En Sağlıklı Yiyecekler - Son Dakika

En Sağlıklı Yiyecekler

22.07.2015 10:30

1
Bu yiyecekler insanların sağlıklı olmalarına neden oluyor. İşte vücuda faydalı o yiyecekler.. Somon

2
Tuna

3
Sardalya

4
Ceviz

5
Muz

6
Kırmızı et

7
Yumurta

8
Tofu ( soya peyniri )

9
Brokoli

10
Brüksel lahanası

11
Çin lahanası

12
Yaban mersini

13
Yeşil çay

14
Yeşillik

15
Fasulye

16
Havuç

17
Domates

18
Mısır

19
Yumurta sarısı

20
Patates

21
Kuru Erik suyu

22
Kuru erik

23
Yoğurt

24
Süt ve süt ürünleri

25
Kefir

26
Portakallar

27
Kereviz

28
DÜNYANIN EN FAYDALI BİTKİLERİ/ Dünya artık bitkilerden nasıl yararlanacağının peşinde koşmaya başladı. Peki en çok tercih edilen bitkiler hangileri? İşte en çok tercih edilen bitkiler ve faydaları...

29
Eski dönemlerden beri insanlar kendilerini tedavi etmek için bitkilere yönelmektedir. İnsanların son dönemde bitkilere daha çok yönelmelerinin nedeni ise sağlık sigortalarının ve ilaç fiyatların artmasıdır. Bunun yanı sıra bazı sağlık sorunlarında tıbbın çare olamamasıdır. Bizde bu talepten yola çıkarak size Dünya'da insanlar için faydalı olan en iyi on iki bitkinin listesini yaptık.İşte size doğal tedavi olarak kullanacağınız bitkiler:

30
1- KETEN TOHUMU: Keten tohumu susam tanelerinden biraz daha büyüktür. Keten tohumu omega 3 ve omega 9'un yanı sıra lif, protein, magnezyum, çinko gibi birçok mineraller açısından oldukça zengindir.

31
2- KIZILCIK SUYU: Toplum arasında kızılcık suyunun en çok bilinen özelliği boşaltım sistemi sorunlarını çözmektir. Kızılcık suyu c vitamini bakımından oldukça zengin bir besindir.

32
Kızılcık suyu bakteriyel enfeksiyonları tedavi ederek hastalığın iyileşmesini sağlamaktadır. Kızılcığın içerisinde bulunan asitler sayesinde tümör ve böbrek taşı oluşumunu engeller.

33
3- EKİNEZYA: Ekinezya bitkisi yaraların iyileştirilmesinde kullanılan ve hiçbir yan etkisi olmayan bir bitkidir. Özellikle ekinezya bitkisi kış aylarında gribe iyi geldiği için daha kullanılmaktadır.

34
Ekinezya bitkisi ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir ve çabuk iyileşme sağlar. Öksürük, boğaz ağrısı, göğüs de oluşan tıkanıklıklara ekinezya bitkisi sayesinde kolayca atılmaktadır.

35
4- SİYAH YILAN KÖKÜ: Siyah yılan kökü bitkisi özellikle menopozlu kadınların kullanması gereken bir bitkidir. Siyah yılan kökü bitkisi sinirlerin gevşemesine yardımcı olur ve sakinlik verir. Ayrıca siyah yılan kökü bitkisi adet döneminde oluşan ağrı ve kramplara da iyi gelmektedir.

36

5- GÜNLÜK: Günlük bitkisi birkaç adı daha bulunmaktadır. Anadolu ve sığla olarak da bilinmektedir. Günlük bitkisi ishal ve solunum yolu enfeksiyonlarına iyi geldiği bilinmektedir.

37
Günlük bitkisi aynı zamanda kolesterol, bel ağrıları, damla hastalığı, kas yangısı, obezite gibi birçok hastalığın tedavilerinde oldukça etkilidir.

38
6- PAPATYA: Papatya bitkisi genel olarak çayı yapılarak tüketilmektedir. Papatya bitkisi bağırsaklarda oluşan sorunların tedavisinde en çok tercih edilen bitkiler arasında yer almaktadır.

39
Uyumakta zorluk çekenlerinde rahatlıkla da papatya bitkisini kullanabilirler.

40
7- HAYIT AĞACI: Hayıt ağacı bitkisi menstural dönemini düzenler ve hormon salgılamasına yardımcı olur. Düzenli olarak kullanıldığında fayda veren bir bitkidir. Hayıt ağacı bitkisi hamilelik döneminde kesinlikle kullanılmaz.

41
8- KAHVE: Kahve içeriğinde bulunan kafein nedeniyle beslenme uzmanları pek önermez. Fakat yapılan araştırmalara göre her gün bir fincan kahve mutlaka içilmelidir.

42
Bir fincan kahvenin soğuk algınlığı ve astıma iyi geldiği bilinmektedir. Fiziksel dayanıklılığı artırır.

43
9- ÇUHA ÇİÇEĞİ YAĞI: Çuha çiçeği yağı genel olarak romatoid artiridin etkilerini azaltma da kullanılmaktadır. Ayrı zamanda kolesterolün düşmesinde de büyük etki sağlamaktadır.

44
Özellikle solunum yolu ve sindirim sistemi şikâyeti olanların çok tercih ettiği bir bitkidir.

45
Özellikle solunum yolu ve sindirim sistemi şikâyeti olanların çok tercih ettiği bir bitkidir.

46
Gümüş düğme bitkisi yüksek ateşi düşürür aynı zamanda acıyı azaltmaktadır. Ayrıca vücutta oluşan iltihapları kurutur ve hiçbir yan etkisi yoktur.

47
11- ALOE VERA: Halk arasında en çok bilinen ve kullanılan bitkiler arasında aloe vera birinci sıradadır. Genelde güneş yanıkların da veya her hangi yanık kazalarında tedavi edici olarak kullanılmaktadır.

48
Aloe vera bitkisinin yetişmesi için gerek tek şey sudur. Aloe vera bitkisinin acı azaltma ve hızla iyileştirme özelliği vardır.

49
12- SARIMSAK: Sarımsak kokusu yüzünden pek tüketilmeyen bir bitkidir. Ama yararı oldukça çoktur. Sarımsak vücuda direnç verir ve soğuk algınlığına da iyi gelmektedir.

50
Bağışıklık sistemini güçlendirir. Sarımsağın en büyük özelliği kansere iyi gelmesidir.

51
DÜNYANIN EN SAĞLIKLI YİYECEKLERİ/ Dünyaca ünlü Forbes dergisi, herkesin mutlaka tüketmesi gereken, dünyanın en sağlıklı on yiyeceğini açıkladı...

52
Somon En iyi anti-aging gıdasıdır. İçerdiği Omega-3 beyni ve kalbi korur. Ruh halini dengeler ve kan şekerini düzenler.

53
Brokoli Tüm kanser risklerini azaltır. Mineral ve vitamin oranları çok yüksektir. Ayrıca vücudu toksinlerden arındıran kimyasallara sahiptir.

54

Fasülye Kiloyu dengeler, kan şekerini düzenler. Kolon kanseri ve kalp hastalığından korur. Günlük tavsiye edilen lif miktarı 25-38 gram. Bir fincan fasulye ise 11-17 gram lif içerir.

55
Nar Antioksidan bakımından zengindir. Kan basıncını dengeler, damarları korur ve tümörlerin büyümesini engeller.

56
Elma Akciğer kanseri, astım ve diyabete karşı korur. Kemik güçlendiren K vitamini içerir. Yemeklerden otuz dakika önce tüketildiğinde iştahı bastırmaya yardımcı olur.

57
Fındık-Fıstık Haftada 5 kez tüketmek kalp krizi ve kalp hastalığı riskini yüzde 30-50 arasında azaltıyor.

58
Her gün için 25 gramlık, badem, ceviz, fıstık, fındık yeterli.

59
Yaban mersini Kanserden koruyan antioksidanlar içerir ve hafızayı güçlü kılar. Lif bakımından zengindir.

60
Yumurta Doğanın en kusursuz yiyeceği olarak tanımlanıyor. Protein bakımından zengin ama kalorisi düşük. Beyni korur ve göz sağlığını güçlendirir.

61
Kırmızı Et İşlemden geçirilmemiş kırmızı et, omega-3 bakımından zengindir. Makul miktarda tüketildiğinde kanserden korur. Protein ve B12 vitamini kaynağıdır.

62
Süt Vitamin, mineral ve yararlı bakteriler bakımından zengin olan süt, kanserle savaşan CLA asidini de içerir.

Son Dakika En Sağlıklı Yiyecekler - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı