En Geveze Millet Hangisi? - Son Dakika

En Geveze Millet Hangisi?

7 yıl önce

Dünyada bini aşkın havayolunun milyonlarca noktasını tarayarak 10 bini aşkın yolcuyla yapılan anket sonucu açıklandı.

1
Dünyada bini aşkın havayolunun milyonlarca noktasını tarayarak 10 bini aşkın yolcuyla yapılan anket sonucu açıklandı.
2
Skyscanner'in yaptığı açıklamada, seyahatseverlerin yüzde 80'inin uçakta yanında oturan yolcularla arada sırada bile olsa konuşmayı tercih ettiği belirtilerek, şöyle denildi:
3
Uçakta en çok konuşan milletler sıcakkanlılıklarıyla bilinen Güney Avrupa ülkelerinden Fransızlar, İspanyollar ve İtalyanlar ön sırada yer alırken, bunları Rusları takip etti.
4
Fransızlar, yüzde 43'lük oranla, yanlarındaki kişiyle her zaman konuşmaktan hoşlanan millet olurken, yüksek sesli konuşmaları ve sıcakkanlılıkları ile ünlü İspanyollar ve İtalyanlar 2 ve 3. sırayı, aldı.
5
Araştırma sonuçlarına göre, Türklerin yüzde 24'ü yanlarındaki kişiyle ilk defa tanışıyor olsalar bile her zaman sohbet etmek istediklerini belirtirken, yüzde 62'si arada sırada konuşmaktan hoşlandığını söyledi.
6
Araştırmaya katılan Türklerin yüzde 14'ü ise uçakta yanındaki kişiyle sohbet etmeyi tercih etmediğini belirtti.
7
Skyscanner, yaptığı araştırma ile seyahatseverlerin uçakta konuşmaktan kaçınmak için ne gibi bahaneler ürettikleri konusuna da ışık tuttu. Örneğin seyahatseverlerin yüzde 2'si, yanındaki yolcuyla konuşmamak için sağır numarası bile yaptıklarını belirtiyor. Kitap okuyormuş gibi yapmak, yanındaki yolcuyla göz teması kurmaktan kaçınmak ve uyuma numarası yapmak ise sıkça başvurulan diğer yöntemler arasında.
8
Uçuşlarda konuşmaktan en çok hoşlanan ülke insanları şöyle sıralandı:
9
1. Fransızlar yüzde 43
10
2. İspanyollar yüzde 36
11
3. İtalyanlar yüzde 33
12
4. Ruslar yüzde 25
13
5. Türkler yüzde 24
14
6. Almanlar yüzde 22
15
7. İsveçliler yüzde 22
16
8. Hollandalılar yüzde 19
17
9. Danimarkalılar yüzde 18
18
10. İngilizler yüzde 16

Haber Yayın Tarihi: 11.05.2013 10:49 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İdlib'de şehit düşen Kayserili Ali Taşöz'ün 'canım anam' paylaşımı yürekleri dağladı Göçmenler gece yarısı yollara düştü! İşte sınırdan manzaralar Şehit haberleri ciğerimizi yaktı! İşte ünlülerin İdlib şehitleri için attığı tweetler New York ile New Jersey'deki camilerde eller, İdlib şehitleri ve Mehmetçiğe dua için kalktı! 2 yaşındaki kızını küvette boğarak öldüren cani anneye 18 yıl hapis cezası