En Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler - Son Dakika

En Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler

20.10.2018 14:24

Memleket değiştirmek, farklı kültürlerle tanışmak, başka ülkede yaşamak isteyenler için 2018 verilerine göre "en kolay vatandaşlık veren ülkelerin listesi" fotogalerimizde...

1
İşte en kolay vatandaşlık veren ülkeler...

2
Malta
Malta
Malta'da 650 bin Euro'yu verdiğiniz anda size hemen vatandaşlık veriyorlar. Bu kadar kolay. Avantajları da oldukça yüksek, çünkü kendisi AB üyesi.

3
Kanada
Kanada
Eğer 'nitelikli' bir çalışansanız Kanada'dan vatandaşlık almanız oldukça kolay. Kalifiye vatandaş arayan bir ülke Kanada. Yapacağınız ilk iş, nitelikli göçmen olarak başvurmak. Eğer olursa, 3 yıl ikametin ardından vatandaşlık için başvurabiliyorsunuz.

4
Brezilya
Brezilya
Brezilya gidip yatırım yapıp ardından 4 yıl burada ikamet ederseniz 4 yılın sonunda rahatça vatandaşlık başvurusunda bulunabiliyorsunuz.

5
Cape Verde
Cape Verde
Cape Verde, Afrika'da vatandaşlık veren ülkeler arasında güzellerinden birisi. Tek yapmanız gereken burada 5 yıl ikamet etmek. Eğer vatandaş olan biriyle evlenirseniz, vatandaşlık için anında başvurabilirsiniz.

6
Portekiz
Portekiz
Portekiz vatandaşı olabilmeniz için paranızın olması gerekiyor. 500 bin Euro'luk gayrimenkul almanız ya da 1 milyon Euro sermaye girişi yapmanız vatandaşlık sürecine girebilmenizi sağlıyor. Eğer paranız varsa Portekiz, Avrupa'da vatandaşlık veren ülkeler arasında en kolay sürece sahip olanı. Zira başvuru süresince, sadece 35 gün ülkede ikamet etmeniz yetiyor.

7
İngiltere
İngiltere
İngiltere de parasız vatandaşlık veren ülkeler arasında, ancak ülkede yatırım yapmanız gerekiyor. Ankara Antlaşması sayesinde, iş kurarak; İngiltere'de oturma ve çalışma izni alabilirsiniz. Eğer işinizde büyüyüp başarılı olursanız, vatandaşlık başvurusu yapabiliyorsunuz.

8
Dominika
Dominika
Dominika, Birleşik Krallık'a bağlı bir ülke ve 50'den fazla ülkeye vizesiz giriş yapma hakkı tanıyor. Vatandaşlık alabilmeniz içinse 100 bin Dolar'lık yatırım yapmanız gerekiyor. Ardından hemen vatandalık başvurusu yapabilirsiniz.

9
İspanya
İspanya
İspanya da öncelikle 500 bin Euro değerinde bir gayrimenkul almanız gerekiyor. Daha sonra size oturma ve çalışma izni verse bile, vatandaşlık için ancak 10 yıl sonra başvurabiliyorsunuz. Ama İspanyol biriyle evliyseniz, 1 yıl ikamet etmeniz yetiyor.

10
Amerika Birleşik Devletleri
Amerika Birleşik Devletleri
ABD'nin vatandaşlık konusunda mevcut olan yasalarına göre, ABD parasız vatandaşlık veren ülkeler arasında yer alıyor. Ancak yine de cebinizde bir miktar paranızın olması gerekiyor, çünkü ABD sizden kendi ülkesinde iş kurmanızı istiyor. Daha sonra 5 yıl içerisinde toplam 2,5 yıl ABD'de kalırsanız vatandaşlık başvurusu yapabiliyorsunuz.

Son Dakika En Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement