Son Dakika Haberleri: En İlginç 10 Guinness Rekoru

En İlginç 10 Guinness Rekoru

7 yıl önce

1
Guinnes rekorlar kitabına bugüne kadar eklenmiş en ilginç denemeler:
2


Çinli olan Dong Changsheng 26 Eylül 2006 tarihinde 1.5 ton ağırlığındaki bir aracı sadece alt göz kapaklarına yerleştirilmiş özel bir kanca sistemi ile 1 cm. çekmeyi başardı. Dong bu rekora `chi-kong` adı verilen özel bir antrenman ile hazırlandı.

3
1.72 metre boyundaki Cathie Jung, 38.1 cm ölçülerindeki beliyle kitaptaki yerini aldı.
4
1979'dan bu yana tırnaklarını kesmeyen Le Redmon (ABD) tırnaklarının 8.85 m'ye uzaması için büyük özen gösterdi ve onları itina ile manikürledi.
5
İspanya, Torremolinos'da Svetlana Pankratova'nın bacakları 132 cm olarak ölçüldü. Bu ayrıcalıklı hediye Pankratova'yı arabalarda ve uçaklarda zor duruma düşürse de “Uzun bacaklar kraliçesi” unvanının da sahibi yaptı.
6
Dünyanın en çok estetik ameliyat rekoru, 50 estetik operasyon yaptıran ABD'li Cindy Jackson'ın. Tedavilerine 100 bin dolardan fazla para harcamış olan Jackson, burun estetiği, yüz kaldırma, göğüs operasyonu, çene törpülemesi, dolgu, yağ aldırma, kalıcı makyaj gibi birçok cerrahi operasyon geçirdi.
7
Amerikalı sihirbaz David Blaine, ABD`nin New York kentinde bulunan Central Park`ta yaptığı 60 saat baş aşağı asılı durma rekor denemesini başarıyla tamamladı.
8
Macaristan`ın Mezökövesd Gölündeki rekor denemesi başarıyla sonuçlandı. Macaristan`da adı ``Demir Adam`` olarak bilinen itfaiye eri Laszlo Bajza, Mezökovesd gölünün 12 santimetre kalınlıktaki buz tutmuş tabakasının altından tam 24 metre yüzerek yeni bir rekora imza attı.
9
ABD'nin Florida eyaletinde yaşayan 4 yaşındaki Brandy, sadece 15 cm uzunluğunda.
10
İngiliz Garry Stretch rekorlar kitabına girmek için oldukça ilginç bir yol buldu. Boynundaki deriyi mümkün olduğunca öne çekerek rekor kırdı.
11
Japon kağıttan uçak yapma ustası Takuo Toda onları uçurmakta da dünya rekoruna sahip. Toda sadece kağıttan yaptığı uçağı 26.1 saniye uçurdu.Haber Yayın Tarihi: 22.03.2013 11:19 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim! +18 sahneleriyle tepki çeken Sibel Kekilli beyazperdede! Yeni projesini Instagram ele verdi Çorum'da ürküten keşif! Yol çalışmasında 2 bin yıllık insan iskeleti bulundu Türkan Şoray'ın kızı Yağmur Ünal'a bakın! Güzelliğiyle annesini aratmıyor