Son Dakika Haberleri: En iyi 6 strateji oyunu

En iyi 6 strateji oyunu

12 yıl önce

1
Warcraft III

Blizzard tarafından piyasaya sürülen Warcraft III, fantastik RTS oyunlarının en iyileri arasında yer alıyor. Bu oyunun temelinde 4 ana ırk mevcut: Orc, Night Elves, Human ve Undead... Warcraft III'de Kalimdor ve Eastern Kingdom'ı kötülükler beklemektedir. Oyun kulanıcıya iki seçenek sunar. Bunlardan birisi de tek kişilik seçenektir.

2
Böylece Prens Arthas ile Scourcer'lara karşı mücadeleye girişirsiniz. Warcraft III'ün tek kişilik seçeneğinde her ırkın ayrı ayrı mücadelesi verilir. Prens Arthas, Thrall, Hellscream, Dreadlord, Uther, Medivh ile Warcraft III'te görebileceğiniz kahramanlar arasında yer alır. Fantastik dünyaya yeni ırkların da katılması an meselesidir.
3
Age of Empires III

Microsoft'un çıkardığı Age of Empires III, sizi yeni bir mücadeleye davet ediyor. Bu oyunda Avrupa'da koloniler kuruyorsunuz, koloninizi geliştirdikçe halkınız çoğalıyor ve size daha iyi imkanlar sunuluyor. Örneğin, üretiminiz hızlanıyor, daha gelişmiş malzemeler ve teknoloji elde edebiliyorsunuz.

4
Bu teknolojiyle ordu geliştirebiliyorsunuz ve her an olabilecek bir savaşa hazırlanıyorsunuz. Genel olarak 13- 25 yaş grubunun tercih ettiği bu oyun sizi bilgisayar ekranına kilitleyecek.
5
Command & Conquer

Electronic Arts'ın satın aldığı Westwood yapımı 'Dune 2'nin ardından çıkan Command & Conquer iyi-kötü şavaşını konu alıyor. Bu oyunu da iki tarafın komutanı olarak gerçek zamanda yönetiyorsunuz. Ayrıca her ırk kendi büyük büyük gizli silahına sahip. Böylece çok stratejik bir anda bunları kullanmak ve oyunun gidişatını bir anda değiştirmek mümkün.

6
Bu oyunun bir nevi klonu sayılan ve dünyamızın gelecek senaryolarını içeren C&C: Red Alert da listede yer alıyor.
7
Red Alert 2

Electronic Arts'ın C&C serisinin 11 Eylül saldırılarından önce piyasaya sürdüğü oyunda, Rusya ve müttefikleri Amerika Birleşik Devletleri'ne karşı barışı bozarak soğuk savaşın ve İkinci Dünya Savaşı'nın intikamını almayı hedefliyor. Bu oyunda iki tarafın komutasını alarak çelişkili ve zorlu bir savaşı yönlendiriyorsunuz.

8
Red Alert meraklıları, bu oyunda en çok saldırıların birebir gerçek olmasından etkileniyor. Oyunun güç dengesinde mavilerin (ABD), kırmızılardan (Rusya) daha üstün olması gözden kaçmıyor.
9
Starcraft

Stratejik oyunlarda ekol olmuş olan Starcraft'ın ikinci serisi yakında Blizzard tarafından piyasaya sürülecek. 1998 yılında en iyi RTS olarak değerlendirilen ve ödül alan Starcraft halen tüm dünyada rağbet gören oyunlar arasında. Fantastik bir dünyayla tanıştığınız bu oyunda galaktik savaşlarla karşı karşıyasınız.

10
Supreme Commander

Chris Taylor'un 1997'de en çok satan oyunu 'Total Annihilation'dan sonra gözbebeği oldu. Gerçek zamanlı stratejiseverler, Supreme Commander'ı sabırsızlıkla beklediler. Çünkü bu oyunun haritaları, GZS oyununlarının haritalarından 20 kat daha gelişkindi.

11
Chris Taylor hayalkırıklığına uğratmadı ve beklentileri birebir yerine getirdi. Oyunun iyi yapılandırılmış yapay zekası (AI) sayesinde, en iyi oyuncuların bile en az 16 saat harcadığı bir bölüm var. Bu bölüm için çok değişik stratejiler denenmesi gerekiyor.Haber Yayın Tarihi: 12.11.2008 09:34 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bir zamanlar güzelliğiyle mest ediyordu! Prenses Caroline son haliyle şaşırttı Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti!