kalkmak ayıp olunca, mesanesi fazla dolan astronom enfeksiyondan öldü.

57
Kimisi başına düşen inek yüzünden öldü, kimi de yanlışlıkla çorbayı kanına enjekte ederek. İşte okuyanların kanını donduracak dünyanın en tuhaf ölümleri...

58
Bir gün babasının mezarını ziyaret etmek için mezarlığa gelen ancak kendi ismini bir mezar taşında gören Marcus Garvey, kalp krizi geçirmesiyle 1940 yılında hayatını kaybetti.

59
Hayatı boyunca ölümsüzlüğün peşinde koşan ve cıvadan hapları içerek ölümsüz kalacağını düşünen Çin imparatoru Qin Shi Huang, M.Ö. 210'da hapları içmesiyle öldü.

60
Sakallarını uzatarak yere kadar değdirmeyi başaran Hans Steininger, 1567 yılında sakalına takılarak boynunu kırıp öldü.

61
Pek çoğumuz evcil maymun beslemiyoruz; ancak yıllar yıllar önce Yunanistan Kralı I. Aleksandros, evcil bir maymun tarafından ısırılması sonucu 1920 yılında ölmüştü.

62
Silahlı saldırıya uğrayan ve şans eseri hayatta kalan Clement Vallandigham, 1871'de jüri karşısına geçip silahla nasıl vurulduğunu anlatmaya çalışırken kendini öldürdü.

63
1751 yılında şerefine düzenlenen bir akşam yemeğinde yemeği fazla kaçırıp hayatını kaybeden Julian Offray de La Mettrie'nin ölümü de aradan geçen yüz yıllara rağmen unutulmadı.

64
Jose Luis Ochoa, 2011 yılında horozunun ayağına bıçak bağlamış ve horoz dövüşü sırasında kamerasıyla görüntü alırken bu bıçakla ölmüştü.

65
Kendisine yollanan düzinelerce hediye paketinin altında kalarak ölen Atina Meclis Üyesi Draco, M.Ö. 620'de hayatını kaybetti.

66
67
68
69
70

Haber Yayın Tarihi: 25.12.2014 14:09

Son Dakika En Esrarengiz Ölümlerin Gerçekleştiği Mekanlar - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeni bulgularla en güncel karşılaştırma! İşte koronavirüs, grip ve soğuk algınlığının belirtileri arasındaki farklar Ne umdu ne buldu! Çıplak fotoğraf paylaşan hakimin başı fena dertte İkinci kez yaşadığı annelik heyecanı yarım kaldı! Petek Dinçöz bebeğini kaybetti Necati Şaşmaz'ın günde 80 bardak çay içtiğini biliyor muydunuz? İşte ünlülerin bilinmeyen alışkanlıkları Kumaş maske ile ilgili korkutan gerçek: Virüsü parçalara ayırıp daha uzağa yayıyor