'En güzeli benim' demişti! Yeşilçam'ın sarışın bombası Hale Soygazi fena çark etti - Son Dakika

'En güzeli benim' demişti! Yeşilçam'ın sarışın bombası Hale Soygazi fena çark etti

09.07.2020 15:44

"Yeşilçam'ın en güzeli benim" diyen Türk sinemasının sarışın bombası Hale Soygazi, "Espri yapmıştım. Yeşilçam'ın bütün kadınları güzel" sözleriyle çark etti.

1
Süt Kardeşler filminde Kemal Sunal'ın tabiri caizse 'Şimşek' aşkıyla vurulduğu Yeşilçam'ın sarışın bombası Hale Soygazi, Türk sinemasının güzelleri hakkında esprili yorum yapmasıyla gündeme geldi.
2
"Yeşilçam'ın en güzelleri" anketinde Türkan Şoray ve Gülşen Bubikoğlu'yla üst sıralara yerleşen Hale Soygazi, geçtiğimiz günlerde soru soran muhabirlere "En güzel benim, kabul" diye yanıt vermişti.
3
Bebek'teki bir kafede görüntülenen ünlü yıldız, o açıklamasının sosyal medyada ses getirdiği hatırlatılınca şöyle dedi: "Espri yapmıştım. Yeşilçam'ın bütün kadınları güzel."

4
Ünlü oyuncu, 1972 yılında dönemin popüler dergisi Ses'e kapak olmuştu.

5
Hale Soygazi, Türk sinemasının önemli aktrislerinden biri. Oyunculuk kariyeri boyunca başarılı yapımlarda rol aldı ve Antalya Altın Portakal Film Festivali'nce iki kez en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü.
6
Güçlü ve ayakları üstünde duran kadın rollerini başarıyla canlandırdı. Vurun Kahpeye, Maden, Bir Yudum Sevgi, Kadının Adı Yok, Usta Beni Öldürsene ve Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri isimli filmleriyle hafızalara kazındı.
7
Hale Soygazi, 6 Mayıs 1950 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Erenköy Kız Lisesi'nden mezun olduktan sonra Fransız Filolojisi bölümünde eğitim almak için üniversiteye kaydoldu. Ancak henüz ikinci sınıftayken okulu bırakıp mankenlik kursuna katılmak için İsviçre'ye gitti.
8
Türkiye'ye döndükten sonra manken ve fotomodel olarak çalışmaya başlayan oyuncu, 1973 yılında Saklambaç Gazetesi'nce düzenlenen Türkiye Güzellik Yarışması'na katıldı ve birinci oldu. Avrupa Güzeli de seçildikten sonra oyunculuk yapması yönünde teklifler almaya başladı.
9

Son Dakika 'En güzeli benim' demişti! Yeşilçam'ın sarışın bombası Hale Soygazi fena çark etti - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (29)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement