En İlginç Tedavi Yöntemleri - Son Dakika

En İlginç Tedavi Yöntemleri

11.10.2013 13:46

Tıp dünyasında yaşanan gelişmelerin yanı sıra çoğu insanın vazgeçmediği geleneksel tedavi yöntemleri.

1
Tıp dünyasında yaşanan gelişmelerin yanı sıra çoğu insanın vazgeçmediği geleneksel tedavi yöntemleri, dünyanın birçok yerinde yüzyıllardır uygulanmakta. Etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış bazı yöntemler de mevcut. İşte o ilginç tedavi yöntemlerinden bazıları.
2
Arı tedavisi: Bu tedavi gerçekten belki de en garip yöntemlerden biri; ama Çin'de birçok doktor tarafından uygulanıyor.
3
Arı iğnesinde bulunan zehrin, romatizma gibi hastalıklara iyi geldiği düşünülüyor. Sorunlu bölgeye arı iğnesi ile uygulanarak yapılıyor.
4
Tıbbi sülükler: Sülükler, eski çağlarda da günümüzde de doktorlarının birçok hastalığa neden olduğunu düşündükleri kirli kanı çekmek için kullanılıyor.
5
Modern tıpta, sülüklere rekonstraktif cerrahide kan akışını hızlandırmak için başvuruluyor .
6
Dokunarak Ameliyat: Ameliyat demek her zaman bir yerlerinizin kesilip biçilmesi anlamına gelmeyebilir.
7
Brezilya ve Filipinler gibi ülkelerde, dokunarak tedavi yöntemi uygulanıyor. Vücudunuzun hastalık olan bölgesine enerji verilmesi ile kendinizi iyi hissetmeye başlıyorsunuz.
8
Kurtçuk terapisi: Kurtçuk debridman terapisi, açık yaralara mikropsuz kurtçuk – sinek larvası - yerleştirmekle uygulanıyor.
9
Kurtçuklar yara çevresindeki çürüyen dokuyu kemirirken, geride sağlıklı doku kalıyor. Kurtçuklar ayrıca zararlı bakterileri öldürerek yarayı dezenfekte ediyor.
10
1930´lu ve 1940'lı yıllarda sıkça kullanılan yöntem penisilin iğnesinin yaygınlaşması ile etkinliğini yitirdi. Ancak antibiyotiklere dirençli bakterilerin ortaya çıkması ile kurtçuklar tekrar kullanılmaya başlandı.
11
Yılan masajı: Evet yanlış duymadınız. Bu terapi yönteminde bir yığın zehirsiz yılan vücudunuzda gezinerek masaj yapıyor ve vücudunuzu rahatlatıyor.
12
İnci tozu: Geleneksel Çin tıbbında parçalanan inciler toz veya krem haline getirilip, cilt bakım ürünü olarak kullanılıyor.
13
Doktorlar ise tedavinin sadece sivilceleri geçirmediğini, yaşlılığın önüne geçtiğini ve ömrü uzattığını öne sürüyor.
14
Yeniden doğma yöntemi: Anneler, doğururken ne kadar acı çektiklerini birçok kez kez anlatmışlar. Ancak, bu teoriye göre, doğum esnasında bebek de acı çekiyor ve bir doğum travması yaşıyor.
15
Değişik bir nefes alma tekniği içeren bu metodla, insanlar doğum travmasını yeniden yaşayarak stresinden kurtuluyor.
16
Balık yutma: Bombay'da bir astım hastası tedavi için çiğ balık yutuyor.
17
Balık yutma tedavisinin, Kızılderililere dayandığı söyleniyor.
18
Çamur tedavisi: Mineral bakımından zengin siyah çamurun cilde iyi geldiğine inanılıyor.
19
Bu nedenle Çin'in Schiuan bölgesinde küçük çapta bir turizm gelişmesi sağlanmış.
20
Yunus tedavisi: Psikolojik tedavi için psikologlara milyonlar harcamanız gerekmez. Yunusları izlemek de en az bir psikolog kadar işe yarayabilir.
21
İşte bu tedavi yönteminde sadece yunusları izleyip dalga seslerini dinleyerek rahatlıyorsunuz.
22
Kan alma: Eski zamanlarda, vücuttan bir miktar kanın alınmasının hastalıkları önleyici ve tedavi edici bir yöntem olduğuna inanılıyordu. Yüksek tansiyonu olanlar bu yöntemle tedavi ediliyordu.
23
Ateş, baş ağrısı gibi şikayetleri olan hastalar da kan alınarak tedavi ediliyordu. Bu yöntem oldukça etkiliydi.
24
İnsan sütü: İnsan sütünün kanserle mücadele edebilme gücü 2009 yılında kızının sütünü içen bir babanın başından geçenler sayesinde fark edildi.
25
Sıradışı bir seçenek olarak kabul edilen süt tedavisinin, İsveç'in Lund ve Göteburg Üniversiteleri bilim insanlarının çalışması sonucu kanser hücrelerini öldürebileceği ortaya çıktı.
26
Araştırmacılar, anne sütünde bulunan ve ''Hamlet'' adı verilen maddenin kanser hücrelerinin ölümüne yol açtığını keşfetse de, bu maddenin kanserli hücreler üzerinde nasıl etki gösterdiği tam olarak anlaşılamadı.

Son Dakika En İlginç Tedavi Yöntemleri - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement